HS Girls Discus
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Rachel Lawhorn 12 Walker Valley High S 107-09 3 10
2 Janessa Kennedy 11 East Ridge High Scho 100-00 3 8
3 CyCy White 9 Walker Valley High S 87-06 3 6
4 Brett Suggs 11 Stone Memorial High 84-00 3 5
5 Riley Visser 11 Chattanooga Christia 80-05 1 4
6 Riley Hunt 10 Stone Memorial High 71-10 3 3
7 Madeline Mcdonald 12 Tellico Plains High 71-02 3 2
8 Morgan Cantrell 12 Notre Dame High Scho 62-10 3 1
9 Haley Wattenbarger 10 Walker Valley High S 62-02 2
10 Hannah Holmberg 9 Chattanooga Central 60-04 2
11 Tori Henson 9 Tellico Plains High 59-00 1
12 Brooke Bonts 9 Stone Memorial High 58-08 1
13 Mary Adams 10 Sequatchie Co.
High 55-11 2
14 Alyssa Rosenzueg 9 Chattanooga Central 51-10 2
15 Erin Johnson 10 Chattanooga Christia 51-06 2
16 Naomi Neri 10 Notre Dame High Scho 49-08 2
17 Brittany Smith 11 Sequatchie Co. High 49-07 2
18 Venus Geiger 11 Howard School of Aca 43-09 1
19 Mallory England 11 Chattanooga Christia 42-09 2
20 Hannah Neubert 9 Grace Baptist Academ 41-05 1
21 Ashlyn Young 11 Sequatchie Co. High 37-07 1
22 Sydney Pringle 12 Brainerd High School 37-06 2
23 Kyra Williams 11 Tellico Plains High 30-01 1
SCR Hannah Holmberg 9 Chattanooga Central ND 1
SCR Riley Visser 11 Chattanooga Christia ND 3
scr Tiffani Estep 12 Chattanooga Central ND 3
HS Boys Discus
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Daniel Ramsey 11 Chattanooga Christia 113-11 3 10
2 Dakota Karge 11 Stone Memorial High 92-11 3 8
3 Garrett Reno 12 Tellico Plains High 87-00 3 6
4 Chris Emerson 12 Tellico Plains High 81-08 2 5
5 Chase Nappier 11 Lighthouse Christian 77-04 1 4
6 Sadler Bartula 11 Walker Valley High S 77-02 2 3
7 Brandon Lewis 11 Chattanooga Central 76-05 3 2
8 Corey Buccina 12 Stone Memorial High 76-03 2 0.5
8 Ben McGowan 10 Brainerd High School 76-03 3 0.5
10 William Montgomery 11 Notre Dame High Scho 75-05 3
11 Braxton Nappier 11 Lighthouse Christian 74-08 1
12 Jeremian Parker 9 Howard School of Aca 74-04 3
13 Conner August Unknown 72-11 3
14 Brad Baker 9 Chattanooga Christia 72-09 2
15 C.j. Schwark 10 Walker Valley High S 72-08 2
16 Pete Sexton 10 East Ridge High Scho 71-08 1
17 Austin Lockhart 11 Sequatchie Co. High 71-02 3
18 Shane Laymon 10 Sequatchie Co. High 70-08 2
19 Brian Sledge 10 Chattanooga Central 68-10 2
20 Conner Crockett 9 Stone Memorial High 66-04 2
21 Charles Fisher VonCan 11 Sequatchie Co. High 62-06 2
22 Mershad Melvin 10 Notre Dame High Scho 62-01 3
23 Dalton Bailey 11 Chattanooga Christia 61-08 2
24 Lyonel Gladden 10 Brainerd High School 61-04 3
25 Justin Turner 12 Brainerd High School 58-10 3
26 John Adewoye 12 Lighthouse Christian 53-05 1
27 Timothy Watson 9 Tellico Plains High 52-07 1
28 Ben Bower 12 Silverdale Baptist A 52-01 1
29 DeVantae Binford 11 Howard School of Aca 45-04 1
30 Curtis Noiseaux 10 Chattanooga Central 44-06 2
nd Deondre Chambliss 10 East Ridge High Scho ND 1
nd Dakota Doss 10 Grace Baptist Academ ND 1
nd Devonte McNabb 8 Howard School of Aca ND 1
nd Alex Burks 9 Silverdale Baptist A ND 2
nd Harrison Smith 11 Walker Valley High S ND 3
HS Girls Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Rachel Lawhorn 12 Walker Valley High S 36-05.00 3 10
2 CyCy White 9 Walker Valley High S 30-10.25 3 8
3 Janessa Kennedy 11 East Ridge High Scho 29-11.50 3 6
4 Morgan Cantrell 12 Notre Dame High Scho 27-09.75 3 5
5 Miriam Kirk 11 Lighthouse Christian 26-10.00 1 4
6 Riley Visser 11 Chattanooga Christia 25-05.00 3 3
7 Haley Wattenbarger 10 Walker Valley High S 25-02.00 3 2
8 Sydney Pringle 12 Brainerd High School 24-09.00 2 1
9 Lacey Melton 10 Stone Memorial High 24-01.50 2
10 Venus Geiger 11 Howard School of Aca 24-01.00 3
11 Erin Johnson 10 Chattanooga Christia 23-10.50 3
12 Brooke Bonts 9 Stone Memorial High 23-09.50 2
13 Hannah Holmberg 9 Chattanooga Central 22-07.00 2
14 Riley Hunt 10 Stone Memorial High 22-02.00 2
15 Naomi Neri 10 Notre Dame High Scho 21-11.75 2
16 Madeline Mcdonald 12 Tellico Plains High 20-10.00 2
17 Alyssa Rosenzueg 9 Chattanooga Central 20-03.00 1
18 Hali Thomas 9 Chattanooga Central 20-01.50 1
19 Brittany Smith 11 Sequatchie Co. High 19-05.50 2
20 Mary Adams 10 Sequatchie Co. High 18-04.00 2
21 Tori Henson 9 Tellico Plains High 17-00.50 1
22 Mallory England 11 Chattanooga Christia 16-00.75 1
23 Ashlyn Young 11 Sequatchie Co. High 15-00.50 3
scr Samantha Goldman 11 Grace Baptist Academ ND 1
scr Hannah Neubert 9 Grace Baptist Academ ND 1
scr Kyra Williams 11 Tellico Plains High ND 1
HS Boys Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Dakota Karge 11 Stone Memorial High 39-03.50 3 10
2 William Montgomery 11 Notre Dame High Scho 37-02.75 3 8
3 Daniel Ramsey 11 Chattanooga Christia 37-02.50 2 6
4 Gaquan Lendnor Brainerd High School 36-08.00 3 5
5 Nick Martin 10 Chattanooga Central 36-06.50 3 4
6 Ben Bower 12 Silverdale Baptist A 35-08.00 3 3
7 Jeremian Parker 9 Howard School of Aca 34-11.00 2 2
8 Garrett Reno 12 Tellico Plains High 34-05.50 2 1
9 Caleb Abernathy 11 Lighthouse Christian 32-11.25 3
10 Deondre Chambliss 10 East Ridge High Scho 32-04.00 1
11 Brandon Lewis 11 Chattanooga Central 32-00.00 1
11 Corey Buccina 12 Stone Memorial High 32-00.00 2
11 Pete Sexton 10 East Ridge High Scho 32-00.00 3
14 C.j. Schwark 10 Walker Valley High S 31-08.50 2
15 Chris Emerson 12 Tellico Plains High 31-04.75 2
16 Jarrod Bass 11 Sequatchie Co. High 31-01.50 3
17 Charles Careathers 11 East Ridge High Scho 30-11.50 3
18 DeVantae Binford 11 Howard School of Aca 30-05.50 1
18 Cyrus Salazar Brainerd High School 30-05.50 3
20 Alex Burks 9 Silverdale Baptist A 29-09.00 2
21 Dylan Neely 12 Chattanooga Central 29-08.00 1
22 Cameron Pryor 11 Sequatchie Co. High 28-04.25 3
23 Conner Crockett 9 Stone Memorial High 28-02.00 1
24 Justin Turner Brainerd High School 27-09.50 3
25 John Adewoye 12 Lighthouse Christian 27-05.00 2
26 Mershad Melvin 10 Notre Dame High Scho 26-09.00 3
27 Sadler Bartula 11 Walker Valley High S 26-06.00 2
28 Dylan Webb 11 Chattanooga Christia 24-05.50 2
29 Spencer Griffin 11 Chattanooga Christia 22-04.50 1
30 Hunter Roberts 11 Sequatchie Co. High 19-06.00 1
SCR Harrison Smith 11 Walker Valley High S ND 1
nd Dakota Doss 10 Grace Baptist Academ ND 1
nd Timothy Watson 9 Tellico Plains High ND 1
HS Girls Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Kyhonah Lawrence 10 East Ridge High Scho 16-04.00 NWI 2 10
2 Annie Ripper 10 Notre Dame High Scho 14-08.75 NWI 2 8
3 Brianna Epps 11 East Ridge High Scho 14-06.00 NWI 2 6
4 Amanda McClendon 12 Brainerd High School 13-06.75 NWI 2 5
5 Miriam Kirk 11 Lighthouse Christian 13-04.00 NWI 1 4
6 Gracie Pierce 9 Walker Valley High S 13-03.00 NWI 2 3
7 Valerie Cheek 10 Tellico Plains High 12-10.00 NWI 2 2
8 Kendall Brantley 9 Stone Memorial High 12-00.50 NWI 2 1
9 Serenity Sparks 11 Brainerd High School 11-01.00 NWI 1
9 Cheyanne Vaughn 11 Sequatchie Co. High 11-01.00 NWI 1
nd Aaraven Gilbert 10 Lighthouse Christian ND 1
nd Taylor Johnson 10 Sequatchie Co. High ND 1
scr Latoya Adams 11 Silverdale Baptist A ND 1
scr Mari Hale 9 Silverdale Baptist A ND 1
scr Valerie Cheek 10 Tellico Plains High ND 1
scr Kristin Hawk 12 Tellico Plains High ND 1
nd Katie Wilbourn 9 Grace Baptist Academ ND 2
scr Mazie Hooper 9 Tellico Plains High ND 2
scr Christy Sheperd 10 Walker Valley High S ND 2
HS Boys Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Terrance Hayes 11 Chattanooga Central 20-02.50 NWI 3 10
2 Brayden Grant 9 Sequatchie Co. High 19-09.75 NWI 3 8
3 Thomas Carter 12 Notre Dame High Scho 19-07.50 NWI 3 6
4 Rashad Barnes 9 Brainerd High School 18-02.00 NWI 1 5
5 Bryce Nunnelly 9 Walker Valley High S 17-08.00 NWI 2 4
6 Devin Pruett 12 Walker Valley High S 17-00.50 NWI 3 3
7 Mike Dyers 9 East Ridge High Scho 16-11.00 NWI 3 2
8 Isaiah Bolton 10 Chattanooga Christia 16-07.25 NWI 2 1
9 Mason Kennedy 9 Silverdale Baptist A 16-07.00 NWI 2
9 Bryce Choate 11 Tellico Plains High 16-07.00 NWI 3
11 Denzel Wimbley 12 Sequatchie Co. High 16-01.50 NWI 3
12 Joshua Riley 11 Walker Valley High S 16-01.00 NWI 3
13 Preston Yother 10 Sequatchie Co. High 16-00.00 NWI 1
14 Nicholas Griskenas- M 9 Stone Memorial High 15-09.00 NWI 1
15 Tarik Williams 12 Brainerd High School 14-11.25 NWI 1
scr Terrance Noble 9 Brainerd High School ND 1
scr Dave Baker 10 Chattanooga Christia ND 1
scr Preston Duncan 9 Grace Baptist Academ ND 1
scr Devonte McNabb 8 Howard School of Aca ND 1
nd Chase Nappier 11 Lighthouse Christian ND 1
scr Dylan Greewood 9 Stone Memorial High ND 1
scr Joshua Taylor 11 East Ridge High Scho ND 2
scr Jamel Sutton 10 Howard School of Aca ND 2
scr Dave Baker 10 Chattanooga Christia ND 2
scr Peples Ezra 9 Silverdale Baptist A ND 2
scr Ethan Pierce 9 Stone Memorial High ND 2
nd Tony Calkins 9 Tellico Plains High ND 2
scr Blake Hunt 10 Tellico Plains High ND 2
scr Carson Loyal 9 Chattanooga Christia ND 3
scr Joseph Sofield 12 Grace Baptist Academ ND 3
HS Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Tavisha McColley 12 Howard School of Aca 28-07.00 NWI 10
2 Rachel Lawhorn 12 Walker Valley High S 26-08.00 NWI 8
3 Valerie Cheek 10 Tellico Plains High 24-07.50 NWI 6
4 Keeosha Johnson 12 Howard School of Aca 24-03.50 NWI 5
5 Kristin Hawk 12 Tellico Plains High 20-05.00 NWI 4
scr Mazie Hooper 9 Tellico Plains High ND
HS Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Benjamin Moore 9 Chattanooga Christia 31-00.25 NWI 10
2 Will Burdin 11 Walker Valley High S 29-10.50 NWI 8
3 Patrick Slough 10 East Ridge High Scho 27-08.00 NWI 6
4 Zack Vandevere 11 Tellico Plains High 25-00.75 NWI 5
nd Geno Palazzola 12 Tellico Plains High ND
nd Joshua Riley 11 Walker Valley High S ND
HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Shelby Balch 12 Chattanooga Christia 5-00.00 10
2 Aly McNulty 11 Stone Memorial High 4-10.00 8
3 Kayli Priestwood 12 Stone Memorial High 4-08.00 6
4 Rachel Geissler 9 Chattanooga Christia 4-06.00 4.5
4 CyCy White 9 Walker Valley High S 4-06.00 4.5
6 Kyhonah Lawrence 10 East Ridge High Scho 4-04.00 3
scr Tiffani Estep 12 Chattanooga Central NH
scr Carolyn Kuyrkendall 9 Chattanooga Christia NH
HS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tyler Byrd 10 Notre Dame High Scho 5-04.00 10
2 Mason McClure 11 Walker Valley High S 5-04.00 8
nh Ty Cotter 10 Chattanooga Central NH
nh Trey Tiller 11 Chattanooga Central NH
nh Carson Loyal 9 Chattanooga Christia NH
nh Benjamin Moore 9 Chattanooga Christia NH
nh Jeremiah McKibben 10 East Ridge High Scho NH
nh Blake Hunt 10 Tellico Plains High NH
nh Geno Palazzola 12 Tellico Plains High NH
nh John Hixon 9 Walker Valley High S NH
nh Joshua Riley 11 Walker Valley High S NH
HS Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Nicolette Gordon 11 Chattanooga Christia 9-06.00 10
nh Sydney Ibach 9 Chattanooga Christia NH
HS Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Dave Baker 10 Chattanooga Christia 10-00.00 10
2 Carter Thomas 12 Chattanooga Christia 7-06.00 8
3 Casey Hamby 12 Tellico Plains High 7-06.00 6
4 Alex Hundley 9 Chattanooga Christia 7-00.00 5
HS Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Stone Memorial High School A 11:05.33 10
1) Tiffany Cokkinias 2) Hailey Coudriet
3) Lexi Hinch 4) Bailey Rutledge
2 Chattanooga Christian School A 11:55.51 8
1) Eden Brock 2) Meg Ligon
3) Olivia Samples 4) Sydney Ibach
5) Riley Visser
3 Walker Valley High School A 12:27.18 6
1) Kyla Downes 2) Sierra Green
3) Hali Lowe 4) Trinity Sellers
5) Kayla Sims
4 Chattanooga Central High School A 14:04.45 5
1) Sheryl Gullien-Montene2) Hannah Holmberg
3) Sara Jane Sanchez 4) Kelly Wnuk
HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Chattanooga Central High School A 9:27.55 10
1) Kendall Colston 2) Josh May
3) Fred McShan 4) Jaylen Stinson
2 Stone Memorial High School A 9:58.45 8
1) Ben Bowman 2) John Mathis
3) George Sampley 4) John Paul Swafford
3 Tellico Plains High School A 10:15.43 6
1) Ethan Odell 2) Henry Odell
3) Brent Reagan 4) Bryce Choate
4 Chattanooga Christian School A 10:22.90 5
1) Chase Bennett 2) Collin Peace
3) Joseph Nease 4) Alex Hundley
5) Ben Higley
5 Sequatchie Co. High School A 10:25.59 4
1) Zach Baird 2) Richard Daniel
3) Tyler Moore 4) Blake Sullivan
5) Brelyn Grant
6 Brainerd High School A 10:46.10 3
1) Terrance Noble 2) Rod Holloway
3) Rashad Barnes 4) Jairus Williams
7 Walker Valley High School A 10:50.62 2
1) Vincent Jur 2) Mason McClure
3) Luke Mcdonald 4) Zach Nicodemus
5) Will Burgess
HS Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Shelby Balch 12 Chattanooga Christia 17.74 NWI 2 10
2 Jayla Stone 9 East Ridge High Scho 18.19 NWI 1 8
3 Aly McNulty 11 Stone Memorial High 18.80 NWI 2 6
4 Serena Smith 9 East Ridge High Scho 19.67 NWI 1 5
5 LaShawn Kelly 12 Brainerd High School 19.82 NWI 1 4
6 Sydney Ibach 9 Chattanooga Christia 20.14 NWI 2 3
7 Hali Miller 11 Walker Valley High S 20.15 NWI 2 2
8 Gracie Pierce 9 Walker Valley High S 20.54 NWI 1 1
9 Rachel Raulerson 11 Stone Memorial High 20.96 NWI 2
10 Nicole Blohm 11 Notre Dame High Scho 21.67 NWI 2
11 Chelsea McClendon 11 Brainerd High School 22.36 NWI 2
12 Rachel Geissler 9 Chattanooga Christia 22.77 NWI 1
SCR Peytin Delk 11 Walker Valley High S NT NWI 1
SCR Sydney Ibach 9 Chattanooga Christia NT NWI 2
HS Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Jeremiah McKibben 10 East Ridge High Scho 17.25 NWI 2 10
2 Josh Ryan 11 Tellico Plains High 18.53 NWI 1 8
3 Casey Hamby 12 Tellico Plains High 18.93 NWI 2 6
4 Geno Palazzola 12 Tellico Plains High 19.68 NWI 2 5
5 Brandon Butts 12 Howard School of Aca 20.22 NWI 1 4
6 Preston Yother 10 Sequatchie Co. High 20.52 NWI 1 3
7 Bradley Headrick 9 Walker Valley High S 21.02 NWI 2 2
SCR Jonathan Black 12 Howard School of Aca NT NWI 1
SCR Austin Watson 10 Walker Valley High S NT NWI 1
SCR Austin Reynolds 10 Sequatchie Co. High NT NWI 2
HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Miriam Kirk 11 Lighthouse Christian 14.20 NWI 2 10
2 Alex Carter 10 Notre Dame High Scho 14.30 NWI 5 8
3 Serenity Sparks 11 Brainerd High School 14.52 NWI 5 6
4 Aaraven Gilbert 10 Lighthouse Christian 14.62 NWI 2 5
5 Cydney Black 9 Walker Valley High S 14.75 NWI 5 4
6 Samantha Gray 9 Stone Memorial High 14.80 NWI 5 3
7 Sharmayne Moon 11 East Ridge High Scho 14.90 NWI 2 2
8 Lacey Melton 10 Stone Memorial High 14.95 NWI 5 1
9 Laura Ligon 9 Chattanooga Christia 15.19 NWI 4
10 Kayla Bibbs 9 Grace Baptist Academ 15.32 NWI 5
11 Becca Davis 10 Silverdale Baptist A 15.83 NWI 3
12 Lauren Wiiliams 9 Notre Dame High Scho 15.84 NWI 5 .834
13 Jayla Young 11 Brainerd High School 15.84 NWI 4 .835
14 Mecaiah Powell 11 Lighthouse Christian 15.92 NWI 1
15 Emma Dunnavin 9 Notre Dame High Scho 15.94 NWI 5
16 Katie Ervin 9 Silverdale Baptist A 15.97 NWI 4
17 Maria Hobbs 11 Sequatchie Co. High 16.35 NWI 3 .346
18 Secret Lewis 10 Brainerd High School 16.35 NWI 2 .350
19 Kristin Hawk 12 Tellico Plains High 16.37 NWI 3
20 Nicole Hartman 10 Walker Valley High S 16.42 NWI 4
21 Kyla Downes 9 Walker Valley High S 16.51 NWI 4
22 Meghan Dawson 10 Sequatchie Co. High 16.55 NWI 3
23 Cami Stroud 10 Chattanooga Christia 16.87 NWI 1
24 Latoya Adams 11 Silverdale Baptist A 17.20 NWI 3
25 Victoria Cheek 11 Tellico Plains High 17.22 NWI 3
26 Madeline Mcdonald 12 Tellico Plains High 17.27 NWI 4
27 Tiffany Frost 10 Chattanooga Christia 18.07 NWI 3
SCR Madison Reed 9 Stone Memorial High NT NWI 1
SCR Aly McNulty 11 Stone Memorial High NT NWI 1
SCR Rachel Raulerson 11 Stone Memorial High NT NWI 1
SCR Samantha Goldman 11 Grace Baptist Academ NT NWI 2
SCR Taylor Johnson 10 Sequatchie Co. High NT NWI 3
SCR Kristian Parks 10 Grace Baptist Academ NT NWI 4
SCR Mohogany Stewart 10 Howard School of Aca NT NWI 4
HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Ja'Quarius Cole 12 Chattanooga Central 11.71 NWI 5 10
2 Auston Banks 11 Notre Dame High Scho 11.72 NWI 5 8
3 Jay Warren 12 Chattanooga Central 11.74 NWI 5 6
4 Aj Flemister 11 Notre Dame High Scho 11.80 NWI 4 5
5 Devin Pruett 12 Walker Valley High S 12.10 NWI 4 4
6 Ricky Ballard 10 Notre Dame High Scho 12.13 NWI 4 3
7 Seth Vaughn 11 East Ridge High Scho 12.19 NWI 5 2
8 Kevin Albert 11 Brainerd High School 12.21 NWI 5 1 .201
9 Kenneth Sawyer 10 Brainerd High School 12.21 NWI 4 .210
10 Taven Spann 10 Chattanooga Central 12.30 NWI 4
11 Nakota Culver 12 East Ridge High Scho 12.31 NWI 5
12 Mike Dyers 9 East Ridge High Scho 12.40 NWI 4
13 Bryce Nunnelly 9 Walker Valley High S 12.52 NWI 4
14 Chase Nappier 11 Lighthouse Christian 12.54 NWI 3
15 Zach Hartman 12 Walker Valley High S 12.70 NWI 4
16 Braxton Nappier 11 Lighthouse Christian 12.74 NWI 3
17 Robbie Vandergriff 10 Sequatchie Co. High 12.76 NWI 3
18 Alex Burks 9 Silverdale Baptist A 12.77 NWI 3
19 Ethan Pierce 9 Stone Memorial High 12.87 NWI 3
20 Brayden Grant 9 Sequatchie Co. High 12.96 NWI 2
21 Daniel Ramsey 11 Chattanooga Christia 12.97 NWI 2
22 Kentarius Hampton 11 Howard School of Aca 13.23 NWI 1
23 Branden Turner 11 Sequatchie Co. High 13.31 NWI 3
24 Hutson Smith 9 Stone Memorial High 13.40 NWI 1
25 Vance Wilson 10 Tellico Plains High 13.56 NWI 2
26 Mason Kennedy 9 Silverdale Baptist A 13.59 NWI 2
27 Joe Staton 9 Stone Memorial High 14.04 NWI 1
28 Jake Anderson 11 Chattanooga Christia 14.05 NWI 1
29 Kentrell Sims 9 Brainerd High School 14.79 NWI 3
30 Jamel Sutton 10 Howard School of Aca 14.84 NWI 1
31 Zachary Bodo 10 Tellico Plains High 14.87 NWI 1
32 Tony Calkins 9 Tellico Plains High 15.04 NWI 2
SCR Isaiah Bolton 10 Chattanooga Christia NT NWI 2
SCR Noah Jackson 11 Lighthouse Christian NT NWI 2
SCR Peples Ezra 9 Silverdale Baptist A NT NWI 2
SCR Mario Donahue 9 Howard School of Aca NT NWI 3
HS Girls 4x200 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Notre Dame High School A 1:53.95 1 10
1) Alex Carter 2) Taylor Sawyer
3) Annie Ripper 4) Randi Clement
2 East Ridge High School A 1:55.67 2 8
1) Brianna Epps 2) Kyhonah Lawrence
3) Tamara Sandridge 4) Jayla Stone
5) Laquisha Toney
3 Brainerd High School A 1:56.80 1 6
1) LaShawn Kelly 2) Arrion Rowe
3) Santaniesha Simmons 4) Serenity Sparks
4 Chattanooga Christian School A 1:59.77 2 5
1) Riley Visser 2) Peyton Price
3) Stephanie VanHorn 4) Meg Ligon
5) Laura Ligon
5 Stone Memorial High School A 2:09.18 2 4
1) Kendall Brantley 2) Samantha Gray
3) Rachel Raulerson 4) Hannah Turner
6 Walker Valley High School A 2:12.43 2 3
1) Peytin Delk 2) Nicole Hartman
3) Hali Miller 4) Christy Sheperd
5) Skylar Earls
7 Silverdale Baptist Academy A 2:13.00 1 2
1) Latoya Adams 2) Becca Davis
3) Katie Ervin 4) Abby Ostovich
8 Sequatchie Co. High School A 2:17.24 1 1
1) Hailee Clark 2) Meghan Dawson
3) Maria Hobbs 4) Taylor Johnson
5) Madelynn Weas
SCR Howard School of Academics & Tec A NT 1
1) Sheqeilla Robinson 2) Keeosha Johnson
3) Jessica Parker 4) Tavisha McColley
dq Grace Baptist Academy A NT 2
HS Boys 4x200 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Chattanooga Central High School A 1:33.14 2 10
1) Ja'Quarius Cole 2) Isyah Funk
3) Terry Tiller 4) Jay Warren
2 East Ridge High School A 1:41.07 2 8
1) Charles Careathers 2) Bj Church
3) Mike Dyers 4) Seth Vaughn
5) Malik Williams
3 Brainerd High School A 1:41.38 1 6
1) Tarik Williams 2) Myron Reynolds
3) Rod Holloway 4) Marcus McMillian
4 Howard School of Academics & Tec A 1:42.59 2 5
1) Mario Donahue 2) Jonathan Black
3) Ryheem Finley 4) Lorenzo McCauley
5) Kentarius Hampton
5 Walker Valley High School A 1:43.59 2 4
1) Will Burdin 2) Zach Hartman
3) John Hixon 4) Alex King
5) Logan Smith
6 Stone Memorial High School A 1:46.88 1 3
1) Dylan Greewood 2) Nicholas Griskenas- Mi
3) Blu Shillings 4) Hutson Smith
7 Chattanooga Christian School A 1:49.47 1 2
1) Brady Fryar 2) Alex Hundley
3) Dave Baker 4) Isaiah Bolton
8 Sequatchie Co. High School A 1:50.25 1 1
1) Brayden Grant 2) Alec Hudson
3) Branden Turner 4) Christaim Duggar
9 Tellico Plains High School A 1:54.11 1
1) Vance Wilson 2) Zack Vandevere
3) Dakota Thompson 4) Hunter Watson
10 Notre Dame High School A 1:58.04 2
1) Ricky Ballard 2) Andrew Banks
3) Tyler Byrd 4) Davian Wheeler
HS Girls 1,600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Hailey Coudriet 9 Stone Memorial High 5:50.09 10
2 Megan Bernard 11 Chattanooga Christia 5:56.43 8
3 Miriam Blanton 10 Notre Dame High Scho 5:56.57 6
4 Natalia Jiron 9 Lighthouse Christian 6:25.14 5
5 Carolyn Kuyrkendall 9 Chattanooga Christia 6:26.71 4
6 Mazie Hooper 9 Tellico Plains High 6:27.71 3
7 Sierra Green 9 Walker Valley High S 6:32.19 2
8 Kayla Sims 12 Walker Valley High S 6:33.69 1
9 Lexi Hinch 9 Stone Memorial High 6:39.53
10 Trinity Sellers 10 Walker Valley High S 6:51.27
11 Oshkeyia Worley 10 Sequatchie Co. High 7:06.44
12 Sara Jane Sanchez 12 Chattanooga Central 7:24.79
13 Henri Lowe 9 Chattanooga Christia 8:03.81
HS Boys 1,600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jaylen Stinson 12 Chattanooga Central 5:14.82 10
2 Mason McClure 11 Walker Valley High S 5:19.28 8
3 Matthew Broussard 9 Chattanooga Christia 5:19.48 6
4 Jordan Schroeder 10 Stone Memorial High 5:20.41 5
5 Dawson Hassler 9 Stone Memorial High 5:25.60 4
6 Josh May 9 Chattanooga Central 5:27.28 3
7 Shane Etherton 12 Notre Dame High Scho 5:27.32 2
8 Will Miller 11 Chattanooga Christia 5:27.75 1
9 Henry Odell 10 Tellico Plains High 5:28.88
10 Vincent Jur 11 Walker Valley High S 5:34.32
11 Joseph Munoz 10 Walker Valley High S 5:40.75
12 Jared Eddy 9 Chattanooga Central 5:42.72
13 John Mathis 12 Stone Memorial High 5:45.25
14 Caleb Evans 9 East Ridge High Scho 5:52.14
15 Akili Moss 12 Notre Dame High Scho 5:59.38
16 Coy Vandergriff 10 East Ridge High Scho 6:00.77
17 Noah Cochran 9 Silverdale Baptist A 6:02.27
18 Brent Reagan 12 Tellico Plains High 6:21.69
19 Charles Fisher VonCan 11 Sequatchie Co. High 6:41.96
20 Josh Bowers 9 Silverdale Baptist A 6:42.09
21 Jonathan Funk 12 Lighthouse Christian 6:50.08
22 Dakota Ford 10 Sequatchie Co. High 7:15.49
SCR Trey Holland 9 Brainerd High School NT
SCR Ben Higley 10 Chattanooga Christia NT
SCR Dominique Rahman 11 Howard School of Aca NT
SCR Brandon Vann 9 Lighthouse Christian NT
SCR Andrew Reynolds 10 Sequatchie Co. High NT
HS Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 East Ridge High School A 53.97 10
1) Brianna Epps 2) Kyhonah Lawrence
3) Sharmayne Moon 4) Jayla Stone
5) Laquisha Toney
2 Notre Dame High School A 54.65 8
1) Randi Clement 2) Annie Ripper
3) Taylor Sawyer 4) Alex Carter
3 Stone Memorial High School A 57.90 6
1) Samantha Gray 2) Aly McNulty
3) Lacey Melton 4) Hannah Turner
4 Walker Valley High School A 1:01.92 5
1) Peytin Delk 2) Nicole Hartman
3) Hali Miller 4) Christy Sheperd
5) Skylar Earls
5 Chattanooga Christian School A 1:06.98 4
1) Stephanie VanHorn 2) Tiffany Frost
3) Hannah Eubanks 4) Cami Stroud
5) Mallory England
SCR Grace Baptist Academy A NT
SCR Howard School of Academics & Tec A NT
1) Sheqeilla Robinson 2) Keeosha Johnson
3) Jessica Parker 4) Tavisha McColley
HS Boys 4x100 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Notre Dame High School A 44.75 2 10
1) Ricky Ballard 2) Aj Flemister
3) Andrew Banks 4) Auston Banks
2 Brainerd High School A 45.81 1 8
1) Brian Montgomery 2) Kenneth Sawyer
3) Kaylain Stewart 4) Kevin Albert
3 Chattanooga Central High School A 46.15 2 6
1) Ja'Quarius Cole 2) Isyah Funk
3) Taven Spann 4) Jay Warren
4 East Ridge High School A 46.79 2 5
1) Charles Careathers 2) Nakota Culver
3) Mike Dyers 4) Seth Vaughn
5) Malik Williams
5 Howard School of Academics & Tec A 48.25 2 4
1) Mario Donahue 2) Jonathan Black
3) Lorenzo McCauley 4) Ryheem Finley
5) Kentarius Hampton
6 Walker Valley High School A 49.24 2 3
1) Will Burdin 2) Zach Hartman
3) John Hixon 4) Alex King
5) Logan Smith
7 Stone Memorial High School A 50.80 1 2
1) Nicholas Griskenas- Mi2) Ethan Pierce
3) Hutson Smith 4) Joe Staton
8 Sequatchie Co. High School A 51.08 1 1
1) Brayden Grant 2) Branden Turner
3) Robbie Vandergriff 4) Christaim Duggar
9 Tellico Plains High School A 55.67 1
1) Tucker Mcdonald 2) Zachary Bodo
3) Travis Holloway 4) Dylan Parks
SCR Chattanooga Christian School A NT 1
1) Jake Anderson 2) Carson Loyal
3) Daniel Ramsey 4) Brady Fryar
HS Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Leah Hoffman 9 Chattanooga Christia 1:03.76 4 10
2 Amanda McClendon 12 Brainerd High School 1:03.89 4 8
3 Jordan Eagle 12 Notre Dame High Scho 1:05.75 4 6
4 Serena Smith 9 East Ridge High Scho 1:06.06 4 5
5 Bailey Rutledge 11 Stone Memorial High 1:06.36 2 4
6 Santaniesha Simmons 12 Brainerd High School 1:07.00 3 3
7 Cydney Black 9 Walker Valley High S 1:08.45 3 2
8 Hali Lowe 9 Walker Valley High S 1:08.62 4 1
9 Judith Bell 11 Chattanooga Central 1:09.43 4
10 Valerie Cheek 10 Tellico Plains High 1:10.46 2
11 Emma San Miguel 9 Notre Dame High Scho 1:10.69 3
12 Arrion Rowe 10 Brainerd High School 1:11.14 3
13 Kendall Brantley 9 Stone Memorial High 1:12.86 1
14 Brianna Epps 11 East Ridge High Scho 1:14.34 3
15 Kyla Downes 9 Walker Valley High S 1:15.47 2
16 Abby Ostovich 9 Silverdale Baptist A 1:15.81 3
17 Hannah Lovell 9 Silverdale Baptist A 1:19.42 1
18 Kristen Bell 10 Lighthouse Christian 1:21.30 1
19 Kristin Hawk 12 Tellico Plains High 1:22.34 2
20 Sheridan Mosley 9 Grace Baptist Academ 1:22.57 1
21 Madelynn Weas 9 Sequatchie Co. High 1:23.23 2
22 Marissa McDowell 9 Sequatchie Co. High 1:24.61 1
SCR Madison Reed 9 Stone Memorial High NT 1
SCR Mohogany Stewart 10 Howard School of Aca NT 2
SCR Morgan Millard 9 Silverdale Baptist A NT 2
SCR Timber Hunt 12 Tellico Plains High NT 2
SCR Peyton Price 10 Chattanooga Christia NT 3
SCR Bekah Sofield 9 Grace Baptist Academ NT 3
SCR Beata Brock 12 Chattanooga Christia NT 4
HS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Thomas Carter 12 Notre Dame High Scho 54.35 4 10
2 Isyah Funk 10 Chattanooga Central 55.69 1 8
3 Bryce Nunnelly 9 Walker Valley High S 56.25 4 6
4 Timothy Eubanks 11 Notre Dame High Scho 56.52 4 5
5 Matt Lewis 11 Sequatchie Co. High 57.02 4 4
6 Zach Nicodemus 9 Walker Valley High S 57.28 4 3
7 Tarik Williams 12 Brainerd High School 57.65 2 2
8 Joseph Sofield 12 Grace Baptist Academ 57.75 4 1
9 Bj Church 9 East Ridge High Scho 57.98 4
10 Myron Reynolds 12 Brainerd High School 58.36 2
11 Logan Smith 12 Walker Valley High S 58.88 3
12 Kendall Colston 12 Chattanooga Central 59.56 1
13 Reggie long 11 Chattanooga Central 1:00.01 1
14 John Paul Swafford 11 Stone Memorial High 1:01.53 3
15 Benjamin Moore 9 Chattanooga Christia 1:02.37 3
16 Hayden Smith 9 Silverdale Baptist A 1:02.45 1
17 Barker Vaughn 12 Sequatchie Co. High 1:02.83 1
18 Blake Hunt 10 Tellico Plains High 1:03.00 3
19 Daniel Marshall 10 Sequatchie Co. High 1:03.39 3
20 Chris Brickle 12 Stone Memorial High 1:03.63 1
21 Ethan Odell 11 Tellico Plains High 1:03.69 3
22 Collin Peace 9 Chattanooga Christia 1:05.94 3
23 Joshua Taylor 11 East Ridge High Scho 1:07.66 2
24 Chandler Reed 11 Stone Memorial High 1:08.46 2
25 Tucker Mcdonald 9 Tellico Plains High 1:09.01 2
26 Preston Duncan 9 Grace Baptist Academ 1:12.21 2
27 Alex Hurd 11 Brainerd High School 1:13.89 1
SCR Patrick Slough 10 East Ridge High Scho NT 2
HS Girls 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Shelby Balch 12 Chattanooga Christia 50.99 2 10
2 Kayli Priestwood 12 Stone Memorial High 53.81 2 8
3 Gracie Pierce 9 Walker Valley High S 54.25 1 6
4 Christy Sheperd 10 Walker Valley High S 1:00.92 2 5
5 Rachel Raulerson 11 Stone Memorial High 1:03.82 1 4
6 Trinity Sellers 10 Walker Valley High S 1:05.48 1 3
7 Olivia Samples 10 Chattanooga Christia 1:06.11 2 2
SCR Hannah Holmberg 9 Chattanooga Central NT 1
SCR Gwendoln Sofield 9 Chattanooga Central NT 1
SCR Sydney Ibach 9 Chattanooga Christia NT 2
HS Boys 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jeremiah McKibben 10 East Ridge High Scho 45.89 2 10
2 Marcus McMillian 11 Brainerd High School 46.08 1 8
3 Blu Shillings 12 Stone Memorial High 46.18 2 6
4 Josh Ryan 11 Tellico Plains High 48.52 1 5
5 Casey Hamby 12 Tellico Plains High 48.90 2 4
6 Brian Montgomery 11 Brainerd High School 49.92 1 3
7 Preston Yother 10 Sequatchie Co. High 50.28 2 2
8 Geno Palazzola 12 Tellico Plains High 51.05 2 1
9 Adarrius Ray 11 Chattanooga Central 51.16 2
10 Bradley Headrick 9 Walker Valley High S 52.84 1
11 Jairus Williams 9 Brainerd High School 53.56 1
SCR Isaiah Bolton 10 Chattanooga Christia NT 1
SCR Carson Loyal 9 Chattanooga Christia NT 1
SCR Austin Watson 10 Walker Valley High S NT 1
SCR Brandon Butts 12 Howard School of Aca NT 2
SCR Austin Reynolds 10 Sequatchie Co. High NT 2
HS Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Sarah Hoffman 12 Chattanooga Christia 2:33.81 10
2 Tiffany Cokkinias 11 Stone Memorial High 2:37.70 8
3 Serena Smith 9 East Ridge High Scho 2:46.14 6
4 Mazie Hooper 9 Tellico Plains High 2:50.13 5
5 Natalia Jiron 9 Lighthouse Christian 2:55.89 4
6 Sierra Green 9 Walker Valley High S 2:56.27 3
7 Kyla Downes 9 Walker Valley High S 2:59.37 2
8 Hannah Lovell 9 Silverdale Baptist A 3:05.03 1
9 Morgan Millard 9 Silverdale Baptist A 3:07.38
10 Sheryl Gullien-Monten 9 Chattanooga Central 3:12.34
11 Mari Hale 9 Silverdale Baptist A 3:12.60
12 Jennifer Wnuk 11 Chattanooga Central 3:14.30
13 Gennifer Varner 11 Walker Valley High S 3:20.13
14 Haley Scarbrough 9 Chattanooga Central 3:24.80
SCR Beata Brock 12 Chattanooga Christia NT
SCR Eden Brock 9 Chattanooga Christia NT
SCR Emma Badger 9 Grace Baptist Academ NT
SCR Abbey Bullock 9 Grace Baptist Academ NT
SCR Sheridan Mosley 9 Grace Baptist Academ NT
SCR Oshkeyia Worley 10 Sequatchie Co. High NT
SCR Bailey Rutledge 11 Stone Memorial High NT
HS Boys 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Bryce Choate 11 Tellico Plains High 2:07.95 2 10
2 Patrick Martin 11 Notre Dame High Scho 2:17.59 2 8
3 Fred McShan 12 Chattanooga Central 2:18.94 2 6
4 Luke Mcdonald 10 Walker Valley High S 2:22.36 2 5
5 Mason McClure 11 Walker Valley High S 2:22.41 2 4
6 Brett Parrott 12 Chattanooga Central 2:24.11 2 3
7 Zach Nicodemus 9 Walker Valley High S 2:26.13 2 2
8 Zach Baird 11 Sequatchie Co. High 2:30.62 2 1
9 Alex Hundley 9 Chattanooga Christia 2:32.00 2
10 Chase Bennett 10 Chattanooga Christia 2:42.85 2
11 Ben Bowman 9 Stone Memorial High 10:00.00 1
12 Trey Holland 9 Brainerd High School 11:00.00 1
13 Reggie long 11 Chattanooga Central 12:00.00 1
14 Peterson Brainerd High School 13:00.00 1
15 Coy Vandergriff 10 East Ridge High Scho 14:00.00 1
16 Chris Brickle 12 Stone Memorial High 15:00.00 1
17 Chandler Reed 11 Stone Memorial High 16:00.00 1
18 Jonathan Funk 12 Lighthouse Christian 17:00.00 1
19 Tucker Mcdonald 9 Tellico Plains High 18:00.00 1
20 Blake Sullivan 10 Sequatchie Co. High 19:00.00 1
21 Dakota Thompson 9 Tellico Plains High 20:00.00 1
22 Josh Bowers 9 Silverdale Baptist A 21:00.00 1
23 Jordan Williams 9 Brainerd High School 22:00.00 1
SCR Tyler Moore 9 Sequatchie Co. High NT 1
SCR Hayden Smith 9 Silverdale Baptist A NT 1
SCR Carter Thomas 12 Chattanooga Christia NT 2
SCR Dominique Rahman 11 Howard School of Aca NT 2
SCR Brandon Vann 9 Lighthouse Christian NT 2
SCR Shane Etherton 12 Notre Dame High Scho NT 2
HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Randi Clement 11 Notre Dame High Scho 26.93 NWI 5 10
2 Amanda McClendon 12 Brainerd High School 27.44 NWI 5 8
3 Miriam Kirk 11 Lighthouse Christian 28.64 NWI 4 6
4 Laquisha Toney 10 East Ridge High Scho 29.03 NWI 5 5
5 Aaraven Gilbert 10 Lighthouse Christian 29.14 NWI 5 4
6 Cydney Black 9 Walker Valley High S 29.49 NWI 5 3
7 Sara Farlett 11 Chattanooga Christia 29.93 NWI 4 2
8 Brianna Epps 11 East Ridge High Scho 30.44 NWI 4 1
9 Laura Ligon 9 Chattanooga Christia 30.46 NWI 4
10 Stephanie VanHorn 10 Chattanooga Christia 30.53 NWI 4
11 LaShawn Kelly 12 Brainerd High School 30.76 NWI 1
12 Hali Lowe 9 Walker Valley High S 31.04 NWI 4
13 Kayla Bibbs 9 Grace Baptist Academ 31.17 NWI 2
14 Kendall Brantley 9 Stone Memorial High 31.55 NWI 2
15 Tamara Sandridge 12 East Ridge High Scho 31.83 NWI 3
16 Lauren Wiiliams 9 Notre Dame High Scho 32.26 NWI 5
17 Madelynn Weas 9 Sequatchie Co. High 32.61 NWI 1
18 Katie Ervin 9 Silverdale Baptist A 32.69 NWI 3
19 Rachel Raulerson 11 Stone Memorial High 32.70 NWI 3
20 Becca Davis 10 Silverdale Baptist A 33.00 NWI 2
21 Mecaiah Powell 11 Lighthouse Christian 33.10 NWI 3
22 Emma Dunnavin 9 Notre Dame High Scho 33.48 NWI 5
23 Hailee Clark 9 Sequatchie Co. High 34.74 NWI 2
24 Victoria Cheek 11 Tellico Plains High 35.80 NWI 2
25 Timber Hunt 12 Tellico Plains High 35.94 NWI 3
26 Makayla Brian 9 Grace Baptist Academ 36.99 NWI 2
27 Mohogany Stewart 10 Howard School of Aca 37.59 NWI 1
28 Moira Nelson 10 Tellico Plains High 39.12 NWI 2
SCR Kaitlynn Springer 9 Sequatchie Co. High NT NWI 1
SCR Abby Ostovich 9 Silverdale Baptist A NT NWI 1
SCR Bekah Sofield 9 Grace Baptist Academ NT NWI 3
SCR Bailey Rutledge 11 Stone Memorial High NT NWI 3
SCR Nicole Hartman 10 Walker Valley High S NT NWI 4
HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Ja'Quarius Cole 12 Chattanooga Central 23.16 NWI 5 10
2 Jay Warren 12 Chattanooga Central 23.38 NWI 5 8
3 Aj Flemister 11 Notre Dame High Scho 23.46 NWI 5 6
4 Devin Pruett 12 Walker Valley High S 23.85 NWI 5 5
5 Myron Reynolds 12 Brainerd High School 24.46 NWI 4 4
6 Terry Tiller 12 Chattanooga Central 24.65 NWI 1 3
7 Deuntae Binford 11 Howard School of Aca 24.82 NWI 1 2
8 Kenneth Sawyer 10 Brainerd High School 24.85 NWI 4 1
9 Chase Nappier 11 Lighthouse Christian 25.00 NWI 4
10 Blake Hunt 10 Tellico Plains High 25.09 NWI 3
11 Devonte McNabb 8 Howard School of Aca 25.50 NWI 1
12 Braxton Nappier 11 Lighthouse Christian 25.57 NWI 3
13 Zach Hartman 12 Walker Valley High S 25.62 NWI 4
14 Brady Fryar 11 Chattanooga Christia 25.76 NWI 3
15 Alex Burks 9 Silverdale Baptist A 25.84 NWI 3
16 Seth Vaughn 11 East Ridge High Scho 25.93 NWI 5
17 Joseph Sofield 12 Grace Baptist Academ 26.07 NWI 4
18 Alex King 9 Walker Valley High S 26.48 NWI 3
19 Mike Dyers 9 East Ridge High Scho 26.68 NWI 4
20 Vance Wilson 10 Tellico Plains High 26.73 NWI 2
21 Robbie Vandergriff 10 Sequatchie Co. High 26.74 NWI 3
22 Hutson Smith 9 Stone Memorial High 26.99 NWI 2
23 Nakota Culver 12 East Ridge High Scho 27.62 NWI 4
24 Dylan Greewood 9 Stone Memorial High 27.63 NWI 2
25 Tevin Walker 10 Brainerd High School 29.04 NWI 3
26 Hunter Watson 11 Tellico Plains High 29.31 NWI 2
SCR Jamel Sutton 10 Howard School of Aca NT NWI 1
SCR Archer Thompson 12 Sequatchie Co. High NT NWI 1
SCR Peples Ezra 9 Silverdale Baptist A NT NWI 1
SCR Dave Baker 10 Chattanooga Christia NT NWI 2
SCR Noah Jackson 11 Lighthouse Christian NT NWI 2
SCR Mason Kennedy 9 Silverdale Baptist A NT NWI 2
SCR Andrew Banks 9 Notre Dame High Scho NT NWI 5
SCR Alec Hudson 9 Sequatchie Co. High NT NWI 5
HS Girls 3,200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Hailey Coudriet 9 Stone Memorial High 12:30.97 10
2 Megan Bernard 11 Chattanooga Christia 12:56.16 8
3 Kayla Sims 12 Walker Valley High S 14:17.62 6
4 Carolyn Kuyrkendall 9 Chattanooga Christia 14:17.92 5
5 Trinity Sellers 10 Walker Valley High S 15:25.68 4
6 Valerie Cheek 10 Tellico Plains High 16:18.75 3
7 Gennifer Varner 11 Walker Valley High S 16:31.84 2
scr Miriam Blanton 10 Notre Dame High Scho NT
scr Oshkeyia Worley 10 Sequatchie Co. High NT
scr Lexi Hinch 9 Stone Memorial High NT
HS Boys 3,200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Ethan Odell 11 Tellico Plains High 11:29.62 10
2 Henry Odell 10 Tellico Plains High 11:33.44 8
3 Jordan Schroeder 10 Stone Memorial High 11:34.96 6
4 Zach Baird 11 Sequatchie Co. High 11:35.50 5
5 Vincent Jur 11 Walker Valley High S 11:38.27 4
6 C.j. Mccullough 10 Walker Valley High S 11:38.61 3
7 Dawson Hassler 9 Stone Memorial High 11:39.49 2
8 George Sampley 12 Stone Memorial High 11:40.55 1
9 Will Miller 11 Chattanooga Christia 11:40.95
10 Jimmy Ortiz 11 Walker Valley High S 12:29.67
11 Jared Eddy 9 Chattanooga Central 12:33.37
12 Joseph Nease 11 Chattanooga Christia 12:43.78
13 Caleb Evans 9 East Ridge High Scho 12:46.20
14 Akili Moss 12 Notre Dame High Scho 13:00.57
15 Noah Cochran 9 Silverdale Baptist A 13:20.33
16 Tyler Moore 9 Sequatchie Co. High 13:56.16
nt Matthew Broussard 9 Chattanooga Christia NT
nt Richard Daniel 11 Sequatchie Co. High NT
HS Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Chattanooga Christian School A 4:31.10 10
1) Peyton Price 2) Leah Hoffman
3) Eden Brock 4) Sarah Hoffman
5) Beata Brock
2 Walker Valley High School A 4:35.29 8
1) Cydney Black 2) Kyla Downes
3) Hali Lowe 4) Gracie Pierce
5) CyCy White
3 Stone Memorial High School A 4:35.76 6
1) Tiffany Cokkinias 2) Samantha Gray
3) Kayli Priestwood 4) Bailey Rutledge
4 Brainerd High School A 4:42.36 5
1) Arrion Rowe 2) Serenity Sparks
3) Santaniesha Simmons 4) Amanda McClendon
5 Notre Dame High School A 4:58.31 4
1) Lauren Wiiliams 2) Jordan Eagle
3) Emma San Miguel 4) Taylor Sawyer
6 Grace Baptist Academy A 5:16.05 3
7 Sequatchie Co. High School A 5:40.02 2
1) Hailee Clark 2) Marissa McDowell
3) Kaitlynn Springer 4) Cheyanne Vaughn
HS Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Chattanooga Central High School A 3:44.60 2 10
1) Isyah Funk 2) Fred McShan
3) Brett Parrott 4) Jaylen Stinson
2 Walker Valley High School A 3:50.89 2 8
1) John Hixon 2) Zach Nicodemus
3) Bryce Nunnelly 4) Devin Pruett
5) Logan Smith 6) Keelan Graham
3 Notre Dame High School A 3:51.70 2 6
1) Timothy Eubanks 2) Patrick Martin
3) Davian Wheeler 4) Shane Etherton
4 Tellico Plains High School A 3:53.77 1 5
1) Brent Reagan 2) Casey Hamby
3) Zack Vandevere 4) Bryce Choate
5 Brainerd High School A 4:05.07 1 4
1) Rod Holloway 2) Rashad Barnes
3) Jairus Williams 4) Jordan Williams
5) Terrance Noble
6 Sequatchie Co. High School A 4:07.42 2 3
1) Alec Hudson 2) Matt Lewis
3) Daniel Marshall 4) Brelyn Grant
7 Stone Memorial High School A 4:11.49 1 2
1) Ben Bowman 2) Blu Shillings
3) Joe Staton 4) John Paul Swafford
8 Chattanooga Christian School A 4:22.60 1 1
1) Jake Anderson 2) Benjamin Moore
3) Ben Higley 4) Chase Bennett
5) Brady Fryar
SCR East Ridge High School A NT 2
1) Charles Careathers 2) Bj Church
3) Mike Dyers 4) Jeremiah McKibben
5) Malik Williams
HS Girls Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Chattanooga Christian Sch 130.5 12 35 25 27 7 25 0
2 Walker Valley High School 120.5 10 20 17 22 36 15.5 0
3 Stone Memorial High Schoo 103 8 28 18 26 8 15 0
4 East Ridge High School 83 13 6 13 18 14 19 0
5 Notre Dame High School 66 24 6 0 22 6 8 0
6 Brainerd High School 46 25 0 4 11 1 5 0
7 Lighthouse Christian Scho 42 25 9 0 0 4 4 0
8 Tellico Plains High Schoo 25 0 11 0 0 2 12 0
9 Howard School of Academic 15 0 0 0 0 0 15 0
10 Chattanooga Central High 5 0 0 0 5 0 0 0
11 Silverdale Baptist Academ 3 0 1 0 2 0 0 0
11 Sequatchie Co. High Schoo 3 0 0 0 3 0 0 0
11 Grace Baptist Academy 3 0 0 0 3 0 0 0
HS Boys Team Scores (18 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Chattanooga Central High 119 45 22 0 36 6 10 0
2 Tellico Plains High Schoo 91 0 28 29 11 12 11 0
3 Walker Valley High School 89 18 26 2 17 3 23 0
4 Notre Dame High School 87 37 10 0 16 8 16 0
5 Chattanooga Christian Sch 65 0 7 0 8 16 34 0
6 Stone Memorial High Schoo 57.5 0 18 6 15 19 0 0
7 Brainerd High School 50.5 8 0 11 21 5.5 5 0
8 East Ridge High School 43 2 0 20 13 0 8 0
9 Sequatchie Co. High Schoo 32 4 6 5 9 0 8 0
10 Howard School of Academic 17 2 0 4 9 2 0 0
11 Lighthouse Christian Scho 4 0 0 0 0 4 0 0
12 Silverdale Baptist Academ 3 0 0 0 0 3 0 0
13 Grace Baptist Academy 1 1 0 0 0 0 0 0