CCS Small Meet #1 - 2014-03-11
Chattanooga Christian School, Chattanooga, TN
HS Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Janessa Kennedy 11 East Ridge High Scho 33-03.50 10
2 Frederick Keely 12 Sequatchie Co.
High 33-00.00 8
3 Morgan Cantrell 12 Notre Dame High Scho 31-04.00 6
4 Riley Visser 11 Chattanooga Christia 27-08.00 4
5 Erin Johnson 10 Chattanooga Christia 27-03.00 2
6 Naomi Neri 10 Notre Dame High Scho 23-04.00 1
7 Brittany Smith 11 Sequatchie Co. High 22-04.00
8 Mary Adams 10 Sequatchie Co. High 20-10.00
9 Katie Redden 10 Sequatchie Co. High 20-08.00
10 Mallory England 11 Chattanooga Christia 20-02.00
nd Hannah Neubert 9 Grace Baptist Academ ND
HS Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Charles Careathers 11 East Ridge High Scho 42-03.00 10
2 William Montgomery 11 Notre Dame High Scho 41-04.00 8
3 Hayden Hicks 11 Sequatchie Co. High 37-08.00 6
4 Ryan McBee 12 South Pittsburg High 37-01.00 4
5 Jarrod Bass 11 Sequatchie Co. High 36-01.00 2
6 Pete Sexton 10 East Ridge High Scho 35-07.00 1
7 Matthew McDowell 11 Sequatchie Co. High 33-08.00
8 Shane Layman Sequatchie Co. High 33-00.00
9 Dylan Webb 11 Chattanooga Christia 28-05.00
10 Cameron Pryor 10 Sequatchie Co. High 28-00.00
11 Mershad Melvin 10 Notre Dame High Scho 27-05.00
12 Spencer Griffin 11 Chattanooga Christia 26-07.00
13 Dalton Bailey 11 Chattanooga Christia 24-04.00
nd Jake Anderson 11 Chattanooga Christia ND
nd Deondre Chambliss 10 East Ridge High Scho ND
nd Tyler Enos 10 Notre Dame High Scho ND
HS Girls Discus
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Janessa Kennedy 11 East Ridge High Scho 90-06 10
2 Riley Visser 11 Chattanooga Christia 74-09 8
3 Morgan Cantrell 12 Notre Dame High Scho 68-05 6
4 Erin Johnson 10 Chattanooga Christia 56-03 4
5 Mary Adams 10 Sequatchie Co. High 55-04 2
6 Naomi Neri 10 Notre Dame High Scho 51-02 1
7 Brittany Smith 11 Sequatchie Co. High 42-07
8 Mallory England 11 Chattanooga Christia 40-10
9 Ashlyn Young 11 Sequatchie Co. High 39-10
nd Hannah Neubert 9 Grace Baptist Academ ND
nd Frederick Keely 12 Sequatchie Co. High ND
HS Boys Discus
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Daniel Ramsey 11 Chattanooga Christia 107-10 10
2 Ryan McBee 12 South Pittsburg High 91-00 8
3 Brad Baker 9 Chattanooga Christia 76-05 6
4 Tyler Enos 10 Notre Dame High Scho 71-10 3
4 William Montgomery 11 Notre Dame High Scho 71-10 3
6 Austin Lockhart 11 Sequatchie Co. High 69-03 1
7 Charles Fisher VonCan 11 Sequatchie Co. High 68-09
8 Shane Laymon 10 Sequatchie Co. High 67-08
9 Dylan Webb 11 Chattanooga Christia 65-01
10 Spencer Griffin 11 Chattanooga Christia 52-09
11 Hunter Roberts 11 Sequatchie Co. High 44-05
nd Deondre Chambliss 10 East Ridge High Scho ND
nd Pete Sexton 10 East Ridge High Scho ND
HS Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Kiana Lawson 10 East Ridge High Scho 15-00.50 NWI 10
2 Annie Ripper 10 Notre Dame High Scho 14-00.25 NWI 8
3 Katie Wilbourn 9 Grace Baptist Academ 11-08.75 NWI 6
4 Brianna Epps 11 East Ridge High Scho 11-07.50 NWI 4
5 Riley Visser 11 Chattanooga Christia 11-05.00 NWI 2
6 McKenzie Morgan 12 South Pittsburg High 10-10.75 NWI 1
7 Savannah Dame 10 South Pittsburg High 10-05.50 NWI
8 Kristian Parks 10 Grace Baptist Academ 9-08.75 NWI
9 Alexis Beason 10 South Pittsburg High 9-03.75 NWI
nd Jayla Stone 9 East Ridge High Scho ND
nd Emma Badger 9 Grace Baptist Academ ND
HS Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Chase Merrell 12 South Pittsburg High 20-01.50 NWI 10
2 Joseph Sofield 12 Grace Baptist Academ 17-05.00 NWI 8
3 Benjamin Moore 9 Chattanooga Christia 16-10.25 NWI 6
4 Mike Dyers 9 East Ridge High Scho 16-07.25 NWI 4
5 Carson Loyal 9 Chattanooga Christia 16-06.50 NWI 2
6 Denzel Wimbley 12 Sequatchie Co. High 16-01.75 NWI 1
7 Brayden Grant 9 Sequatchie Co. High 15-06.50 NWI
8 Alec Hudson 9 Sequatchie Co. High 14-00.50 NWI
9 Bj Church 9 East Ridge High Scho 11-01.50 NWI
nd Collin Peace 9 Chattanooga Christia ND
nd Joshua Taylor 11 East Ridge High Scho ND
nd Malik Williams 12 East Ridge High Scho ND
nd Preston Duncan 9 Grace Baptist Academ ND
nd Archer Thompson 12 Sequatchie Co. High ND
HS Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Patrick Slough 10 East Ridge High Scho 27-08.50 NWI 10
SCR Collin Peace 9 Chattanooga Christia ND
HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Shelby Balch 12 Chattanooga Christia 4-10.00 10
2 Kiana Lawson 10 East Ridge High Scho 4-06.00 8
3 Rachel Geissler 9 Chattanooga Christia 4-06.00 6
HS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tyler Byrd 10 Notre Dame High Scho 5-04.00 10
2 Jeremiah McKibben 10 East Ridge High Scho 5-04.00 8
3 Benjamin Moore 9 Chattanooga Christia 5-04.00 6
nh Carson Loyal 9 Chattanooga Christia NH
HS Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Nicolette Gordon 11 Chattanooga Christia 8-00.00 10
HS Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Dave Baker 10 Chattanooga Christia 8-06.00 10
2 Carter Thomas 12 Chattanooga Christia 7-00.00 8
scr Sam Ibach 11 Chattanooga Christia NH
HS Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Chattanooga Christian School A 12:51.97 10
1) Leah Hoffman 2) Megan Bernard
3) Sarah Hoffman 4) Beata Brock
5) Eden Brock
HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Chattanooga Christian School A 10:13.97 10
1) Chase Bennett 2) Ben Higley
3) Alex Hundley 4) Joseph Nease
5) Will Miller
2 Sequatchie Co. High School A 10:19.68 8
1) Zach Baird 2) Richard Daniel
3) Brelyn Grant 4) Archer Thompson
scr Notre Dame High School A NT
1) Noah Bankston 2) Shane Etherton
3) Patrick Martin 4) Akili Moss
HS Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Shelby Balch 12 Chattanooga Christia 17.92 NWI 10
2 Nicole Blohm 11 Notre Dame High Scho 20.94 NWI 8
3 Sydney Ibach 9 Chattanooga Christia 21.07 NWI 6
4 Rachel Geissler 9 Chattanooga Christia 22.84 NWI 4
scr Carolyn Kuyrkendall 9 Chattanooga Christia NT NWI
scr Jayla Stone 9 East Ridge High Scho NT NWI
HS Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Jeremiah McKibben 10 East Ridge High Scho 17.44 NWI 10
2 Preston Yother 10 Sequatchie Co. High 20.41 NWI 8
3 Andrew Reynolds 10 Sequatchie Co. High 21.07 NWI 6
SCR Carson Loyal 9 Chattanooga Christia NT NWI
HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Randi Clement 11 Notre Dame High Scho 13.62 NWI 3 10
2 Stephanie VanHorn 10 Chattanooga Christia 14.48 NWI 1 8
3 Laura Ligon 9 Chattanooga Christia 14.68 NWI 1 6
4 Kayla Bibbs 9 Grace Baptist Academ 14.79 NWI 3 4
5 Annie Ripper 10 Notre Dame High Scho 14.87 NWI 2 2
6 Savannah Dame 10 South Pittsburg High 14.99 NWI 3 1
7 Hannah Eubanks 10 Chattanooga Christia 15.08 NWI 1
8 Alexis Beason 10 South Pittsburg High 15.53 NWI 3
9 Bekah Sofield 9 Grace Baptist Academ 15.55 NWI 2
10 Meghan Dawson 10 Sequatchie Co. High 15.97 NWI 2
11 Taylor Johnson 10 Sequatchie Co. High 15.99 NWI 3
12 Hailee Clark 9 Sequatchie Co. High 16.10 NWI 2
13 Victoria Baird 11 Notre Dame High Scho 16.12 NWI 2
14 Maria Hobbs 11 Sequatchie Co. High 16.25 NWI 2
15 Kristian Parks 10 Grace Baptist Academ 16.76 NWI 3
16 Makayla Brian 9 Grace Baptist Academ 16.91 NWI 1
17 Tiffany Frost 10 Chattanooga Christia 17.95 NWI 1
SCR Laquisha Toney 10 East Ridge High Scho NT NWI 1
HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Auston Banks 11 Notre Dame High Scho 11.65 NWI 3 10
2 Chase Merrell 12 South Pittsburg High 11.68 NWI 3 8
3 Aj Flemister 11 Notre Dame High Scho 12.11 NWI 3 6
4 Nakota Culver 12 East Ridge High Scho 12.20 NWI 3 4
5 Ricky Ballard 10 Notre Dame High Scho 12.26 NWI 3 2
6 Tyler Enos 10 Notre Dame High Scho 12.38 NWI 2 1
7 Branden Turner 11 Sequatchie Co. High 12.74 NWI 1
8 Brayden Grant 9 Sequatchie Co. High 12.79 NWI 1
9 Daniel Ramsey 11 Chattanooga Christia 12.81 NWI 1
10 Robbie Vandergriff 10 Sequatchie Co. High 12.83 NWI 2
11 Isaiah Bolton 10 Chattanooga Christia 13.14 NWI 1
12 Joshua Taylor 11 East Ridge High Scho 13.19 NWI 1
13 Dave Baker 10 Chattanooga Christia 13.36 NWI 2
14 Patrick Slough 10 East Ridge High Scho 13.46 NWI 1
15 Denzel Wimbley 12 Sequatchie Co. High 14.25 NWI 2
SCR Jake Anderson 11 Chattanooga Christia NT NWI 2
SCR Joseph Sofield 12 Grace Baptist Academ NT NWI 2
scr Seth Vaughn 11 East Ridge High Scho NT NWI 3
HS Girls 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 East Ridge High School A 1:57.52 10
1) Brianna Epps 2) Tamara Sandridge
3) Kiana Lawson 4) Jayla Stone
5) Laquisha Toney
2 Chattanooga Christian School A 2:11.74 8
1) Laura Ligon 2) Tiffany Frost
3) Meg Ligon 4) Riley Visser
5) Peyton Price
3 Grace Baptist Academy A 2:13.84 6
1) Makayla Brian 2) Abbey Bullock
3) Emma Badger 4) Kristian Parks
5) Bekah Sofield 6) Kayla Bibbs
7) Samantha Goldman 8) Katie Wilbourn
4 Sequatchie Co. High School A 2:17.23 4
1) Maria Hobbs 2) Taylor Johnson
3) Madison Jones 4) Madelynn Weas
HS Boys 4x200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Notre Dame High School A 1:39.96 10
1) Ricky Ballard 2) Timothy Eubanks
3) Patrick Martin 4) Brad Young
2 East Ridge High School A 1:40.29 8
1) Mike Dyers 2) Charles Careathers
3) Bj Church 4) Malik Williams
5) Joshua Taylor
3 Sequatchie Co. High School A 1:48.75 6
1) Brayden Grant 2) Hayden Hicks
3) Alec Hudson 4) Branden Turner
5) Robbie Vandergriff
4 Chattanooga Christian School A 1:52.62 4
1) Brady Fryar 2) Alex Hundley
3) Jake Anderson 4) Brad Baker
5) Spencer Griffin
HS Girls 1,600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Miriam Blanton 10 Notre Dame High Scho 5:56.50 10
2 Megan Bernard 11 Chattanooga Christia 5:58.11 8
3 Carolyn Kuyrkendall 9 Chattanooga Christia 6:54.76 6
4 Oshkeyia Worley 10 Sequatchie Co. High 7:07.17 4
5 Peyton Halley 10 South Pittsburg High 7:56.69 2
SCR Sydney Ibach 9 Chattanooga Christia NT
SCR Henri Lowe 9 Chattanooga Christia NT
SCR Kaitlynn Springer 9 Sequatchie Co. High NT
SCR Natalie Jeffery 10 South Pittsburg High NT
SCR McKenzie Morgan 12 South Pittsburg High NT
HS Boys 1,600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Matthew Broussard 9 Chattanooga Christia 5:27.55 10
2 Akili Moss 12 Notre Dame High Scho 5:29.69 8
3 Zach Baird 11 Sequatchie Co. High 5:37.95 6
4 Chase Bennett 10 Chattanooga Christia 5:48.87 4
5 Coy Vandergriff 10 East Ridge High Scho 6:07.54 2
6 Tyler Moore 9 Sequatchie Co. High 6:08.24 1
7 Caleb Evans 9 East Ridge High Scho 6:16.05
8 Joseph Nease 11 Chattanooga Christia 6:18.79
9 Andrew Reynolds 10 Sequatchie Co. High 6:35.39
10 Dakota Ford 10 Sequatchie Co. High 7:16.29
SCR Will Miller 11 Chattanooga Christia NT
SCR Noah Bankston 10 Notre Dame High Scho NT
SCR Justin Ireland 12 South Pittsburg High NT
HS Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 East Ridge High School A 54.79 10
1) Laquisha Toney 2) Kiana Lawson
3) Sharmayne Moon 4) Jayla Stone
5) Brianna Epps
2 Notre Dame High School A 57.13 8
1) Victoria Baird 2) Annie Ripper
3) Alex Carter 4) Lauren Wiiliams
scr Chattanooga Christian School A NT
1) Brianna Biederman 2) Hannah Eubanks
3) Mallory England 4) Cami Stroud
5) Stephanie VanHorn
HS Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 East Ridge High School A 46.98 10
1) Mike Dyers 2) Charles Careathers
3) Malik Williams 4) Nakota Culver
5) Seth Vaughn
2 Sequatchie Co. High School A 51.56 8
1) Brayden Grant 2) Hayden Hicks
3) Alec Hudson 4) Branden Turner
scr Chattanooga Christian School A NT
1) Carson Loyal 2) Daniel Ramsey
3) Jake Anderson 4) Brad Baker
5) Spencer Griffin
dq Notre Dame High School A NT
1) Aj Flemister 2) Ricky Ballard
3) Davian Wheeler 4) Tyler Byrd
HS Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Leah Hoffman 9 Chattanooga Christia 1:04.04 3 10
2 Sarah Hoffman 12 Chattanooga Christia 1:05.81 3 8
3 Serena Smith 9 East Ridge High Scho 1:07.40 1 6
4 Jordan Eagle 12 Notre Dame High Scho 1:07.61 3 4
5 Eden Brock 9 Chattanooga Christia 1:10.00 3 2
6 Peyton Price 10 Chattanooga Christia 1:10.75 3 1
7 Emma San Miguel 9 Notre Dame High Scho 1:11.10 2
8 Madelynn Weas 9 Sequatchie Co. High 1:21.41 2
9 Taylor Brindisi 9 East Ridge High Scho 1:21.49 1
10 Natalie Jeffery 10 South Pittsburg High 1:22.46 2
11 Cheyanne Vaughn 11 Sequatchie Co. High 1:22.54 2
SCR Emma Badger 9 Grace Baptist Academ NT 1
SCR Abbey Bullock 9 Grace Baptist Academ NT 1
SCR Sheridan Mosley 9 Grace Baptist Academ NT 1
SCR Bekah Sofield 9 Grace Baptist Academ NT 2
SCR Emma Higgins 10 Notre Dame High Scho NT 2
SCR Madison Jones 11 Sequatchie Co. High NT 3
HS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Patrick Martin 11 Notre Dame High Scho 54.74 3 10
2 Joseph Sofield 12 Grace Baptist Academ 57.01 3 8
3 Timothy Eubanks 11 Notre Dame High Scho 57.21 3 6
4 Matt Lewis 11 Sequatchie Co. High 57.56 3 4
5 Bj Church 9 East Ridge High Scho 59.25 1 2
6 Benjamin Moore 9 Chattanooga Christia 1:01.32 1 1
7 Justin Ireland 12 South Pittsburg High 1:01.59 2
8 Daniel Marshall 10 Sequatchie Co. High 1:03.27 2
9 Brady Fryar 11 Chattanooga Christia 1:03.57 1
10 Archer Thompson 12 Sequatchie Co. High 1:03.87 2
11 Brelyn Grant 10 Sequatchie Co. High 1:04.51 2
12 Isaiah Bolton 10 Chattanooga Christia 1:05.75 1
13 Patrick Slough 10 East Ridge High Scho 1:06.32 1
14 Dave Baker 10 Chattanooga Christia 1:06.65 3
15 Brad Young 9 Notre Dame High Scho 1:08.09 3
16 Joshua Taylor 11 East Ridge High Scho 1:09.84 1
SCR Seth Vaughn 11 East Ridge High Scho NT 2
SCR Preston Duncan 9 Grace Baptist Academ NT 2
HS Girls 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Shelby Balch 12 Chattanooga Christia 50.72 10
2 Carolyn Kuyrkendall 9 Chattanooga Christia 1:02.16 8
3 Olivia Samples 10 Chattanooga Christia 1:02.60 6
SCR Taylor Sawyer 12 Notre Dame High Scho NT
HS Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jeremiah McKibben 10 East Ridge High Scho 47.96 10
2 Preston Yother 10 Sequatchie Co. High 50.82 8
3 Austin Reynolds 10 Sequatchie Co. High 53.05 6
4 Matthew Broussard 9 Chattanooga Christia 54.02 4
HS Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Beata Brock 12 Chattanooga Christia 2:35.86 10
2 Serena Smith 9 East Ridge High Scho 2:36.24 8
3 Sarah Hoffman 12 Chattanooga Christia 2:41.35 6
4 Leah Hoffman 9 Chattanooga Christia 2:57.25 4
5 Eden Brock 9 Chattanooga Christia 2:58.33 2
6 Natalie Jeffery 10 South Pittsburg High 3:40.19 1
7 Peyton Halley 10 South Pittsburg High 3:48.35
8 Kaitlynn Springer 9 Sequatchie Co. High 3:51.32
9 Marissa McDowell 9 Sequatchie Co. High 4:02.31
10 McKenzie Morgan 12 South Pittsburg High 4:06.22
11 Missy Miller 10 Sequatchie Co. High 5:17.15
SCR Taylor Brindisi 9 East Ridge High Scho NT
SCR Emma Badger 9 Grace Baptist Academ NT
SCR Abbey Bullock 9 Grace Baptist Academ NT
SCR Sheridan Mosley 9 Grace Baptist Academ NT
SCR Deanna Nunley 10 Sequatchie Co. High NT
HS Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Shane Etherton 12 Notre Dame High Scho 2:10.65 10
2 Ben Higley 10 Chattanooga Christia 2:30.25 8
3 Justin Ireland 12 South Pittsburg High 2:37.72 6
4 Collin Peace 9 Chattanooga Christia 2:38.29 4
5 Alex Hundley 9 Chattanooga Christia 2:41.73 2
6 Ryan McBee 12 South Pittsburg High 2:42.76 1
7 Blake Sullivan 10 Sequatchie Co. High 2:44.41
8 Carter Thomas 12 Chattanooga Christia 2:50.82
SCR Coy Vandergriff 10 East Ridge High Scho NT
SCR Zach Baird 11 Sequatchie Co. High NT
nt Andrew Reynolds 10 Sequatchie Co. High NT
nt Charles Fisher VonCan 11 Sequatchie Co. High NT
HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Annie Ripper 10 Notre Dame High Scho 29.03 NWI 3 10
2 Laquisha Toney 10 East Ridge High Scho 29.17 NWI 1 8
3 Laura Ligon 9 Chattanooga Christia 30.29 NWI 1 6
4 Sharmayne Moon 11 East Ridge High Scho 30.43 NWI 3 4
5 Stephanie VanHorn 10 Chattanooga Christia 30.76 NWI 1 2
6 Brianna Epps 11 East Ridge High Scho 31.48 NWI 3 1
7 Peyton Price 10 Chattanooga Christia 31.54 NWI 1
8 Savannah Dame 10 South Pittsburg High 31.62 NWI 2
9 Tamara Sandridge 12 East Ridge High Scho 31.91 NWI 1
10 Emma San Miguel 9 Notre Dame High Scho 32.54 NWI 2
11 Alexis Beason 10 South Pittsburg High 33.67 NWI 2
12 Hannah Neubert 9 Grace Baptist Academ 34.22 NWI 3
13 Emma Badger 9 Grace Baptist Academ 34.77 NWI 2
14 Meghan Dawson 10 Sequatchie Co. High 35.22 NWI 3
15 Hailee Clark 9 Sequatchie Co. High 37.26 NWI 2
16 Kristian Parks 10 Grace Baptist Academ 37.62 NWI 3
17 Deanna Nunley 10 Sequatchie Co. High 37.67 NWI 2
18 Makayla Brian 9 Grace Baptist Academ 37.69 NWI 3
19 Mary Adams 10 Sequatchie Co. High 37.99 NWI 2
SCR Beata Brock 12 Chattanooga Christia NT NWI 1
HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Auston Banks 11 Notre Dame High Scho 23.84 NWI 3 10
2 Aj Flemister 11 Notre Dame High Scho 24.04 NWI 3 8
3 Joshua Taylor 11 East Ridge High Scho 24.83 NWI 2 6
4 Brady Fryar 11 Chattanooga Christia 25.95 NWI 2 4
5 Seth Vaughn 11 East Ridge High Scho 26.12 NWI 1 2
6 Robbie Vandergriff 10 Sequatchie Co. High 26.37 NWI 2 1 .364
7 Daniel Ramsey 11 Chattanooga Christia 26.37 NWI 1 .367
8 Tyler Byrd 10 Notre Dame High Scho 26.42 NWI 3
9 Davian Wheeler 10 Notre Dame High Scho 26.95 NWI 3
10 Nakota Culver 12 East Ridge High Scho 27.21 NWI 3
11 Patrick Slough 10 East Ridge High Scho 29.42 NWI 1
12 Austin Stevens 11 Sequatchie Co. High 30.04 NWI 2
13 Alec Hudson 9 Sequatchie Co. High 30.36 NWI 2
14 Brad Baker 9 Chattanooga Christia 31.29 NWI 1
SCR Isaiah Bolton 10 Chattanooga Christia NT NWI 1
SCR Joseph Sofield 12 Grace Baptist Academ NT NWI 2
SCR Chase Merrell 12 South Pittsburg High NT NWI 3
HS Girls 3,200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Megan Bernard 11 Chattanooga Christia 13:07.15 10
2 Sydney Ibach 9 Chattanooga Christia 16:06.35 8
3 Meg Ligon 11 Chattanooga Christia 16:14.33 6
4 Oshkeyia Worley 10 Sequatchie Co. High 16:37.45 4
HS Boys 3,200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Matthew Broussard 9 Chattanooga Christia 12:23.88 10
2 Zach Baird 11 Sequatchie Co. High 12:24.47 8
3 Akili Moss 12 Notre Dame High Scho 13:23.91 6
4 Joseph Nease 11 Chattanooga Christia 13:29.78 4
5 Tyler Moore 9 Sequatchie Co. High 14:05.68 2
6 Caleb Evans 9 East Ridge High Scho 14:11.88 1
7 Richard Daniel 11 Sequatchie Co. High 14:15.88
8 Collin Peace 9 Chattanooga Christia 14:46.79
9 Blake Sullivan 10 Sequatchie Co. High 17:52.33
scr Will Miller 11 Chattanooga Christia NT
HS Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Notre Dame High School A 4:46.06 10
1) Randi Clement 2) Jordan Eagle
3) Emma San Miguel 4) Lauren Wiiliams
2 Chattanooga Christian School A 5:14.58 8
1) Peyton Price 2) Tiffany Frost
3) Stephanie VanHorn 4) Olivia Samples
5) Hannah Eubanks
3 Sequatchie Co. High School A 5:26.01 6
1) Hailee Clark 2) Meghan Dawson
3) Madison Jones 4) Cheyanne Vaughn
5) Madelynn Weas
SCR Grace Baptist Academy A NT
1) Emma Badger 2) Kayla Bibbs
3) Abbey Bullock 4) Sheridan Mosley
5) Bekah Sofield 6) Katie Wilbourn
HS Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 East Ridge High School A 4:07.20 10
1) Jeremiah McKibben 2) Charles Careathers
3) Mike Dyers 4) Malik Williams
5) Patrick Slough
2 Sequatchie Co. High School A 4:10.23 8
1) Brayden Grant 2) Alec Hudson
3) Matt Lewis 4) Archer Thompson
3 Chattanooga Christian School A 4:22.46 6
1) Brady Fryar 2) Dave Baker
3) Chase Bennett 4) Benjamin Moore
5) Ben Higley
dq Notre Dame High School A NT
1) Shane Etherton 2) Timothy Eubanks
3) Patrick Martin 4) Davian Wheeler
HS Girls Team Scores (17 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Chattanooga Christian Sch 219 43 60 44 26 18 28 0
2 East Ridge High School 89 19 8 0 20 20 22 0
3 Notre Dame High School 84 26 10 8 18 14 8 0
4 Sequatchie Co. High Schoo 28 0 8 0 10 10 0 0
5 Grace Baptist Academy 16 4 0 0 6 0 6 0
6 South Pittsburg High Scho 5 1 3 0 0 0 1 0
HS Boys Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Chattanooga Christian Sch 119 5 42 4 20 16 32 0
2 Notre Dame High School 111 53 24 0 10 15 10 0
3 East Ridge High School 98 14 3 20 28 11 22 0
4 Sequatchie Co. High Schoo 90 5 17 28 30 9 1 0
5 South Pittsburg High Scho 37 8 7 0 0 12 10 0
6 Grace Baptist Academy 16 8 0 0 0 0 8 0