Eleven players from the Chattanooga area have been voted to the Tennessee Sports Writers Association all-state tennis team.
Making the team were Hixson's Alex Condra and Richard Vuong (doubles), McCallie's Taylor Burgan (singles), Baylor's Alex Kadrie and Patrick Toomey (doubles), Boyd-Buchanan's Christiana Amos (singles), Baylor's Drew Hawkin (singles), GPS' Maddox Bandy and Jenna Thorstenson (doubles) and Baylor's Lauren Carrelli and Presley Thomas (doubles).
Boys Tennis
AAA
SINGLES
Sam Fischer, Brentwood
Andrew Morton, Science Hill
Hussain Al-Zubaidi, Siegel
Gary Carter, Farragut
DOUBLES
Griffin Davis/Charlie Adams, Bearden
Stone Cozart/Jacob Marshall, Tennessee
A-AA
SINGLES
Nathan Zou, Central Magnet
Jacob Lorino, Knox Catholic
Ben Sidwell, Trinity Christian
Isaiah Polk, Page
DOUBLES
Reed Bristow/Ethan Fussell, Christian Academy of Knoxville
Alex Condra/Richard Vuong, Hixson
Division II-A
SINGLES
Ohm Sharma, Knox Webb
Timmy O’Brien, Zion Christian
George Corzine, University School of Nashville
Hamilton Jackson, Evangelical Christian School
DOUBLES
Cade Reasons/George Markos, University School of Jackson
Preston Yoon/Harrison Williams, Knox Webb
Division II-AA
SINGLES
George Harwell, Montgomery Bell Academy
Miles Jackson, Ensworth School
Weston Touliatos, Memphis University School
Taylor Burgan, McCallie School
DOUBLES
Andres Carro/Frederick Danielson, Memphis University School
Alex Kadrie/Patrick Toomey, Baylor School
Girls Tennis
AAA
SINGLES
Somer Henry, Brentwood
Sneha Sinha, Collierville
Lainey Hill, Dobyns Bennett
Sofia Phillips, Clarksville
DOUBLES
Katie DeWald/Georgia Fischer, Brentwood
Kelly Carney/Menzie Montgomery, Germantown Houston
A-AA
SINGLES
Danielle Vines, Elizabethton
Lindy Tatum, Trinity Christian
Sklyar McDonald, Fayetteville
Christiana Amos, Boyd Buchanan
DOUBLES
Ellie Pectol/Sydni Lollar, Greeneville
Sara Allen/Erin Allen, Knox Catholic
Division II-A
SINGLES
Claire Sullivan, St.
George's
Carina Dagotto, Knox Webb
Caroline Culpepper, St. Mary's
Audrey Yoon, Knox Webb
DOUBLES
Caroline Ross/Diana Grandas, Knox Webb
Lauren Yoon/Anna Wisniewski, Knox Webb
Division II-AA
SINGLES
Drew Hawkin, Baylor School
Winslow Huth, Harpeth Hall
Ashton Jenne, Baylor School
Grace Garrott, Hutchison
DOUBLES
Maddox Bandy/Jenna Thorstenson, Girls Preparatory School
Lauren Carrelli/Presley Thomas, Baylor School