Varsity Boys Two-Mile Run
==============================
===================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jonathan Boyd 10 Chattanooga Patriots 10:40.04 1
2 Anders Pokela 12 Baylor School 10:45.25 2
3 John Carlson 11 Baylor School 10:46.87 3
4 Moises Ponce 12 Dalton High School 11:01.22 4
5 Luis Perez 11 Southeast Whitfield 11:06.98 5
6 Bryce Jones 11 Coahulla Creek HS 11:16.84 6
7 Henson Gibbs 12 Northwest Whitfield 11:21.07 7
8 Eric Martinez 9 Lakeview-Fort Ogleth 11:21.98 8
9 Cory Aulich 12 Soddy Daisy High Sch 11:23.22
10 Jayson Smith 11 Coahulla Creek HS 11:26.13 9
11 Hank Warren 12 Boyd Buchanan High S 11:27.16
12 Caleb Underdown 11 McMinn County High S 11:27.96 10
13 Talus Iorio 11 Baylor School 11:30.26 11
14 Jack Reynolds 12 Baylor School 11:32.81 12
15 Tanner Crowe 11 Red Bank High School 11:33.44 13
16 Adan Rodriguez 10 Dalton High School 11:34.69 14
17 James Post 10 Baylor School 11:35.65 15
18 Lance Sotelo 9 Dalton High School 11:38.61 16
19 Matthew Palermo 12 Baylor School 11:47.65 17
20 Joseph Adams 11 Ooltewah High School 11:48.16 18
21 Jacob Kiemeyer 9 East Hamilton High S 11:49.69 19
22 Paul Fortmiller 12 Chattanooga Christia 11:53.52 20
23 Matthew Broussard 11 Chattanooga Christia 11:54.97 21
24 Andrew Ashe 10 Northwest Whitfield 12:00.35 22
25 Noah Baker 11 Lenoir City High Sch 12:03.21 23
26 Zach Price 10 McMinn County High S 12:03.88 24
27 Daniel Castillo 9 Dalton High School 12:04.47 25
28 Patrick Curran 11 Baylor School 12:05.75 26
29 Tyler Ramage 9 Walker Valley High S 12:06.25 27
30 Hunt Drennan 12 Signal Mountain High 12:06.78 28
31 C.j.
Mccullough 12 Walker Valley High S 12:07.60 29
32 Will Bordash 10 Notre Dame High Scho 12:08.48 30
33 Ezequiel Leon 10 Lenoir City High Sch 12:08.88 31
34 Juan Cuevas 11 Lenoir City High Sch 12:09.32 32
35 Gabe Ashley 9 Ridgeland 12:09.66 33
36 Valentin Herrera 10 Lenoir City High Sch 12:10.16 34
37 Harrison Ivins 11 East Hamilton High S 12:10.54 35
38 Camron Montgomery 9 Ooltewah High School 12:10.90 36
39 Andrew Taylor 12 Ooltewah High School 12:11.68 37
40 Bryan Hernandez 12 Dalton High School 12:12.00 38
41 Brenden O'Boyle 9 Walker Valley High S 12:12.31 39
42 Stephen McCallister 11 East Hamilton High S 12:12.60 40
43 Garrett Hall 11 McMinn County High S 12:12.82 41
44 Jacob Crain 10 Van Buren County Hig 12:13.11 42
45 Prescott Adams 12 Ooltewah High School 12:13.38 43
46 Zac Faudi 10 Chattanooga Patriots 12:13.66 44
47 Caleb Robertson 10 Southeast Whitfield 12:14.01 45
48 Ethan Langford 11 Coahulla Creek HS 12:14.51 46
49 Joseph Smith 12 Signal Mountain High 12:14.84 47
50 Axl Arredondo 11 Southeast Whitfield 12:15.37 48
51 Daniel Mihaescu 12 Collegedale Academy 12:15.93 49
52 Adrian Fraire 11 Northwest Whitfield 12:17.98 50
53 Jorge Dominguez 10 Southeast Whitfield 12:20.04 51
54 Kian Sandoval 12 East Hamilton High S 12:20.69 52
55 Jacob Voyles 10 Ridgeland 12:21.48 53
56 Evan Roseman 12 Signal Mountain High 12:22.41 54
57 Eron Schulte 9 Ooltewah High School 12:23.66 55
58 Justus Camp 12 Ooltewah High School 12:24.01 56
59 James Jur 10 Walker Valley High S 12:24.69 57
60 Baker Zink 11 East Hamilton High S 12:25.61 58
61 Miguel Guzman 9 Dalton High School 12:25.97 59
62 Max Blevins 9 Soddy Daisy High Sch 12:28.54
63 Jacob Anderson 10 Ringgold High School 12:28.82 60
64 Tony Ortega 11 Southeast Whitfield 12:29.18 61
65 Hunter Busby 10 Boyd Buchanan High S 12:29.46
66 Jared Brunner 10 Ringgold High School 12:29.79 62
67 Noah Jackson 11 East Hamilton High S 12:30.09 63
68 Ethan Knowles 12 Ooltewah High School 12:31.88 64
69 Alberto Dominguiez 10 Chattanooga Central 12:32.29 65
70 Garrison Wheeler 10 Signal Mountain High 12:32.73 66
71 Brannon Wilson 12 Coahulla Creek HS 12:33.13 67
72 Graeme Zahn 12 Bledsoe Co. High Sch 12:34.01 68
73 jordan Malone 10 Chattanooga Central 12:35.50 69
74 Jared Eddy 11 Chattanooga Central 12:35.92 70
75 John Hixon 11 Walker Valley High S 12:38.00 71
76 Aaron Anand 11 Chattanooga Christia 12:38.91 72
77 Conner Meyer 11 Coahulla Creek HS 12:39.29 73
78 Will Douglas 10 Coahulla Creek HS 12:39.78 74
79 Andrew Butcher 10 Boyd Buchanan High S 12:40.22
80 Clarence Neal 12 Red Bank High School 12:42.15 75
81 Lois Sapp 12 Soddy Daisy High Sch 12:43.93
82 Ethan Underdown 9 McMinn County High S 12:45.10 76
83 Zach Nicodemus 11 Walker Valley High S 12:46.68 77
84 Chad Nash 11 Collegedale Academy 12:50.94 78
85 Noah Cochran 11 Silverdale Baptist A 12:51.52
86 Daniel Triana 11 Southeast Whitfield 12:52.57 79
87 Alex Segar 11 East Hamilton High S 12:53.03 80
88 Carlos Martinez 10 Northwest Whitfield 12:53.54 81
89 James Williams 12 Northwest Whitfield 12:53.94 82
90 Matthew Williams 11 Signal Mountain High 12:55.68 83
91 Grant Williams 10 Signal Mountain High 12:56.85 84
92 Tomas Sastre 12 Red Bank High School 12:59.29 85
93 Coe Booker 10 Coahulla Creek HS 12:59.61 86
94 Tyler Moore 11 Sequatchie Co. High 13:00.85 87
95 Jarrett Stewart 10 Sequatchie Co. High 13:01.69 88
96 Noah Morales 11 Northwest Whitfield 13:02.19 89
97 Jordan Frye 11 Northwest Whitfield 13:03.00 90
98 Stephen Cone 10 Chattanooga Christia 13:03.98 91
99 Chandler Davis 10 Walker Valley High S 13:04.53 92
100 Nathan Goodale 10 Lakeview-Fort Ogleth 13:05.21 93
101 Kobe Clark 10 Chatt. School for th 13:06.82 94
102 Jeremy Woody 12 Lenoir City High Sch 13:10.13 95
103 Gary Wayne Smith 11 Sequatchie Co. High 13:10.54 96
104 Devin Vaudreuil 11 Collegedale Academy 13:10.82 97
105 Ian Wesson 10 Chatt. School for th 13:11.98 98
106 Jamie Basham 11 Ringgold High School 13:12.41 99
107 Tyler Mcrae 10 McMinn County High S 13:13.31 100
108 David Austin 9 Collegedale Academy 13:13.91 101
109 Noah Allen 9 Collegedale Academy 13:15.29 102
110 Logan Silvers 10 Sequatchie Co. High 13:16.16 103
111 Jose Estrada 10 Lenoir City High Sch 13:19.07 104
112 C.j. Giles 9 McMinn County High S 13:19.43 105
113 Ezra Nichols 10 Chatt. School for th 13:19.93 106
114 Luis De La Pena 9 Dalton High School 13:24.01 107
115 Brelyn Grant 12 Sequatchie Co. High 13:28.18 108
116 Christian Gonzalez 12 Southeast Whitfield 13:29.01 109
117 Ty Van Winkle 11 Van Buren County Hig 13:32.87 110
118 Daniel Bindr 12 Maranatha Baptist Ac 13:33.47
119 Matthew Adams 9 Chattanooga Christia 13:37.16 111
120 Justin Nease 11 Chattanooga Christia 13:39.03 112
121 Ian Brown 10 Boyd Buchanan High S 13:40.78
122 Basil Marceaux 9 Sequatchie Co. High 13:41.07 113
123 Graham Anderson 12 Notre Dame High Scho 13:44.54 114
124 Jasper Wilson 9 Gordon Lee High Scho 13:45.03 115
125 Juan Sandoval 12 McMinn County High S 13:54.54 116
126 Noah Harris 11 Lakeview-Fort Ogleth 13:59.31 117
127 Collin Peace 11 Chattanooga Christia 14:02.38 118
128 Blade Smith 10 Ringgold High School 14:03.22 119
129 Justin Collins 11 Gordon Lee High Scho 14:16.75 120
130 Ryan Welch 10 Notre Dame High Scho 14:19.87 121
131 Eliot Jones 9 Ridgeland 14:20.40 122
132 Jay Brock 10 Sequatchie Co. High 14:21.07 123
133 Kealan Duckett 10 East Ridge High Scho 14:23.65
134 Will Hutchings 11 Van Buren County Hig 14:25.78 124
135 Sammy Feezell 9 Bledsoe Co. High Sch 14:26.34 125
136 Thomas Porter 11 Signal Mountain High 14:26.76 126
137 Sandi Beganovic 12 Red Bank High School 14:27.22 127
138 Parth Doshi 11 Chatt. School for th 14:28.01 128
139 Glenn Herrera 9 Chattanooga Central 14:29.32 129
140 Bryan Crouser 11 Ridgeland 14:29.66 130
141 Jax Johnson 12 Gordon Lee High Scho 14:30.05 131
142 Destin Goodman 11 Gordon Lee High Scho 14:30.44 132
143 Jack Fitzsimmons 10 Chatt. School for th 14:32.31 133
144 Hayden McGuigan 10 Bledsoe Co. High Sch 14:33.53 134
145 Sam Sneed 9 Soddy Daisy High Sch 14:34.56
146 Josiah Parris 9 Chattanooga Patriots 14:35.73 135
147 Brandon Hair 11 Ridgeland 14:36.16 136
148 Drew Dunston 11 Chatt. School for th 14:38.07 137
149 Sebastian Guytan 9 Chattanooga Central 14:38.94 138
150 Davey Vagts 10 Chattanooga Central 14:39.75 139
151 Sam Turner 10 Red Bank High School 14:40.26 140
152 Justin Ren 10 Collegedale Academy 14:40.71 141
153 Michael Lewis 10 Bledsoe Co. High Sch 14:42.06 142
154 Nick Goodale 10 Lakeview-Fort Ogleth 14:42.71 143
155 Avery Murphy 9 Lakeview-Fort Ogleth 14:45.65 144
156 Jared Binkley 10 Van Buren County Hig 14:46.73 145
157 Grant Speer 10 Notre Dame High Scho 14:47.74 146
158 Ashton Hale 11 Van Buren County Hig 14:55.60 147
159 Jonathan Vidalez 11 Ridgeland 15:00.73 148
160 Coby McBryar 11 Dade County HS 15:01.88
161 Austin Cuzzort 11 Ridgeland 15:07.71 149
162 Hunter Couch 11 Dade County HS 15:11.85
163 Ethan Rohrer 10 Ringgold High School 15:13.06 150
164 Austin Willingham 10 Lakeview-Fort Ogleth 15:22.94 151
165 Luke Eckler 10 Notre Dame High Scho 15:23.90 152
166 Josh Bowers 11 Silverdale Baptist A 15:32.60
167 Christian McCreary 11 Chattanooga Patriots 15:34.69 153
168 Brenden Yemm 9 Notre Dame High Scho 15:45.63 154
169 Justin Pangle 11 Dade County HS 15:46.17
170 Javier Gomez 9 Lakeview-Fort Ogleth 15:56.09 155
171 Steven Green 12 Ringgold High School 15:56.75 156
172 Trae Finnell 7 Maranatha Baptist Ac 16:07.22
173 Benji Taylor 12 Ridgeland 16:13.79
174 Preston Anastas 9 Chattanooga Patriots 16:17.16 157
175 Hunter Hodson 9 Gordon Lee High Scho 16:35.97 158
176 Brandon Gipson 10 Gordon Lee High Scho 16:41.45 159
177 Benjamin Gardner 10 Sale Creek School 16:43.32
178 Jimmy Herrera 9 Chattanooga Central 16:53.75 160
179 Sawyer Pendergrass 10 Bledsoe Co. High Sch 16:54.07 161
180 Noah Thornton 11 Van Buren County Hig 16:56.07 162
181 Jacob Pierce 12 Ringgold High School 17:18.53 163
182 Tucker Perry 9 Red Bank High School 17:22.25 164
183 Bryant Godwin 10 Dade County HS 17:25.57
184 Miles Finnell 11 Maranatha Baptist Ac 17:37.44
185 Jace Terry 12 Sale Creek School 17:43.87
186 August Anderson 10 Notre Dame High Scho 17:47.87 165
187 Lucas Scott 10 Gordon Lee High Scho 17:54.97 166
188 Ben Boyd 12 Van Buren County Hig 19:50.60 167
189 Victor Hall 9 East Ridge High Scho 22:42.00
190 Dylan Rainwater 11 East Ridge High Scho 23:26.00
191 Joel Turner 9 Silverdale Baptist A 23:34.00
Varsity Boys Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Baylor School 43 2 3 11 12 15 17 26
Total Time: 56:11 Average: 11:14.17 1-5 Split: 51
2 Dalton High School 97 4 14 16 25 38 59 107
Total Time: 58:31 Average: 11:42.20 1-5 Split: 1:11
3 Ooltewah High School 189 18 36 37 43 55 56 64
Total Time: 1:00:48 Average: 12:09.56 1-5 Split: 36
4 Coahulla Creek HS 201 6 9 46 67 73 74 86
Total Time: 1:00:10 Average: 12:01.98 1-5 Split: 1:23
5 East Hamilton High S 204 19 35 40 52 58 63 80
Total Time: 1:01:00 Average: 12:11.83 1-5 Split: 36
6 Southeast Whitfield 210 5 45 48 51 61 79 109
Total Time: 1:00:26 Average: 12:05.12 1-5 Split: 1:23
7 Lenoir City High Sch 215 23 31 32 34 95 104 -
Total Time: 1:01:42 Average: 12:20.34 1-5 Split: 1:07
8 Walker Valley High S 223 27 29 39 57 71 77 92
Total Time: 1:01:29 Average: 12:17.77 1-5 Split: 32
9 Northwest Whitfield 242 7 22 50 81 82 89 90
Total Time: 1:01:27 Average: 12:17.38 1-5 Split: 1:33
10 McMinn County High S 251 10 24 41 76 100 105 116
Total Time: 1:01:44 Average: 12:20.62 1-5 Split: 1:46
11 Signal Mountain High 278 28 47 54 66 83 84 126
Total Time: 1:02:13 Average: 12:26.49 1-5 Split: 49
12 Chattanooga Christia 315 20 21 72 91 111 112 118
Total Time: 1:03:09 Average: 12:37.71 1-5 Split: 1:44
13 Collegedale Academy 427 49 78 97 101 102 141 -
Total Time: 1:04:47 Average: 12:57.38 1-5 Split: 1:00
14 Red Bank High School 440 13 75 85 127 140 164 -
Total Time: 1:06:23 Average: 13:16.48 1-5 Split: 3:07
15 Chattanooga Central 471 65 69 70 129 138 139 160
Total Time: 1:06:52 Average: 13:22.40 1-5 Split: 2:07
16 Ridgeland 474 33 53 122 130 136 148 149
Total Time: 1:07:58 Average: 13:35.48 1-5 Split: 2:27
17 Sequatchie Co. High 482 87 88 96 103 108 113 123
Total Time: 1:05:58 Average: 13:11.49 1-5 Split: 28
18 Ringgold High School 490 60 62 99 119 150 156 163
Total Time: 1:07:28 Average: 13:29.46 1-5 Split: 2:45
19 Chattanooga Patriots 490 1 44 135 153 157 - -
Total Time: 1:09:22 Average: 13:52.26 1-5 Split: 5:38
20 Lakeview-Fort Ogleth 505 8 93 117 143 144 151 155
Total Time: 1:07:55 Average: 13:34.98 1-5 Split: 3:24
21 Chatt. School for th 559 94 98 106 128 133 137 -
Total Time: 1:08:40 Average: 13:43.81 1-5 Split: 1:26
22 Notre Dame High Scho 563 30 114 121 146 152 154 165
Total Time: 1:10:25 Average: 14:04.91 1-5 Split: 3:16
23 Van Buren County Hig 568 42 110 124 145 147 162 167
Total Time: 1:09:55 Average: 13:58.82 1-5 Split: 2:43
24 Bledsoe Co. High Sch 630 68 125 134 142 161 - -
Total Time: 1:13:11 Average: 14:38.01 1-5 Split: 4:21
25 Gordon Lee High Scho 656 115 120 131 132 158 159 166
Total Time: 1:13:39 Average: 14:43.65 1-5 Split: 2:51
Varsity Girls Two-Mile Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Taylor Luthringer 11 Signal Mountain High 12:18.26 1
2 Addison Smith 9 Baylor School 12:27.36 2
3 Stephanie Peterson 12 Signal Mountain High 12:37.46 3
4 Kathryn Vradenburgh 9 Chattanooga Patriots 13:00.22 4
5 Carley Braman 10 Girls Preparatory Sc 13:04.97 5
6 Eilish Stanek 11 East Hamilton High S 13:06.94 6
7 Catherine Cansler 9 Baylor School 13:09.29 7
8 Grace Carlson 12 Baylor School 13:15.14 8
9 Ashlynd Broling 11 McMinn Central High 13:26.66
10 Becca Umbarger 12 Signal Mountain High 13:32.17 9
11 Isabel Salinas 12 Southeast Whitfield 13:35.13 10
12 Kate McVay 11 Girls Preparatory Sc 13:35.69 11
13 Kp Vannoy 12 Chattanooga Christia 13:36.39 12
14 Alison Anderson 11 Baylor School 13:36.89 13
15 Mattie Parker 9 Signal Mountain High 13:42.82 14
16 Erin Nelson 10 Dalton High School 13:47.91 15
17 Brielle Osburn 10 East Hamilton High S 13:51.53 16
18 Emily Davis 8 Signal Mountain High 13:54.32 17
19 Lea Mulligan 11 Girls Preparatory Sc 13:56.57 18
20 Taylor Warren 9 Dade County HS 14:00.32
21 Ana Karen Padilla 12 Southeast Whitfield 14:05.11 19
22 Myra Brock 9 Girls Preparatory Sc 14:05.51 20
23 Ashley Sweeney 12 Northwest Whitfield 14:16.14 21
24 Merrit Newton 9 Baylor School 14:19.82 22
25 Tori Tomokane 11 Girls Preparatory Sc 14:21.11 23
26 Kay Vradenburgh 11 Chattanooga Patriots 14:21.56 24
27 Kathleen Umbarger 10 Signal Mountain High 14:26.22 25
28 Emily Morse 10 Chattanooga Patriots 14:32.06 26
29 Reagan Guess 10 Northwest Whitfield 14:32.50 27
30 Jada Hale 10 Boyd Buchanan High S 14:34.73 28
31 Nancy Paz 12 Northwest Whitfield 14:39.82 29
32 Makenzie Johnson 10 Chattanooga Christia 14:41.40 30
33 Ashton Brown 12 McMinn County High S 14:44.01 31
34 Erin Brown 12 Signal Mountain High 14:45.93 32
35 Mary Margaret Arrowsm 10 Girls Preparatory Sc 14:46.24 33
36 Lara Summit 10 Ooltewah High School 14:47.94 34
37 Gabrielle Beckett 9 Soddy Daisy High Sch 14:51.57 35
38 Madison Guider 11 Lenoir City High Sch 14:52.53
39 Sarah Sullivan 11 Southeast Whitfield 14:57.16 36
40 Evy Mulkey 9 Coahulla Creek HS 14:59.66 37
41 Marly Toledano 12 Baylor School 14:59.95 38
42 Murfee Jones 10 Girls Preparatory Sc 15:01.86 39
43 Courtney Stapp 11 Soddy Daisy High Sch 15:05.42 40
44 Carli Larson 12 East Hamilton High S 15:07.53 41
45 Marleigh Cowart 9 Coahulla Creek HS 15:07.78 42
46 Morgan King 11 Coahulla Creek HS 15:08.11 43
47 Selina Vasquez 10 Coahulla Creek HS 15:11.23 44
48 Kate Roberts 9 Northwest Whitfield 15:29.00 45
49 Chloe Morgan 11 Walker Valley High S 15:30.55
50 Jordan Brinn 12 Baylor School 15:31.01 46
51 Britton McElroy 12 Collegedale Academy 15:31.45 47
52 Miriam Burnette 10 15:32.59
53 Silvia Garcia 10 Northwest Whitfield 15:38.63 48
54 Ashtyn Frazier 10 Walker Valley High S 15:41.05
55 Hayley Hight 12 Coahulla Creek HS 15:47.51 49
56 Lane Cates 10 Ringgold High School 15:49.85 50
57 Landon Kidwell 12 Coahulla Creek HS 15:53.76 51
58 Bethany Carideo 9 McMinn County High S 15:56.42 52
59 Danielle Daniels 9 Ringgold High School 15:57.14 53
60 Cora Fleming 9 Collegedale Academy 15:58.18 54
61 Linda Olvera 10 Dalton High School 16:02.03 55
62 Mikaylee Wallace 12 McMinn County High S 16:05.01 56
63 KiAnna Queener 10 Chatt. School for th 16:10.94 57
64 Jordan McCommon 11 Chattanooga Christia 16:12.60 58
65 Gracie Howard 10 East Hamilton High S 16:13.66 59
66 Claire Yolitz 9 East Hamilton High S 16:14.28 60
67 Destiny Garcia 11 Southeast Whitfield 16:17.39 61
68 Maria Dassow 11 Chattanooga Christia 16:18.51 62
69 Sierrah Anderson 9 Ringgold High School 16:21.65 63
70 Annabelle Duckett 9 Ringgold High School 16:23.82 64
71 Abigail Blankenship 12 Van Buren County Hig 16:25.03 65
72 Cassie King 10 Chattanooga Patriots 16:25.76 66
73 Natalie Ahlen 11 Soddy Daisy High Sch 16:29.76 67
74 Anne Miller 11 Chattanooga Christia 16:32.88 68
75 Savannah Skiles 10 Van Buren County Hig 16:33.23 69
76 Jennifer Bolling 10 Soddy Daisy High Sch 16:33.92 70
77 Malika Reviere 11 Tyner Academy 16:34.48
78 Sydney Brown 8 Boyd Buchanan High S 16:35.42 71
79 Ellie Shelton 10 Chatt. School for th 16:36.67 72
80 Grace Cox 10 McMinn County High S 16:38.26 73
81 Arly Molina 10 Dalton High School 16:38.82 74
82 Carmen Merolle 9 East Hamilton High S 16:39.34 75
83 Claire Duffy 10 Northwest Whitfield 16:42.07 76
84 Hannah Herfurth 11 Ooltewah High School 16:42.42 77
85 Hannah Nelms 12 Maranatha Baptist Ac 16:45.76
86 Adriana Perez 12 Dalton High School 16:49.92 78
87 Lisa Sanchez 12 Dalton High School 16:51.81 79
88 Caroline Crank 9 Collegedale Academy 16:54.95 80
89 Melissa Resendiz 12 Dalton High School 16:56.09 81
90 Beronica Hernandez 12 Dalton High School 16:56.45 82
91 Veronica Zamora 12 Southeast Whitfield 16:56.92 83
92 Katie Goodin 10 McMinn County High S 17:01.06 84
93 Katie Thompson 10 Northwest Whitfield 17:02.09 85
94 Sophia Zamit 11 Chatt. School for th 17:02.47 86
95 Rebecca Poe 10 Coahulla Creek HS 17:06.76 87
96 Itzel Rodriguez 9 Southeast Whitfield 17:12.39 88
97 Ana Roach Chattanooga Patriots 17:13.78 89
98 Shelby Moyers 12 Polk Co. High School 17:26.38
99 Carman Price 10 Van Buren County Hig 17:28.09 90
100 Pamela Avendano 10 Notre Dame High Scho 17:29.41
101 Hallie Blair Quatro 11 Chattanooga Christia 17:31.86 91
102 Kiana Mines 11 Chatt. School for th 17:34.36 92
103 Chloe Williams 9 Chattanooga Patriots 17:35.14 93
104 Kendall Camp 10 Chatt. School for th 17:46.44 94
105 Victoria Elmore 12 Ringgold High School 17:49.32 95
106 Madison Segar 10 East Hamilton High S 17:54.39 96
107 Sara Montgomery 11 McMinn County High S 17:54.98 97
108 Maria Losvar 11 Chatt. School for th 18:02.07 98
109 Katelin Anderson 8 Boyd Buchanan High S 18:03.61 99
110 Anna Mills 12 Notre Dame High Scho 18:10.20
111 Miranda Rich 10 Ringgold High School 18:16.68 100
112 Olivia Perry 9 Collegedale Academy 18:17.32 101
113 Alyssa Andrade 10 Southeast Whitfield 18:23.26 102
114 Erin van Zyl 11 Collegedale Academy 18:32.20 103
115 Whitney White 11 Maranatha Baptist Ac 18:38.26
116 Brooke Guess 10 Ooltewah High School 18:48.17 104
117 Elsa Moody 11 Collegedale Academy 18:48.97 105
118 Alyssa Leverrett 10 Lakeview-Fort Ogleth 18:56.20 106
119 Diana Ramos 12 Lakeview-Fort Ogleth 18:57.43 107
120 Maggie Gadd 10 Soddy Daisy High Sch 19:00.70 108
121 Chanler Hysell 9 Gordon Lee High Scho 19:01.78 109
122 Mary Teague 12 Maranatha Baptist Ac 19:03.64
123 Kennedy Knowles 11 Ooltewah High School 19:05.03 110
124 Hannah Williams 11 Chattanooga Patriots 19:05.60 111
125 Kristin Davis 10 Ooltewah High School 19:09.64 112
126 Maria Hoffman 10 Dade County HS 19:21.36
127 Kendra Masterson 12 Notre Dame High Scho 19:23.50
128 Lydia Collins 12 Ringgold High School 19:36.53 113
129 Annika Green 10 Oakwood Academy 19:39.26
130 Emily Green 10 Oakwood Academy 19:43.83
131 Myranda Westbrook 12 Boyd Buchanan High S 19:44.51 114
132 Angela Thurman 12 Bledsoe Co. High Sch 19:46.95 115
133 Kaitlyn Hester 10 Gordon Lee High Scho 19:49.67 116
134 Tasia Cardwell 10 Lakeview-Fort Ogleth 19:59.07 117
135 Avrie Weldon 12 Gordon Lee High Scho 20:03.38 118
136 Alma Danistrom 10 Soddy Daisy High Sch 20:05.95 119
137 Isabel Beesley 11 Lakeview-Fort Ogleth 20:29.86 120
138 Emmalee Morgan 12 Bledsoe Co. High Sch 20:30.89 121
139 Laquisha Toney 12 East Ridge High Scho 20:37.23
140 Julianna Putman 12 Gordon Lee High Scho 20:37.53 122
141 Vivian Smith 12 Tyner Academy 20:49.23
142 Amber Holcomb 12 Ridgeland 20:57.38
143 Reaghan Howe 9 Lakeview-Fort Ogleth 21:12.04 123
144 Laneisha Toney 10 East Ridge High Scho 21:19.53
145 Saleen Baker 9 Lakeview-Fort Ogleth 21:22.20 124
146 Jessica Stephens 12 Gordon Lee High Scho 21:24.64 125
147 Bryce Dawson 12 Bledsoe Co. High Sch 21:42.91 126
148 Marrisa Huckabee 10 Soddy Daisy High Sch 21:46.17 127
149 Riley Evans 10 Bledsoe Co. High Sch 21:47.92 128
150 Elizabeth Willmore 12 Boyd Buchanan High S 22:01.73 129
151 Kayli Moltz 10 Ridgeland 23:02.10
152 Aleysah Dyer 9 Van Buren County Hig 23:10.01 130
153 Maria Francesconi 11 Ooltewah High School 23:33.67 131
154 Elisabeth Staten 11 Silverdale Baptist A 23:34.23
155 Ashleigh Hester 11 Lakeview-Fort Ogleth 23:51.42 132
156 Sydney Roddy 12 Lakeview-Fort Ogleth 25:28.53
157 Lorryn Dyer 11 Van Buren County Hig 25:31.79 133
158 Angel Pack 9 Bledsoe Co. High Sch 25:33.98 134
159 Douglass Tinker 12 Gordon Lee High Scho 28:03.00 135
Varsity Girls Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Signal Mountain High 44 1 3 9 14 17 25 32
Total Time: 1:06:06 Average: 13:13.01 1-5 Split: 1:37
2 Baylor School 52 2 7 8 13 22 38 46
Total Time: 1:06:49 Average: 13:21.70 1-5 Split: 1:53
3 Girls Preparatory Sc 77 5 11 18 20 23 33 39
Total Time: 1:09:04 Average: 13:48.77 1-5 Split: 1:17
4 Northwest Whitfield 170 21 27 29 45 48 76 85
Total Time: 1:14:37 Average: 14:55.22 1-5 Split: 1:23
5 East Hamilton High S 182 6 16 41 59 60 75 96
Total Time: 1:14:34 Average: 14:54.79 1-5 Split: 3:08
6 Southeast Whitfield 209 10 19 36 61 83 88 102
Total Time: 1:15:52 Average: 15:10.35 1-5 Split: 3:22
7 Chattanooga Patriots 209 4 24 26 66 89 93 111
Total Time: 1:15:34 Average: 15:06.68 1-5 Split: 4:14
8 Coahulla Creek HS 215 37 42 43 44 49 51 87
Total Time: 1:16:15 Average: 15:14.86 1-5 Split: 48
9 Chattanooga Christia 230 12 30 58 62 68 91 -
Total Time: 1:17:22 Average: 15:28.36 1-5 Split: 2:57
10 McMinn County High S 296 31 52 56 73 84 97 -
Total Time: 1:20:25 Average: 16:04.96 1-5 Split: 2:18
11 Dalton High School 301 15 55 74 78 79 81 82
Total Time: 1:20:11 Average: 16:02.10 1-5 Split: 3:04
12 Soddy Daisy High Sch 320 35 40 67 70 108 119 127
Total Time: 1:22:02 Average: 16:24.28 1-5 Split: 4:10
13 Ringgold High School 325 50 53 63 64 95 100 113
Total Time: 1:22:22 Average: 16:28.36 1-5 Split: 2:00
14 Collegedale Academy 385 47 54 80 101 103 105 -
Total Time: 1:25:15 Average: 17:02.82 1-5 Split: 3:01
15 Chatt. School for th 401 57 72 86 92 94 98 -
Total Time: 1:25:11 Average: 17:02.18 1-5 Split: 1:36
16 Ooltewah High School 437 34 77 104 110 112 131 -
Total Time: 1:28:34 Average: 17:42.64 1-5 Split: 4:22
17 Boyd Buchanan High S 441 28 71 99 114 129 - -
Total Time: 1:31:00 Average: 18:12.00 1-5 Split: 7:27
18 Van Buren County Hig 487 65 69 90 130 133 - -
Total Time: 1:39:09 Average: 19:49.63 1-5 Split: 9:07
19 Lakeview-Fort Ogleth 573 106 107 117 120 123 124 132
Total Time: 1:39:35 Average: 19:54.92 1-5 Split: 2:16
20 Gordon Lee High Scho 590 109 116 118 122 125 135 -
Total Time: 1:40:57 Average: 20:11.40 1-5 Split: 2:23
21 Bledsoe Co. High Sch 624 115 121 126 128 134 - -
Total Time: 1:49:23 Average: 21:52.53 1-5 Split: 5:48
JV Mixed Two-Mile Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Walt Douglas 11 Coahulla Creek HS 11:32.42 1
2 Garren Miller 11 Ooltewah High School 11:45.09 2
3 Jose Boyzo 11 Dalton High School 12:11.64
4 Atherton Mook 9 Baylor School 12:14.29 3
5 Micaiah Allison 11 Chattanooga Christia 12:24.72 4
6 Jackson Lillard 9 Baylor School 12:25.56 5
7 Zack Read 11 Soddy Daisy High Sch 12:28.19 6
8 Jackson Collette 9 Baylor School 12:30.94 7
9 Spencer Peck 11 Baylor School 12:46.70 8
10 Bryar Hambright Walker Valley High S 12:46.98 9
11 Keelan Graham Walker Valley High S 12:47.23 10
12 Alex Carroll 10 Southeast Whitfield 12:49.34 11
13 Luis Acala 9 Southeast Whitfield 12:53.13 12
14 Austin Smith 11 Grace Baptist Academ 13:01.04 13
15 Justin Crow 12 East Hamilton High S 13:01.66 14
16 Caleb Nunley 9 East Hamilton High S 13:07.22 15
17 Parrish Pettway 12 Baylor School 13:08.23 16
18 Jesus Paez 11 Coahulla Creek HS 13:08.54 17
19 Julian Bostelman 11 East Hamilton High S 13:09.07 18
20 Juan Andres 11 Coahulla Creek HS 13:09.59 19
21 Daniel Chavarria 11 Southeast Whitfield 13:10.06 20
22 Matt Quinlan 11 East Hamilton High S 13:11.60 21
23 Jeff Brown 9 Chattanooga Christia 13:14.56 22
24 Joseph Wolfe 11 East Hamilton High S 13:16.41 23
25 Jose Arredondo 10 Southeast Whitfield 13:20.20 24
26 Bryan Gembe 12 Northwest Whitfield 13:20.60 25
27 Davis Carter 11 Signal Mountain High 13:21.35 26
28 Jonah Bird 10 Signal Mountain High 13:22.35 27
29 Evan Race 9 Baylor School 13:28.06 28
30 Sandro Ruiz 12 Southeast Whitfield 13:31.42 29
31 Sam Meagher 12 Chatt. School for th 13:32.54
32 Luke Arntz 10 Walker Valley High S 13:33.22 30
33 Kevin Hodson 12 East Hamilton High S 13:33.94 31
34 Jacob Taylor 9 Ooltewah High School 13:36.76 32
35 Tyler Hollis 11 Walker Valley High S 13:37.14 33
36 Skyler Lohmann Ringgold High School 13:37.58 34
37 Jose Espinoza 10 Lenoir City High Sch 13:38.20 35
38 Aaron McKeever 10 Lenoir City High Sch 13:38.89 36
39 Hunter Schrah 11 Sequatchie Co. High 13:46.07 37
40 Jake Wertanen 9 Ivy Academy 13:47.87 38
41 Campbell Kirkland 9 Walker Valley High S 13:48.61 39
42 Cole Burnette 8 13:49.82
43 Olivia Young 12 Signal Mountain High 13:50.17 40
44 Duncan Barr 12 Baylor School 13:50.57 41
45 Jonathan Eagle 11 Notre Dame High Scho 13:51.17
46 Alexis Rodriguez 11 Southeast Whitfield 13:56.42 42
47 Colby Moore 11 Lenoir City High Sch 13:56.79 43
48 Hunter Bain 9 McMinn Central High 13:57.44 44
49 Ivan Avalos 12 Southeast Whitfield 13:58.29 45
50 Michael Cornett 10 Signal Mountain High 14:00.06 46
51 Daniel Archer 12 Chattanooga Christia 14:01.54 47
52 Hogan Walker 10 Notre Dame High Scho 14:03.23
53 Zachary Sitzler 10 McMinn County High S 14:05.29 48
54 Ben Stephens 9 Boyd Buchanan High S 14:05.98
55 Eddie Trejo 12 Northwest Whitfield 14:06.36 49
56 Mitchell Brady 10 Ivy Academy 14:10.19 50
57 Zach Munson 9 Lenoir City High Sch 14:16.08 51
58 Josh Reed 12 Red Bank High School 14:17.35 52
59 Jonathon West 9 Soddy Daisy High Sch 14:19.23 53
60 Omar Capatillo 9 Southeast Whitfield 14:21.19
61 Cameron Austin 12 Chattanooga Christia 14:21.57 54
62 Juan Rodriguez 12 Southeast Whitfield 14:22.04
63 Matthew Wesolowski 9 East Hamilton High S 14:22.47 55
64 Jonathan Vargas 11 Coahulla Creek HS 14:22.91 56
65 Skyla Looper 12 Baylor School 14:25.47
66 Cole Bullock 9 Red Bank High School 14:26.70 57
67 Sydney Cansler 9 Baylor School 14:27.67
68 Luke Stevens 12 Northwest Whitfield 14:28.16 58
69 Jake Greenleaf 9 Collegedale Academy 14:28.95 59
70 Ian Dolan 11 Signal Mountain High 14:30.94 60
71 Danny Bravo 9 Northwest Whitfield 14:32.86 61
72 Luis Alvarez 9 Southeast Whitfield 14:35.38
73 Aaron Barrett 10 Northwest Whitfield 14:35.82 62
74 Luke Amonett 10 Northwest Whitfield 14:36.20 63
75 Andrew Spruill 12 Walker Valley High S 14:36.86 64
76 Austin Sawyer 12 Signal Mountain High 14:39.48 65
77 Kevin Cecil 11 Signal Mountain High 14:40.08 66
78 Josue Cruz 9 Southeast Whitfield 14:40.52
79 Spencer Slaughter 11 East Hamilton High S 14:40.89
80 Andres Rodriguez 11 Northwest Whitfield 14:41.38 67
81 Colin Fletcher 11 East Hamilton High S 14:43.43
82 Liam Reagan 12 McMinn Central High 14:46.14 68
83 Justin Joseph 9 Ooltewah High School 14:49.19 69
84 Charles Smith 11 Tyner Academy 14:52.89
85 Cooper Gowan 11 Northwest Whitfield 14:58.33
86 Brandon Burchell 9 Ooltewah High School 15:03.22 70
87 Jonathan Perez 9 Collegedale Academy 15:05.70 71
88 Tian Long (Steve) Su 9 Collegedale Academy 15:06.53 72
89 Vince Reese 9 Walker Valley High S 15:07.20 73
90 Rachel Schatzman 12 Baylor School 15:15.35
91 Rony Zeineldin 9 Soddy Daisy High Sch 15:16.10 74
92 Drew Davis 9 McMinn County High S 15:16.70 75
93 Levi Carter 12 Grace Baptist Academ 15:17.85 76
94 Ariana Becerra 9 Northwest Whitfield 15:19.14
95 Nicholas Lara 12 Coahulla Creek HS 15:20.54 77
96 Michael Brinkley 12 East Hamilton High S 15:20.97
97 Joshua Richardson 9 Chattanooga Christia 15:24.26 78
98 Gunnar Hamill 9 Lakeview-Fort Ogleth 15:25.50 79
99 Mason Davis 12 Walker Valley High S 15:28.82
100 Mohammad Kuhail 12 McMinn County High S 15:31.32 80
101 Shane Feeney 12 Red Bank High School 15:41.69 81
102 Eric Mowery 11 Grace Baptist Academ 15:44.10 82
103 Eduardo Hernadez 10 Southeast Whitfield 15:45.64
104 Jairo Gonzalez 10 Ringgold High School 15:46.65 83
105 Antonio Hatch 10 Chatt. School for th 15:47.28
106 McKinleigh Richardson 9 Coahulla Creek HS 15:48.00 84
107 Hannah Berke 10 Baylor School 15:49.29
108 Davis Latimer 10 Baylor School 15:49.79
109 Jonathan Gembe 9 Northwest Whitfield 15:50.34
110 Sherry Tang 11 Baylor School 15:51.73
111 Dominic Crawford 9 Chattanooga Christia 15:53.07 85
112 Justin Henry 10 Lakeview-Fort Ogleth 15:54.29 86
113 Jacob Lewis 11 East Hamilton High S 15:58.34
114 Colby Greene 10 Lenoir City High Sch 16:01.00 87
115 Alex Akins 12 Ringgold High School 16:02.75 88
116 Sarah Young 8 Gordon Lee High Scho 16:07.11
117 Ayman Handle 12 East Hamilton High S 16:09.38
118 Daniel Guzman 10 Lenoir City High Sch 16:11.01 89
119 Kaleb Tosh 10 Soddy Daisy High Sch 16:12.41 90
120 Janzen Nile 9 McMinn County High S 16:14.00 91
121 Nathan Franklin 11 Northwest Whitfield 16:21.10
122 MaryKathryne Schumake 10 Baylor School 16:32.17
123 Willie Rodriguez 11 Northwest Whitfield 16:33.64
124 Devin Harvil 11 Ringgold High School 16:36.25 92
125 Chris Bishop 9 Soddy Daisy High Sch 16:38.73 93
126 Matt Scarfo 12 Lenoir City High Sch 16:40.17 94
127 Rebecca Torrence 11 Girls Preparatory Sc 16:40.64 95
128 Caroline Keller 9 Baylor School 16:41.54
129 Chris Vargas 10 Northwest Whitfield 16:43.16
130 Brice Watson 12 Ringgold High School 16:44.79 96
131 Ivana Robinson 10 Girls Preparatory Sc 16:45.44 97
132 Saige Mote 12 Collegedale Academy 16:46.16 98
133 Hails Burnette 11 Baylor School 16:48.10
134 Tyler Chrisman 12 McMinn County High S 16:48.95 99
135 Alondra Lopez 10 Dalton High School 16:49.44
136 Matthew Trusley 10 Lakeview-Fort Ogleth 16:50.79 100
137 Adrian Hurlbut 10 Grace Baptist Academ 16:51.39 101
138 Eric Brehen 9 Walker Valley High S 16:55.64
139 Callie Hauss 12 Chattanooga Christia 16:56.07 102
140 Shamar Adamson 9 Lakeview-Fort Ogleth 16:57.00 103
141 Mary Louise Whitfield 9 Girls Preparatory Sc 16:58.61 104
142 Alden Vernon 12 Soddy Daisy High Sch 16:58.95 105
143 Carla Slabber 10 Signal Mountain High 17:01.07
144 Lachlan Baker 11 Walker Valley High S 17:04.54
145 Josh Anderle 11 Ivy Academy 17:09.29 106
146 Tyler Row 9 Chattanooga Christia 17:12.20
147 Jake Kortum 10 Northwest Whitfield 17:22.07
148 Sydnei Wilson 11 McMinn County High S 17:34.07 107
149 Story DeWeese 12 Girls Preparatory Sc 17:35.94 108
150 Ayushi Sinha 12 Girls Preparatory Sc 17:38.04 109
151 Bethany Goodwin 12 Coahulla Creek HS 17:40.25 110
152 Martha Escobedo 12 Coahulla Creek HS 17:41.56
153 Clarissa Oliva 10 Red Bank High School 17:46.01 111
154 Mia Angel 9 Walker Valley High S 17:54.57
155 Rachael Lane 10 Chattanooga Christia 17:57.94
156 Justin Jaeger 9 McMinn County High S 18:01.04 112
157 Seth Carpenter 10 East Hamilton High S 18:01.73
158 Ruthie Towns 10 Girls Preparatory Sc 18:04.57 113
159 Ruben Pechero 10 Collegedale Academy 18:05.23 114
160 AnneThomas Hooper 12 Baylor School 18:08.04
161 Stephen McCallister 11 East Hamilton High S 18:08.53
162 Cassidy Reynolds 12 Baylor School 18:09.02
163 Dylan Collins 9 Walker Valley High S 18:14.27
164 Connor Rhome 11 McMinn County High S 18:15.98
165 Christian Brahms 11 Collegedale Academy 18:18.29 115
166 Christian Beasley 11 Collegedale Academy 18:20.23 116
167 Diana Mora 9 Southeast Whitfield 18:22.18
168 Zach Wilburn 10 McMinn County High S 18:27.69
169 CeCe Turner 10 Girls Preparatory Sc 18:28.14 117
170 Brandon Solsbee 10 Walker Valley High S 18:28.89
171 Tyler Ellis 11 Lakeview-Fort Ogleth 18:29.33 118
172 Nathalie Rosales 10 Southeast Whitfield 18:30.95
173 Katie Towne 9 Walker Valley High S 18:35.75
174 David Brunner 12 Lakeview-Fort Ogleth 18:37.09 119
175 Kendall Davis 9 Signal Mountain High 18:41.47
176 Matthew Nease 9 Chattanooga Christia 18:44.00
177 Yesnia Figuera 12 Northwest Whitfield 18:44.35
178 Heather Stamey 10 Chattanooga Christia 18:51.92
179 Kate McDonald 9 Chattanooga Christia 18:54.03
180 Chris Rodriguez 9 Northwest Whitfield 19:03.48
181 Virginia McEvoy 10 Baylor School 19:06.75
182 Gaines Miller 9 Ooltewah High School 19:11.07 120
183 Matthew Graham 12 Ooltewah High School 19:15.00 121
184 Destiny Henry 11 McMinn County High S 19:17.65
185 Mac Bender 11 Baylor School 19:21.66
186 Kelyn Allen 11 McMinn County High S 19:22.81
187 Erin Dyke 11 Baylor School 19:25.50
188 Charles Moss 10 Tyner Academy 19:28.16
189 Joseph Taylor 9 McMinn Central High 19:30.70 122
190 Samantha Defilippis 9 Signal Mountain High 19:40.86
191 Zach Williams 9 Coahulla Creek HS 19:47.73
192 Kade Harrod 9 Northwest Whitfield 19:48.32
193 Bekka Simmering 10 Northwest Whitfield 20:01.92
194 Sarah Chacko 11 East Hamilton High S 20:03.19
195 Emily Lughart 11 Northwest Whitfield 20:04.50
196 Jackie Lopez 10 Northwest Whitfield 20:12.06
197 Adele Beaucicot 9 Collegedale Academy 20:15.98
198 Gracie Leamon 10 Chattanooga Christia 20:19.26
199 Sarah Allison 10 Chattanooga Christia 20:25.73
200 Addison Holt 10 East Hamilton High S 20:26.44
201 Sarah Smith 11 Signal Mountain High 20:33.83
202 Mackenzie Nichols 9 McMinn Central High 20:36.47 123
203 Cassidy Balkom 9 Walker Valley High S 20:39.79
204 Alejandra Angulo-McGr 11 Chattanooga Christia 20:44.57
205 Kylie Pelfry 11 Lenoir City High Sch 20:48.10
206 Emma Roden 11 Chattanooga Christia 20:50.53
207 Ra'Kayla Jones 10 Chattanooga Central 20:52.51
208 Sharon Jackson 12 Ringgold High School 20:53.35 124
209 Shellie Varnell 9 Chattanooga Christia 20:54.64
210 John Hall 11 Lakeview-Fort Ogleth 21:08.04 125
211 Henri Lowe 11 Chattanooga Christia 21:09.87
212 Elena Hatch 12 Chatt. School for th 21:11.36
213 Alexis Jackson 12 Soddy Daisy High Sch 21:13.23 126
214 Rebecca Mann 11 East Hamilton High S 21:15.67
215 Jissel Rodriguez 11 Northwest Whitfield 21:18.82
216 Tyler Graham 7 Maranatha Baptist Ac 21:21.75
217 Michaela Huff 12 Soddy Daisy High Sch 21:22.17
218 Jeneil Patel 12 Ooltewah High School 21:32.92 127
219 Derek McKenzie 9 McMinn Central High 21:45.35 128
220 Alex Phillips 10 Coahulla Creek HS 21:48.46
221 Anna Byrd 10 Chattanooga Christia 21:55.01
222 Katelyn Martin 11 Walker Valley High S 22:00.69
223 Madelyn Teague 8 Maranatha Baptist Ac 22:08.26
224 Evan Mowery 9 Grace Baptist Academ 22:10.23 129
225 Tanyale Penny 9 Sequatchie Co. High 22:18.10 130
226 Hailey Hughes 10 Northwest Whitfield 22:22.04
227 Madeline Bates 9 Ringgold High School 22:30.76 131
228 Ashley Worsham 11 Polk Co. High School 22:49.67
229 Dana Blackburn 10 Chatt. School for th 23:00.17
230 Natalie Godoy 11 Northwest Whitfield 23:05.10
231 Nicholas Keener 9 Sequatchie Co. High 23:11.60 132
232 Chloe Slocum 11 Collegedale Academy 23:14.63
233 Lucy Ruiz 10 Southeast Whitfield 23:19.57
234 Yesenia Salaices 11 Southeast Whitfield 23:22.39
235 Kale Hopkins 12 Southeast Whitfield 23:40.23
236 Brandon Smith 9 Coahulla Creek HS 23:40.73
237 Esmeralda Encinia 12 Southeast Whitfield 23:42.45
238 Miguel Vadil 11 East Hamilton High S 23:53.39
239 Katlyn Sherrill 10 Soddy Daisy High Sch 24:01.42
240 Anna Kate Saucier 10 Chattanooga Christia 24:04.95
241 Emily Jones 10 Northwest Whitfield 24:06.76
242 Mackenzie White 7 Maranatha Baptist Ac 24:12.64
243 McKenzie Covrig 11 Collegedale Academy 24:19.62
244 Sandy Baza-Figueroa 12 Southeast Whitfield 24:23.81
245 Kristine Sosa 11 Collegedale Academy 24:24.35
246 Christian Perez 10 Southeast Whitfield 24:28.21
247 ahnna skelly 11 Red Bank High School 24:31.57 133
248 brittney hargiss 11 Red Bank High School 24:38.54 134
249 Rachel Lewis 9 Northwest Whitfield 24:50.53
250 Skylar Reed 9 Northwest Whitfield 24:53.00
251 Daniela Vaca 9 Northwest Whitfield 25:10.33
252 Olivia Snyder 7 Maranatha Baptist Ac 25:14.20
253 Autumn Long 10 Sequatchie Co. High 25:26.10 135
254 Jacob Elrod 11 Coahulla Creek HS 25:26.89
255 reychelle brock 12 Chattanooga Central 25:39.83
256 Javin Hernandez 10 Collegedale Academy 26:08.89
257 Haley Stock 10 Collegedale Academy 26:48.17
258 Flor Querido 12 Coahulla Creek HS 26:53.46
259 Samantha Schultz 9 Ivy Academy 27:33.61 136
260 Marissa McDowell 11 Sequatchie Co. High 27:38.89 137
261 Alana Holloway 12 Ivy Academy 27:53.28 138
262 Tori Smith 9 Sequatchie Co. High 28:02.28 139
263 Kaitlyn Corder 11 Soddy Daisy High Sch 28:19.72
264 Anahi Favela 12 Southeast Whitfield 28:34.70
265 Velveth Ware 9 Chattanooga Christia 28:35.08
266 Samantha Pechero 11 Collegedale Academy 28:45.29
267 Tamara Evans 9 Chattanooga Christia 28:58.76
JV Mixed Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Baylor School 39 3 5 7 8 16 28 41
Total Time: 1:03:06 Average: 12:37.15 1-5 Split: 54
2 East Hamilton High S 91 14 15 18 21 23 31 55
Total Time: 1:05:46 Average: 13:09.20 1-5 Split: 15
3 Southeast Whitfield 96 11 12 20 24 29 42 45
Total Time: 1:05:45 Average: 13:08.83 1-5 Split: 43
4 Walker Valley High S 121 9 10 30 33 39 64 73
Total Time: 1:06:34 Average: 13:18.64 1-5 Split: 1:02
5 Coahulla Creek HS 170 1 17 19 56 77 84 110
Total Time: 1:07:34 Average: 13:30.80 1-5 Split: 3:49
6 Signal Mountain High 199 26 27 40 46 60 65 66
Total Time: 1:09:05 Average: 13:48.98 1-5 Split: 1:10
7 Chattanooga Christia 205 4 22 47 54 78 85 102
Total Time: 1:09:27 Average: 13:53.33 1-5 Split: 3:00
8 Lenoir City High Sch 252 35 36 43 51 87 89 94
Total Time: 1:11:31 Average: 14:18.20 1-5 Split: 2:23
9 Northwest Whitfield 255 25 49 58 61 62 63 67
Total Time: 1:11:04 Average: 14:12.76 1-5 Split: 1:16
10 Ooltewah High School 293 2 32 69 70 120 121 127
Total Time: 1:14:26 Average: 14:53.07 1-5 Split: 7:26
11 Soddy Daisy High Sch 316 6 53 74 90 93 105 126
Total Time: 1:14:55 Average: 14:58.94 1-5 Split: 4:11
12 McMinn County High S 393 48 75 80 91 99 107 112
Total Time: 1:17:57 Average: 15:35.26 1-5 Split: 2:44
13 Ringgold High School 393 34 83 88 92 96 124 131
Total Time: 1:18:49 Average: 15:45.61 1-5 Split: 3:08
14 Grace Baptist Academ 401 13 76 82 101 129 - -
Total Time: 1:23:05 Average: 16:36.93 1-5 Split: 9:10
15 Collegedale Academy 414 59 71 72 98 114 115 116
Total Time: 1:19:33 Average: 15:54.52 1-5 Split: 3:37
16 Red Bank High School 434 52 57 81 111 133 134 -
Total Time: 1:26:44 Average: 17:20.67 1-5 Split: 10:15
17 Ivy Academy 468 38 50 106 136 138 - -
Total Time: 1:40:35 Average: 20:06.85 1-5 Split: 14:06
18 McMinn Central High 485 44 68 122 123 128 - -
Total Time: 1:30:37 Average: 18:07.22 1-5 Split: 7:48
19 Lakeview-Fort Ogleth 486 79 86 100 103 118 119 125
Total Time: 1:23:37 Average: 16:43.39 1-5 Split: 3:04
20 Girls Preparatory Sc 513 95 97 104 108 109 113 117
Total Time: 1:25:39 Average: 17:07.74 1-5 Split: 58
21 Sequatchie Co. High 571 37 130 132 135 137 139 -
Total Time: 1:52:21 Average: 22:28.16 1-5 Split: 13:53
Last account activity: 17