Varsity Girls 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Mallory Young 12 Signal Mountain High 17:59.14 1
2 Josie Grube 12 Ooltewah High School 18:39.86 2
3 Grace Carlson 11 Baylor School 18:45.61 3
4 Sydney Tabor 9 Cumberland Co.
High 19:04.35 --
5 Taylor Luthringer 10 Signal Mountain High 19:09.05 4
6 Kathryn Vradenburgh 8 Chattanooga Patriots 19:25.30 5
7 Micah Black 9 Rhea County High Sch 19:33.92 6
8 Ale Diaz 12 Signal Mountain High 19:38.81 7
9 Alison Anderson 10 Baylor School 19:39.97 8
10 Murfee Jones 9 Girls Preparatory Sc 19:46.25 9
11 Becca Umbarger 11 Signal Mountain High 19:46.80 10
12 Allie Anderson 12 Calvary Christian Sc 19:53.99 --
13 Rachel Schatzman 11 Baylor School 20:04.98 11
14 Megan Bernard 12 Chattanooga Christia 20:06.95 12
15 Madison Watson 12 Girls Preparatory Sc 20:07.55 13
16 Erin Nelson 9 Dalton High School 20:14.33 14
17 Rebecca Poe 9 Coahulla Creek HS 20:17.35 15
18 Jennie Kwon 12 Baylor School 20:23.74 16
19 Olivia Young 11 Signal Mountain High 20:40.14 17
20 Kate McVay 10 Girls Preparatory Sc 20:42.49 18
21 Caitlyn Moro 12 Ooltewah High School 20:44.45 19
22 Reagan Guess 9 Northwest Whitfield 20:49.27 20
23 Carly Braman 9 Girls Preparatory Sc 20:53.91 21
24 Kenzie Freeman 12 Rhea County High Sch 20:57.98 22
25 Jordan Brinn 11 Baylor School 21:02.80 23
26 Silvia Garcia 9 Northwest Whitfield 21:05.09 24
27 Emily Thornton 12 Signal Mountain High 21:05.73 25
28 Sydney Gautier 12 Baylor School 21:06.24 26
29 Miriam Blanton 11 Notre Dame High Scho 21:08.24 27
30 Emily Morse 9 Chattanooga Patriots 21:15.69 28
31 Tori Tomokane 10 Girls Preparatory Sc 21:22.17 29
32 Jen Rivera 10 Northwest Whitfield 21:24.60 30
33 Erin Brown 11 Signal Mountain High 21:27.85 31
34 Carli Larson 11 East Hamilton High S 21:29.52 32
35 KiAnna Queener 9 Chatt. School for th 21:35.63 33
36 Lara Summit 9 Ooltewah High School 21:36.59 34
37 Casey ONeill 11 LaFayette High Schoo 21:40.47 --
38 Micah Boutwell 10 Soddy Daisy High Sch 21:41.16 35
39 Morgan King 10 Coahulla Creek HS 21:45.08 36
40 Marly Toledano 11 Baylor School 21:46.20 37
41 Brielle Osburn 9 East Hamilton High S 21:49.60 38
42 Kay Vradenburgh 10 Chattanooga Patriots 21:50.19 39
43 Courtney Stapp 10 Soddy Daisy High Sch 21:57.46 40
44 Selinda Bryant 12 Cumberland Co. High 22:05.66 --
45 Bethany Goodwin 11 Coahulla Creek HS 22:07.06 41
46 Shelby Moyers 11 Polk Co. High School 22:09.08 --
47 Ellie Shelton 9 Chatt. School for th 22:11.60 42
48 Katie Thompson 9 Northwest Whitfield 22:14.42 43
49 Whitney Mcconnell 10 Bradley Central High 22:15.07 --
50 Zoe Zimmerman 9 Chatt. School for th 22:18.31 44
51 Katie Estes 9 Cleveland High Schoo 22:24.27 45
52 Casey Trew 9 Polk Co. High School 22:29.13 --
53 Ashley Sweeney 11 Northwest Whitfield 22:30.64 46
54 Katelyn Nelson 9 Northwest Whitfield 22:33.17 47
55 Doreen Flaherty 12 Ooltewah High School 22:43.55 48
56 Kristin Simmons 12 Rhea County High Sch 22:44.36 49
57 Amber Rogers 10 Rhea County High Sch 22:56.86 50
58 Gracie Howard 9 East Hamilton High S 22:58.42 51
59 Alexis Kyle 9 Cleveland High Schoo 22:59.19 52
60 Kattie Smith 11 Ringgold High School 22:59.89 53
61 Delaney Shelton 11 Chatt. School for th 23:23.52 54
62 Beronica Hernandez 11 Dalton High School 23:25.46 55
63 Kiley Green 10 Rhea County High Sch 23:27.55 56
64 Katie Morse 9 Chattanooga Patriots 23:33.76 57
65 Alexis Reviere 12 Tyner Academy 23:34.74 58
66 Jordan McCommon 10 Chattanooga Christia 23:35.33 59
67 Malika Reviere 10 Tyner Academy 23:35.84 60
68 Julia Sain 10 Dalton High School 23:39.57 61
69 Savannah Skiles 9 Van Buren County Hig 23:42.27 --
70 Sierra Green 10 Walker Valley High S 23:42.91 --
71 Claire Duffy 9 Northwest Whitfield 23:48.01 62
72 Mikaylee Wallace 11 McMinn County High S 23:51.61 --
73 Anne Miller 10 Chattanooga Christia 23:55.06 63
74 Lane Cates 9 Ringgold High School 23:58.66 64
75 Abigail Blankenship 11 Van Buren County Hig 24:00.71 --
76 Kristin Davis 9 Ooltewah High School 24:01.09 65
77 Megan Hines 9 East Hamilton High S 24:03.97 66
78 Hannah Nelms 11 Maranatha Baptist Ac 24:05.19 --
79 Emma Hines 9 East Hamilton High S 24:07.42 67
80 Eryca Cross 12 Polk Co. High School 24:16.16 --
81 Maria Moses 12 Sweetwater High Scho 24:16.67 68
82 Maria Vasquez 12 Coahulla Creek HS 24:21.68 69
83 Arly Molina 9 Dalton High School 24:23.14 70
84 Oli Valdez 11 Dalton High School 24:25.84 71
85 Hallie Blair Quatro 10 Chattanooga Christia 24:31.39 72
86 Fabienne Truessel 10 Notre Dame High Scho 24:35.44 73
87 Allie Dearing 11 Notre Dame High Scho 24:36.46 74
88 Emma Driver 11 Chattanooga Christia 24:40.09 75
89 Kaysn Kile 11 Sweetwater High Scho 24:43.69 76
90 Emily Rucker 9 Sweetwater High Scho 24:46.71 77
91 Katie Shelly 12 Lakeview-Fort Ogleth 24:48.50 --
92 Carman Price 9 Van Buren County Hig 24:50.94 --
93 Camden Eckler 11 Notre Dame High Scho 25:00.41 78
94 Elisabeth Sterchi 11 Chatt. School for th 25:05.60 79
95 Hannah Herfurth 10 Ooltewah High School 25:07.74 80
96 Carmen Busken 10 Notre Dame High Scho 25:09.80 81
97 Ashley Parham 12 Dalton High School 25:11.70 82
98 Megan Stauffer 11 East Hamilton High S 25:15.55 83
99 Lena Miller 9 Rhea County High Sch 25:16.17 84
100 Hannah Williams 10 Chattanooga Patriots 25:16.72 85
101 Whitney White 10 Maranatha Baptist Ac 25:21.58 --
102 Sara LaRue 12 East Hamilton High S 25:23.38 86
103 Kaci Rogers 9 LaFayette High Schoo 25:24.52 --
104 Matilda Lee 10 Cleveland High Schoo 25:25.02 87
105 Melissa Resendiz 11 Dalton High School 25:30.54 88
106 Samantha Conn 11 Boyd Buchanan High S 25:30.90 --
107 Emma Roden 10 Chattanooga Christia 25:36.10 89
108 Alyssa Leverrett 9 Lakeview-Fort Ogleth 25:51.85 --
109 Ali Gilbreath 10 LaFayette High Schoo 25:52.24 --
110 Autumn Greene 12 Soddy Daisy High Sch 25:53.43 90
111 Erin van Zyl 10 Collegedale Academy 26:00.97 --
112 Lesly Parada 11 Ringgold High School 26:02.17 91
113 Cynthia Smithers 11 Sweetwater High Scho 26:05.88 92
114 Olivia Fairweather 9 Sweetwater High Scho 26:08.92 93
115 Savannah Higgins 11 Cleveland High Schoo 26:10.85 94
116 Miranda Rich 9 Ringgold High School 26:23.51 95
117 Nikki Hollis 11 Coahulla Creek HS 26:35.83 96
118 Lydia Collins 11 Ringgold High School 26:39.49 97
119 Brittany Stehr 12 Chattanooga Christia 26:43.44 98
120 Sharmayne Garner 11 Tyner Academy 26:46.05 99
121 Landon Kidwell 11 Coahulla Creek HS 26:46.92 100
122 Mica Mihaescu 10 Collegedale Academy 27:02.52 --
123 Nornor Jefferies 11 Soddy Daisy High Sch 27:35.11 101
124 Kalin Ledford 11 Chatt. School for th 27:38.69 102
125 Contessa Wilburn 9 Cumberland Co. High 27:39.17 --
126 Sophie McCosh 9 Sweetwater High Scho 27:49.76 103
127 Chanler Ashley 10 Soddy Daisy High Sch 27:54.16 104
128 Kendra Masterson 11 Notre Dame High Scho 28:06.01 105
129 Brittany Stedman 9 Soddy Daisy High Sch 28:06.27 106
130 Tori Hill 11 LaFayette High Schoo 28:09.11 --
131 Madeline Toy 12 Cumberland Co. High 28:10.72 --
132 Julia Sanderson 12 Boyd Buchanan High S 28:13.25 --
133 Katelyn Martin 10 Walker Valley High S 28:25.10 --
134 Andrea Garcia 12 Chattanooga Central 28:33.10 --
135 Keilyn Bright 11 Chatt. School for th 29:01.05 107
136 Brenda Castillo 12 Cleveland High Schoo 29:01.52 108
137 Monica Johns 12 Maranatha Baptist Ac 29:23.30 --
138 Rachel Casey 11 Hixson High School 29:23.91 109
139 Sharon Jackson 11 Ringgold High School 29:52.70 110
140 Vivian Smith 11 Tyner Academy 30:02.74 111
141 Michaela Huff 11 Soddy Daisy High Sch 30:08.40 112
142 Mary Teague 12 Maranatha Baptist Ac 30:09.83 --
143 Mylee Tharp 10 Ooltewah High School 30:27.50 113
144 Jena Humbred 9 Hixson High School 32:59.00 114
145 Alexis Wilson 10 Tyner Academy 34:39.00 115
146 Ashleigh Hester 10 Lakeview-Fort Ogleth 38:32.00 --
147 Allie McCollum 9 Hixson High School 38:37.00 116
148 Shawnquell Stanfield 10 Hixson High School 38:57.00 117
149 Ashley Bryant 11 Hixson High School 39:15.00 118
150 Izzy Carter 12 Lakeview-Fort Ogleth 39:57.00 --
Varsity Girls 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Signal Mountain High 39 1 4 7 10 17 25 31
Total Time: 1:37:14 Average: 19:26.79 1-5 Split: 2:41
2 Baylor School 61 3 8 11 16 23 26 37
Total Time: 1:39:58 Average: 19:59.42 1-5 Split: 2:18
3 Girls Preparatory Sc 90 9 13 18 21 29 - -
Total Time: 1:42:53 Average: 20:34.48 1-5 Split: 1:36
4 Northwest Whitfield 163 20 24 30 43 46 47 62
Total Time: 1:48:05 Average: 21:36.81 1-5 Split: 1:42
5 Ooltewah High School 168 2 19 34 48 65 80 113
Total Time: 1:47:46 Average: 21:33.11 1-5 Split: 5:22
6 Rhea County High Sch 183 6 22 49 50 56 84 -
Total Time: 1:49:41 Average: 21:56.14 1-5 Split: 3:54
7 Chattanooga Patriots 214 5 28 39 57 85 - -
Total Time: 1:51:22 Average: 22:16.34 1-5 Split: 5:52
8 Chatt. School for th 252 33 42 44 54 79 102 107
Total Time: 1:54:35 Average: 22:54.94 1-5 Split: 3:30
9 East Hamilton High S 254 32 38 51 66 67 83 86
Total Time: 1:54:29 Average: 22:53.79 1-5 Split: 2:38
10 Coahulla Creek HS 257 15 36 41 69 96 100 -
Total Time: 1:55:07 Average: 23:01.40 1-5 Split: 6:19
11 Dalton High School 271 14 55 61 70 71 82 88
Total Time: 1:56:09 Average: 23:13.67 1-5 Split: 4:12
12 Chattanooga Christia 281 12 59 63 72 75 89 98
Total Time: 1:56:49 Average: 23:21.77 1-5 Split: 4:34
13 Notre Dame High Scho 333 27 73 74 78 81 105 -
Total Time: 2:00:31 Average: 24:06.07 1-5 Split: 4:02
14 Soddy Daisy High Sch 370 35 40 90 101 104 106 112
Total Time: 2:05:02 Average: 25:00.27 1-5 Split: 6:13
15 Cleveland High Schoo 386 45 52 87 94 108 - -
Total Time: 2:06:01 Average: 25:12.17 1-5 Split: 6:38
16 Ringgold High School 400 53 64 91 95 97 110 -
Total Time: 2:06:04 Average: 25:12.75 1-5 Split: 3:40
17 Sweetwater High Scho 406 68 76 77 92 93 103 -
Total Time: 2:06:02 Average: 25:12.38 1-5 Split: 1:53
18 Tyner Academy 443 58 60 99 111 115 - -
Total Time: 2:18:39 Average: 27:43.68 1-5 Split: 11:05
19 Hixson High School 574 109 114 116 117 118 - -
Total Time: 2:59:12 Average: 35:50.39 1-5 Split: 9:52
Varsity Boys 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Dylan Carmack 12 McCallie 15:20.75 1
2 Jackson Goodwin 12 Baylor School 15:44.14 2
3 Reed Oscar 12 McCallie 15:49.64 3
4 Gus Whitman 12 Chattanooga Christia 15:57.42 4
5 Logan McKenzie 12 McMinn County High S 16:02.46 5
6 Ben Tabor 10 Cumberland Co. High 16:06.70 6
7 Walt Douglas 10 Coahulla Creek HS 16:21.26 7
8 John Carlson 11 Baylor School 16:28.36 8
9 Alex Sumida 12 Baylor School 16:30.19 9
10 Adan Rodriguez 9 Dalton High School 16:39.96 10
11 Parker Marshall 10 McCallie 16:44.80 11
12 Garrett Flores 12 Ooltewah High School 16:50.88 12
13 Daniel Mihaescu 11 Collegedale Academy 16:51.56 --
14 Thomas Porter 10 Signal Mountain High 16:53.44 13
15 Jonathan Boyd 9 Chattanooga Patriots 16:58.64 14
16 Nelson Eiselstein 11 McCallie 16:59.08 15
17 Wes Nation 12 Baylor School 17:03.12 16
18 Anders Pokela 11 Baylor School 17:05.88 17
19 Missael Fraire 12 Coahulla Creek HS 17:08.19 18
20 Jack Frierson 12 Baylor School 17:09.49 19
21 Paul Fortmiller 11 Chattanooga Christia 17:12.30 20
22 Cory Aulich 10 Soddy Daisy High Sch 17:14.50 21
23 Will Vineyard 12 Sweetwater High Scho 17:14.91 22
24 Eric Shadle 1 McCallie 17:15.47 23
25 Timothy Hooper 12 Coahulla Creek HS 17:15.88 24
26 Andrew Ashe 9 Northwest Whitfield 17:18.02 25
27 Luke Rafey 12 Dalton High School 17:18.78 26
28 Bradley Mathis 12 Cumberland Co. High 17:20.59 27
29 Christian Rudd 11 Red Bank High School 17:21.61 28
30 Jack Marshall 12 Ooltewah High School 17:23.17 29
31 Kevin Wagoner 11 McCallie 17:23.67 30
32 Jose Boyzo 10 Dalton High School 17:25.15 31
33 George Arrowsmith 10 McCallie 17:25.47 32
34 Erik Villalobos 12 Dalton High School 17:31.71 33
35 Bryson Bayles 10 Rhea County High Sch 17:35.38 34
36 Sergio Aguirre 12 Dalton High School 17:38.40 35
37 Yankarlos Taveras 12 Ooltewah High School 17:42.19 36
38 Caleb Underdown 10 McMinn County High S 17:42.53 37
39 Ethan Knowles 11 Ooltewah High School 17:44.13 38
40 Andrew Bravo 12 Northwest Whitfield 17:44.40 39
41 Patrick Urey 9 Baylor School 17:44.95 40
42 Jonah DeVaney 11 East Hamilton High S 17:47.27 41
43 Matthew Broussard 10 Chattanooga Christia 17:48.02 42
44 Joseph Adams 10 Ooltewah High School 17:48.53 43
45 Jake Pina 12 Sweetwater High Scho 17:50.67 44
46 Will Miller 12 Chattanooga Christia 17:52.43 45
47 Jacob Crain 9 Van Buren County Hig 17:52.73 46
48 Michael Rafey 12 Dalton High School 17:53.20 47
49 Jay Tripp 11 Dalton High School 17:54.50 48
50 Oscar Andres 12 Coahulla Creek HS 17:56.75 49
51 Evan Roseman 11 Signal Mountain High 17:57.41 50
52 Justin Schoelzel 12 Polk Co. High School 17:57.79 --
53 Ethan Odell 12 Tellico Plains High 17:58.30 51
54 Mason McClure 12 Walker Valley High S 17:59.09 52
55 Adrian Fraire 10 Northwest Whitfield 18:00.58 53
56 Kyle Lockwood 11 Cumberland Co. High 18:03.34 54
57 Chastin Kim 11 Cleveland High Schoo 18:04.94 55
58 Tyler Latham 11 Sweetwater High Scho 18:05.44 56
59 Caleb Gordon 11 East Hamilton High S 18:08.22 57
60 Conner Meyer 10 Coahulla Creek HS 18:09.30 58
61 Will Bordash 9 Notre Dame High Scho 18:11.39 59
62 Zach Baird 12 Sequatchie Co. High 18:12.08 60
63 Mikey Killingsworth 11 Soddy Daisy High Sch 18:12.66 61
64 Bryce Jones 10 Coahulla Creek HS 18:13.71 62
65 Kian Sandoval 11 East Hamilton High S 18:14.08 63
66 John Wood 12 Signal Mountain High 18:17.74 64
67 Prescott Adams 11 Ooltewah High School 18:18.68 65
68 Knox Fuller 10 Bradley Central High 18:19.87 66
69 Noah Jackson 10 East Hamilton High S 18:23.28 67
70 Bryce Choate 12 Tellico Plains High 18:23.67 68
71 Austin Tate 12 Cleveland High Schoo 18:25.15 69
72 Blaine Boley 10 Cleveland High Schoo 18:25.99 70
73 Austin Wingo 12 Red Bank High School 18:26.36 71
74 Chandler Davis 9 Walker Valley High S 18:26.95 72
75 Kolby Haynes 11 Ooltewah High School 18:29.58 73
76 Alec Bloomer 9 Sweetwater High Scho 18:33.42 74
77 Joseph Wolfe 10 East Hamilton High S 18:38.89 75
78 John Hixon 10 Walker Valley High S 18:39.34 76
79 Micah Hall 10 Rhea County High Sch 18:39.80 77
80 Alex Segar 10 East Hamilton High S 18:42.09 78
81 Hunt Drennan 11 Signal Mountain High 18:42.50 79
82 Junior Villarael 12 Coahulla Creek HS 18:44.33 80
83 Xander Holloway 9 Rhea County High Sch 18:44.84 81
84 Hunter Walker 9 Rhea County High Sch 18:45.86 82
85 Chad Nash 10 Collegedale Academy 18:47.51 --
86 Matthew William 10 Signal Mountain High 18:48.11 83
87 Austin McKin 10 LaFayette High Schoo 18:48.83 84
88 Alberto Dominguiez 9 Chattanooga Central 18:49.40 85
89 Evan Wood-Lipscomb 9 Cleveland High Schoo 18:50.36 86
90 Luke Stevens 11 Northwest Whitfield 18:50.72 87
91 Harrison Ivins 9 East Hamilton High S 18:51.03 88
92 Rhys Miller 12 Notre Dame High Scho 18:52.53 89
93 Josh Pina 12 Sweetwater High Scho 18:54.22 90
94 Andrew Wagner 10 Chattanooga Central 18:54.49 91
95 Kyle Roberts 11 Northwest Whitfield 19:01.72 92
96 Aaron Anand 10 Chattanooga Christia 19:03.34 93
97 Chase Chastain 11 Signal Mountain High 19:05.86 94
98 Luke Arntz 9 Walker Valley High S 19:06.25 95
99 Tyler Moore 10 Sequatchie Co. High 19:06.72 96
100 Justin Lowery 10 Boyd Buchanan High S 19:07.97 --
101 Kaleb Tosh 9 Soddy Daisy High Sch 19:08.76 97
102 Henry Odell 11 Tellico Plains High 19:09.56 98
103 Hayden Teague 9 Tellico Plains High 19:10.62 99
104 Tyler Hollis 10 Walker Valley High S 19:11.08 100
105 Dylan Rader 12 Sequatchie Co. High 19:12.74 101
106 C.j. Mccullough 11 Walker Valley High S 19:13.40 102
107 Gary Wayne Smith 10 Sequatchie Co. High 19:15.82 103
108 Preston Evans 10 Chattanooga Patriots 19:18.64 104
109 Sandi Beganovic 11 Red Bank High School 19:21.03 105
110 Louis Sapp 11 Soddy Daisy High Sch 19:21.47 106
111 Alex Condra 11 Hixson High School 19:25.38 107
112 Killian Dally 11 Ridgeland 19:26.78 108
113 Brandon Balino 12 Northwest Whitfield 19:27.97 109
114 Clarence Neal 11 Red Bank High School 19:28.33 110
115 Grant Lackey 10 Silverdale Baptist A 19:29.58 --
116 Logan Johnson 12 Chattanooga Christia 19:31.55 111
117 Kaleb Armao 12 Maranatha Baptist Ac 19:32.44 --
118 Ethan Price 12 LaFayette High Schoo 19:32.81 112
119 Zach Price 9 McMinn County High S 19:33.23 113
120 Drew Dunston 10 Chatt. School for th 19:34.28 114
121 Jamie Basham 10 Ringgold High School 19:34.66 115
122 Nathan Goodale 9 Lakeview-Fort Ogleth 19:35.01 116
123 Grant Williams 9 Signal Mountain High 19:35.44 117
124 Coby Voyles 9 Ridgeland 19:35.78 118
125 Garrett Hall 10 McMinn County High S 19:36.19 119
126 Vincent Jur 12 Walker Valley High S 19:36.55 120
127 Noah Armstrong 9 LaFayette High Schoo 19:38.78 121
128 Hunter Busby 9 Boyd Buchanan High S 19:42.59 --
129 Jay Brock 9 Sequatchie Co. High 19:43.11 122
130 Matthew Newsom 9 LaFayette High Schoo 19:43.64 123
131 Kobe Clark 9 Chatt. School for th 19:44.19 124
132 Zach Vandever 12 Tellico Plains High 19:44.88 125
133 Skylar Denson 12 Rhea County High Sch 19:47.81 126
134 Carson Brock 11 Northwest Whitfield 19:48.56 127
135 Blake Moore 11 Soddy Daisy High Sch 19:51.14 128
136 Michael McDonald 12 Ringgold High School 19:51.53 129
137 Jack Fitzsimmons 9 Chatt. School for th 19:52.43 130
138 Ryan Tabor 11 Cumberland Co. High 19:54.36 131
139 Tj Hicks 10 Bradley Central High 19:55.81 132
140 Eric Hu 10 LaFayette High Schoo 19:57.59 133
141 Brelyn Grant 11 Sequatchie Co. High 19:58.55 134
142 Alex Findlay 10 Bradley Central High 20:00.14 135
143 Andrew Butcher 9 Boyd Buchanan High S 20:00.65 --
144 Jonathan Vidalez 10 Ridgeland 20:04.25 136
145 David Tullock 9 Cleveland High Schoo 20:05.78 137
146 Austin Day 11 Soddy Daisy High Sch 20:06.53 138
147 Ty Van Winkle 10 Van Buren County Hig 20:07.22 139
148 Kyle Peckham 11 Red Bank High School 20:07.72 140
149 Aj Schroeder 11 Cleveland High Schoo 20:10.97 141
150 Tyler Naranjo 11 Rhea County High Sch 20:11.30 142
151 Adam Foster 10 Cleveland High Schoo 20:12.19 143
152 Jared Eddy 10 Chattanooga Central 20:14.53 144
153 Noah Cochran 10 Silverdale Baptist A 20:16.95 --
154 Ian Wesson 9 Chatt. School for th 20:18.97 145
155 Josias Roach 12 Chattanooga Patriots 20:20.87 146
156 Adam Fox 9 Polk Co. High School 20:30.45 --
157 Devin Vaudreuil 10 Collegedale Academy 20:33.53 --
158 Andrew Lewis 10 Notre Dame High Scho 20:33.84 147
159 Josh Reed 11 Red Bank High School 20:40.84 148
160 jordan Malone 9 Chattanooga Central 20:43.61 149
161 Zach Matthews 12 LaFayette High Schoo 20:45.34 150
162 Graham Anderson 11 Notre Dame High Scho 20:46.44 151
163 Cullen Pearson 12 Chattanooga Patriots 20:51.22 152
164 Cameron Austin 12 Chattanooga Christia 20:52.08 153
165 Terrell Berotte 10 Lakeview-Fort Ogleth 20:52.91 154
166 Jacen Baugh 12 Soddy Daisy High Sch 20:53.56 155
167 Lucas Alameda 9 Hixson High School 20:54.16 156
168 Jonathan Eagle 10 Notre Dame High Scho 20:56.33 157
169 Mitchell Jones 12 Chattanooga Patriots 20:57.91 158
170 Skyler Huffstetler 9 Sweetwater High Scho 21:00.24 159
171 Coby McBryar 10 Dade County HS 21:01.16 160
172 Zach Lawson 11 Chattanooga Patriots 21:05.44 161
173 Charles Smith 10 Tyner Academy 21:09.72 --
174 Josh Carter 11 Ivy Academy 21:11.78 162
175 Clay Bandy 12 Bradley Central High 21:12.40 163
176 Austin Cuzzort 10 Ridgeland 21:17.19 164
177 Tyler Mcrae 9 McMinn County High S 21:18.14 165
178 Gabriel de Lima Friet 10 Ivy Academy 21:18.47 166
179 Mitchell Brady 9 Ivy Academy 21:21.14 167
180 Zachary Sitzler 9 McMinn County High S 21:23.67 168
181 Juan Sandoval 11 McMinn County High S 21:26.47 169
182 Austin Willingham 9 Lakeview-Fort Ogleth 21:27.44 170
183 Hunter Parker 11 Bradley Central High 21:29.11 171
184 Peter Armao 10 Maranatha Baptist Ac 21:31.97 --
185 Jacob Anderson 9 Ringgold High School 21:39.56 172
186 Christian McCreary 10 Chattanooga Patriots 21:39.90 173
187 Braxton Tracy 10 Collegedale Academy 21:45.34 --
188 Samuel Nelms 12 Maranatha Baptist Ac 21:47.70 --
189 Blade Smith 9 Ringgold High School 21:49.30 174
190 Shane Feeney 11 Red Bank High School 21:51.63 175
191 Michael Sarapa 10 Van Buren County Hig 21:52.40 176
192 Isiah Houston 12 Chattanooga Central 21:54.00 177
193 Chase France 10 Chattanooga Central 21:58.69 178
194 Noah Harris 10 Lakeview-Fort Ogleth 22:00.21 179
195 Richard Voung 11 Hixson High School 22:10.12 180
196 John Paul Thompson 10 Hixson High School 22:15.05 181
197 Marcelle Scott 9 Lakeview-Fort Ogleth 22:15.98 182
198 Todd Gooch 12 Tellico Plains High 22:16.83 183
199 Nathan Schofield 9 Hixson High School 22:19.58 184
200 Matthew Trusley 9 Lakeview-Fort Ogleth 22:21.08 185
201 David Brunner 11 Lakeview-Fort Ogleth 22:22.55 186
202 Ryan Welch 9 Notre Dame High Scho 22:23.20 187
203 Jared Binkley 9 Van Buren County Hig 22:30.15 188
204 Minwook Son 10 Ivy Academy 22:42.30 189
205 Bud Meghi 9 Tellico Plains High 22:42.75 190
206 Nick Goodale 9 Lakeview-Fort Ogleth 22:45.33 --
207 Logan Silvers 9 Sequatchie Co. High 22:45.91 191
208 Rob Wheeler 9 Sweetwater High Scho 22:54.59 192
209 Tyler Seabourn 12 Lakeview-Fort Ogleth 22:57.33 --
210 Yousef Abdelhamid 12 Ridgeland 22:57.72 193
211 Antonio Hatch 9 Chatt. School for th 23:03.26 194
212 Keith Hall 12 Rhea County High Sch 23:04.97 195
213 Josh Bowers 10 Silverdale Baptist A 23:05.90 --
214 Josh Anderle 10 Ivy Academy 23:06.49 196
215 Austin Miller 9 Van Buren County Hig 23:15.14 197
216 Hunter Woodward 12 Lakeview-Fort Ogleth 23:16.91 --
217 Jonathan Stevens 9 Dade County HS 23:17.22 198
218 Nathan Watson 11 Ringgold High School 23:21.63 199
219 Isaac Yates 11 Hixson High School 23:22.08 200
220 Chandler Smith 8 Dade County HS 23:27.79 201
221 Jacob Pierce 11 Ringgold High School 23:31.54 202
222 Steven Green 11 Ringgold High School 23:32.16 203
223 Colton Hendrickson 9 Ivy Academy 23:33.56 204
224 Jarrod Sitton 9 LaFayette High Schoo 23:45.05 205
225 Ben Boyd 11 Van Buren County Hig 23:45.47 206
226 Taylor Jefferson 9 Ivy Academy 24:06.94 207
227 Christopher Williams 11 Ridgeland 24:09.31 208
228 Noah Thornton 10 Van Buren County Hig 24:17.67 209
229 Jae Lee 9 Lakeview-Fort Ogleth 24:26.44 --
230 Dylan Pitton 9 Cumberland Co. High 26:07.00 210
231 Justin Henry 9 Lakeview-Fort Ogleth 26:08.94 --
232 Noah Gray 10 Ridgeland 26:36.40 211
233 Noah Flowers 10 Lakeview-Fort Ogleth 26:53.97 --
234 Kobe Lounds 11 Hixson High School 27:29.53 212
235 Seth Brown 12 Dade County HS 27:32.40 213
236 Miles Finnell 10 Maranatha Baptist Ac 28:38.94 --
237 Josh Dobbins 9 Chattanooga Central 29:00.15 214
238 Noah Lofty 10 Dade County HS 30:35.00 215
239 John Hall 10 Lakeview-Fort Ogleth 30:50.00 --
240 Bryant Godwin 9 Dade County HS 31:02.00 216
Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Baylor School 52 2 8 9 16 17 19 40
Total Time: 1:22:52 Average: 16:34.34 1-5 Split: 1:22
2 McCallie 53 1 3 11 15 23 30 32
Total Time: 1:22:10 Average: 16:25.95 1-5 Split: 1:55
3 Dalton High School 135 10 26 31 33 35 47 48
Total Time: 1:26:34 Average: 17:18.80 1-5 Split: 59
4 Coahulla Creek HS 156 7 18 24 49 58 62 80
Total Time: 1:26:52 Average: 17:22.28 1-5 Split: 1:49
5 Ooltewah High School 158 12 29 36 38 43 65 73
Total Time: 1:27:29 Average: 17:29.78 1-5 Split: 58
6 Chattanooga Christia 204 4 20 42 45 93 111 153
Total Time: 1:27:54 Average: 17:34.71 1-5 Split: 3:06
7 Sweetwater High Scho 286 22 44 56 74 90 159 192
Total Time: 1:30:39 Average: 18:07.74 1-5 Split: 1:40
8 Signal Mountain High 289 13 50 64 79 83 94 117
Total Time: 1:30:40 Average: 18:07.84 1-5 Split: 1:55
9 Northwest Whitfield 296 25 39 53 87 92 109 127
Total Time: 1:30:56 Average: 18:11.09 1-5 Split: 1:44
10 East Hamilton High S 303 41 57 63 67 75 78 88
Total Time: 1:31:12 Average: 18:14.35 1-5 Split: 52
11 Walker Valley High S 395 52 72 76 95 100 102 120
Total Time: 1:33:23 Average: 18:40.55 1-5 Split: 1:12
12 Rhea County High Sch 400 34 77 81 82 126 142 195
Total Time: 1:33:34 Average: 18:42.74 1-5 Split: 2:13
13 Soddy Daisy High Sch 413 21 61 97 106 128 138 155
Total Time: 1:33:49 Average: 18:45.71 1-5 Split: 2:37
14 Cleveland High Schoo 417 55 69 70 86 137 141 143
Total Time: 1:33:53 Average: 18:46.45 1-5 Split: 2:01
15 Cumberland Co. High 428 6 27 54 131 210 - -
Total Time: 1:37:32 Average: 19:30.40 1-5 Split: 10:01
16 McMinn County High S 439 5 37 113 119 165 168 169
Total Time: 1:34:13 Average: 18:50.51 1-5 Split: 5:16
17 Tellico Plains High 441 51 68 98 99 125 183 190
Total Time: 1:34:28 Average: 18:53.41 1-5 Split: 1:47
18 Red Bank High School 454 28 71 105 110 140 148 175
Total Time: 1:34:46 Average: 18:57.01 1-5 Split: 2:47
19 Sequatchie Co. High 482 60 96 101 103 122 134 191
Total Time: 1:35:31 Average: 19:06.10 1-5 Split: 1:32
20 LaFayette High Schoo 573 84 112 121 123 133 150 205
Total Time: 1:37:42 Average: 19:32.33 1-5 Split: 1:09
21 Chattanooga Patriots 574 14 104 146 152 158 161 173
Total Time: 1:38:28 Average: 19:41.46 1-5 Split: 4:00
22 Notre Dame High Scho 603 59 89 147 151 157 187 -
Total Time: 1:39:21 Average: 19:52.11 1-5 Split: 2:45
23 Chattanooga Central 646 85 91 144 149 177 178 214
Total Time: 1:40:37 Average: 20:07.21 1-5 Split: 3:05
24 Bradley Central High 667 66 132 135 163 171 - -
Total Time: 1:40:58 Average: 20:11.47 1-5 Split: 3:10
25 Chatt. School for th 707 114 124 130 145 194 - -
Total Time: 1:42:34 Average: 20:30.63 1-5 Split: 3:29
26 Ridgeland 719 108 118 136 164 193 208 211
Total Time: 1:43:22 Average: 20:40.35 1-5 Split: 3:31
27 Van Buren County Hig 746 46 139 176 188 197 206 209
Total Time: 1:45:38 Average: 21:07.53 1-5 Split: 5:23
28 Ringgold High School 789 115 129 172 174 199 202 203
Total Time: 1:46:17 Average: 21:15.34 1-5 Split: 3:47
29 Lakeview-Fort Ogleth 801 116 154 170 179 182 185 186
Total Time: 1:46:12 Average: 21:14.31 1-5 Split: 2:41
30 Hixson High School 808 107 156 180 181 184 200 212
Total Time: 1:47:05 Average: 21:24.86 1-5 Split: 2:55
31 Ivy Academy 880 162 166 167 189 196 204 207
Total Time: 1:49:41 Average: 21:56.04 1-5 Split: 1:55
32 Dade County HS 987 160 198 201 213 215 216 -
Total Time: 2:05:54 Average: 25:10.72 1-5 Split: 9:34