McCallie First In Tennessee Classic

Sunday, September 18, 2005

McCallie took first place this past weekend in the large school division boys race of the Tennessee Classic in Nashville.

Adam Gadberry was McCallie's top finisher. He came in tenth with a time of 16:11.52. Red Bank's Steven Fassino was Chattanooga's second highest finisher in 14th place with a time of 16:18.45.

Cleveland's Tiffany Palmer placed seventh in the girls large school race at 19:54.66.

GPS came in fourth and Baylor fifth in the girls small school race.

GPS's Kristin Holloway came in fourth with a time of 19:23;52. CCS's Jessica Duble was six and Baylor's Kate McKenzie was 8th.

In the small school boys race, Baylor finished second and CCS 8th. Baylor's Evan Sharber and Colton Popp finished fifth and 12th.


Event 2 Boys 3 Mile Run CC Varsity Small Schools
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Pair, Joseph Page HS 16:11.28 1
2 Wilson, Joe Father Ryan HS 16:25.47 2
3 Jaynes, Josh Elizabethton HS 16:35.05 3
4 Turbeville, Chris Beech Sr HS 16:35.72 4
5 Sharber, Evan Baylor School 16:36.62 5
6 Benavides, Philip Knox Catholic 16:39.11 6
7 Anneken-Pellot, Nick Father Ryan HS 16:40.47 7
8 Ramsden, Tyler Mont Bell 16:46.81 8
9 Woodman, John Father Ryan HS 16:51.97 9
10 Bliton, Jackson Hume-Fogg Academic 16:52.65 10
11 Green, Adam Elizabethton HS 17:01.44 11
12 Popp, Colton Baylor School 17:03.00 12
13 Wynne, Jared Paducah Tilghman HS 17:05.60 13
14 Holmes, Andrew Father Ryan HS 17:06.71 14
15 Perkins, Max David Lipscomb 17:08.05 15
16 Reynolds, David Mont Bell 17:09.82 16
17 Hawkins, Joseph Evangelical 17:10.90 17
18 Wolfe, David Martin Luthe 17:15.29 18
19 Michael, Nick Harding Ac 17:17.35 19
20 Johnson, Joe Baylor School 17:20.81 20
21 Madden, Jonathan Page HS 17:21.42 21
22 Reid, Justin Jackson Chri 17:21.88 22
23 Bell, Ryan David Lipscomb 17:22.65 23
24 Whittier, Carter Chattanooga 17:23.04 24
25 Doyle, Colin Saint Benedict 17:24.66 25
26 Wallace, Jason Mont Bell 17:25.52 26
27 Thomas, Derrick Christian Ac 17:30.17 27
28 Neal, Matt Sullivan Central 17:35.43
29 Deuschle, Nick Knox Catholic 17:35.90 28
30 Eischeid, Brian Baylor School 17:37.83 29
31 Arnold, Hayes Mont Bell 17:38.26 30
32 Griesbeck, Jordan Evangelical 17:38.53 31
33 Beveridge, Stockton Mont Bell 17:38.87 32
34 Meservy, Jay Christian Ac 17:39.38 33
35 Longworth, Aaron Sullivan Central 17:41.76
36 Houser, Chris Page HS 17:44.10 34
37 Jenkins, Zac Univ School 17:44.98 35
38 Lander, Kalihib Livingston Academy 17:45.39 36
39 Thompson, Will Merrol Hyde 17:45.83 37
40 Fowler, Cody Harding Ac 17:46.81 38
41 Beaverson, Brandon Station Camp HS 17:48.22 39
42 Mulherin, Baker Mont Bell 17:50.04 40
43 Toney, Charlie Davidson Academy 17:52.11
44 Musick, Jeff David Lipscomb 17:53.83 41
45 Wathen, Stephen Martin Luthe 17:54.60 42
46 Durall, Austin Baylor School 17:55.27 43
47 Reeves, Tim Beech Sr HS 17:56.72 44
48 Ahearn, Kevin Chattanooga 17:57.01 45
49 Warren, Eddy Christ Presb 17:59.35 46
50 Arthur, Ned Father Ryan HS 18:00.14 47
51 Reeves, Brandon Station Camp HS 18:01.48 48
52 Egeler, Jesse Elizabethton HS 18:02.43 49
53 Collins, Evan Univ School 18:03.53 50
54 Ross, Tyler Elizabethton HS 18:05.09 51
55 Turnbull, Kendall Page HS 18:05.38 52
56 Parrish, John Jackson Chri 18:05.85 53
57 Rucker, Jamin David Lipscomb 18:06.42 54
58 Flanagan, Sam Evangelical 18:08.75 55
59 Elder, Joey Bowling Green HS 18:09.85 56
60 Usry, Jonny Mont Bell 18:13.70 57
61 Varble, Damon David Lipscomb 18:14.49 58
62 Apfeld, Jordan Baylor School 18:15.61 59
63 Miller, Mark Evangelical 18:16.28 60
64 Townsend, Skylar Baylor School 18:16.67 61
65 Mace, Jonathan Evangelical 18:18.63 62
66 Smodic, Jack Martin Luthe 18:19.26 63
67 King, Matt Christ Presb 18:19.67 64
68 Darling, Josh Saint Benedict 18:20.32 65
69 Rucker, Will Christ Presb 18:20.79 66
70 Underwood, Todd Donelson Chr 18:21.07 67
71 Durham, Justin Saint Benedict 18:21.28 68
72 Warren, Paul Christ Presb 18:21.63 69
73 Ahearn, Kyle Chattanooga 18:21.70 70
74 Freemont, Hunter Beech Sr HS 18:24.87 71
75 Harris, Josh Donelson Chr 18:26.22 72
76 Cressman, Jd Jackson Chri 18:26.59 73
77 Green, Ryan Elizabethton HS 18:27.32 74
78 Coulson, Peter Page HS 18:27.44 75
79 Wynzynski, Logan Jackson Chri 18:27.68 76
80 Morris, Paul Evangelical 18:28.92 77
81 Cheij, Alex Father Ryan HS 18:32.09 78
82 Inman, Ryan Christ Presb 18:32.95 79
83 Allbrooks, Aaron Page HS 18:33.55 80
84 Peters, Jordan Elizabethton HS 18:34.40 81
85 Smith, David Univ School 18:34.63 82
86 Gilliland, Beau Chattanooga 18:35.08 83
87 Brumit, Chris Elizabethton HS 18:35.23 84
88 Gibbs, Curtis Battle Grnd 18:35.81 85
89 Mcneil, Andrew Christian Ac 18:37.02 86
90 Kennedy, Brian Pope John Paul II 18:38.54 87
91 Gossett, Michael Harding Ac 18:42.70 88
92 Robertson, Bill Portland HS 18:44.96
93 Castellarin, Michael Pope John Paul II 18:45.32 89
94 Simpson, Alex Pope John Paul II 18:45.40 90
95 Mcmeen, John David Lipscomb 18:48.75 91

96 Clarke, Andrew Saint Benedict 18:50.15 92
97 Nieters, Eric Pope John Paul II 18:51.25 93
98 Swift, Evan Briarcrest 18:53.06 94
99 Smith, Sean Knox Catholic 18:53.96 95
100 Currey, Mitchel Macon County HS 18:57.74 96
101 Mahaney, Brandon Macon County HS 18:58.86 97
102 Garnett, Kevin Macon County HS 18:58.89 98
103 Bullington, John Bowling Green HS 19:01.90 99
104 Graves, Ryan Martin Luthe 19:02.82 100
105 Reade, Will Merrol Hyde 19:05.43 101
106 Coniglio, Matthew Chattanooga 19:07.30 102
107 Sparks, Benji Trinity Christia 19:07.72
108 Gilley, Nathan Chattanooga 19:09.35 103
109 Mayo, Michael Ensworth HS 19:11.40 104
110 Alexander, Drew Harding Ac 19:12.52 105
111 Mcbride, Korben Beech Sr HS 19:14.16 106
112 Baker, Brent Sullivan Central 19:14.45
113 Hays, Zach Pope John Paul II 19:14.51 107
114 Brewer, Josh Christian Ac 19:15.32 108
115 Shelso, Nathaniel Saint Benedict 19:17.43 109
116 Sentell, Ben Jackson Chri 19:19.22 110
117 Clarke, William Saint Benedict 19:20.07 111
118 Somers, Lucas Bowling Green HS 19:21.72 112
119 Geasley, Grant Page HS 19:22.70 113
120 Mclearran, Jeremy Livingston Academy 19:23.05 114
121 Pickney, Fred Father Ryan HS 19:23.42 115
122 Kisner, Julian Beech Sr HS 19:25.23 116
123 Jones, Jonathan Paducah Tilghman HS 19:25.96 117
124 Ranval, Pat Paducah Tilghman HS 19:26.70 118
125 Smith, Micheal Univ School 19:27.30 119
126 Lykins, Zach Briarcrest 19:30.38 120
127 Waggoner, Skyler Forrest Rockets 19:31.70 121
128 Jenkins, Ben Harding Ac 19:33.39 122
129 Williams, Andy Hume-Fogg Academic 19:36.31 123
130 Watson, Heath Middle Tn Christ 19:37.97 124
131 Gandee, Andrew Harding Ac 19:38.96 125
132 Eddy, John Middle Tn Christ 19:39.26 126
133 Bristol, Spencer Station Camp HS 19:39.54 127
134 Coffey, Dylan Merrol Hyde 19:40.97 128
135 Shockley, Jesse McEwen HS 19:41.17
136 Parker, Zack Station Camp HS 19:41.21 129
137 Carroll, Dustin Hampshire Un 19:41.67 130
138 Taylor, Houston Webb School 19:46.08 131
139 Monger, Andrew Christ Presb 19:46.22 132
140 Hansen, Wesley Briarcrest 19:47.03 133
141 Winn, Nick Martin Luthe 19:48.87 134
142 Reddy, Nikhil Webb School 19:52.67 135
143 Mcknight, Jeff Christ Presb 19:53.27 136
144 Burke, Andrew Univ School 19:55.48 137
145 Elwood, Chris Chattanooga 19:55.95 138
146 Patton, Luke Univ School 19:56.80 139
147 Yager, Mark Bowling Green HS 19:57.48 140
148 Stooksbury, Chase Christian Ac 19:58.50 141
149 Hammond, Ian Donelson Chr 19:59.14 142
150 Robertson, Jacob Davidson Academy 19:59.83
151 Mccone, Kitt Forrest Rockets 20:00.67 143
152 Palevo, Michael Station Camp HS 20:01.13 144
153 Bryant, Tim Hume-Fogg Academic 20:01.28 145
154 Adkisson, Clay Battle Grnd 20:03.23 146
155 Williams, Justin Hume-Fogg Academic 20:05.09 147
156 Green, Joey Livingston Academy 20:05.64 148
157 Windham, David Webb School 20:06.92 149
158 Faulk, Garrick Jackson Chri 20:08.11 150
159 Minyard, Spencer Obion County 20:13.58 151
160 Standley, Matthew Nashville Ch 20:13.83
161 Hatch, Chris Hampshire Un 20:14.76 152
162 Kinnaman, Matthew Hume-Fogg Academic 20:15.27 153
163 Snyder, Josh Goodpasture 20:15.96 154
164 Dawson, David Lausanne 20:17.77 155
165 Peerman, Ales Ensworth HS 20:17.97 156
166 Miller, Bradley Mont Central 20:18.96 157
167 Brown, Chris Jackson Chri 20:20.19 158
168 Deaton, Sam Ensworth HS 20:20.44 159
169 Jones, Jared Paducah Tilghman HS 20:21.73 160
170 Crocker, Clay Bowling Green HS 20:25.01 161
171 Stubblefield, Justin Paducah Tilghman HS 20:26.46 162
172 Masterson, Calvin Ensworth HS 20:27.43 163
173 Blake, Ryan Forrest Rockets 20:28.19 164
174 Duncan, Zach Paducah Tilghman HS 20:28.20 165
175 Kuhn, Andrew Middle Tn Christ 20:28.23 166
176 Stokes, Jordan McEwen HS 20:29.77
177 Looper, Chris Livingston Academy 20:31.82 167
178 Moyo, Armond Martin Luthe 20:34.96 168
179 McDonald, Michael Goodpasture 20:37.14 169
180 Whinery, Alec Knox Catholic 20:41.03 170
181 Mccormick, Matt Knox Catholic 20:42.34 171
182 Davies, Lee Battle Grnd 20:43.11 172
183 Milliken, Will Bowling Green HS 20:44.66 173
184 Wright, Matt Middle Tn Christ 20:45.08 174
185 Cipriano, Peter Saint Benedict 20:45.50 175
186 Montgomery, Nathan Trinity Christia 20:45.73
187 Powers, Jacob Forrest Rockets 20:47.92 176
188 Carter, Case Macon County HS 20:48.86 177
189 Hagan, Nick Christian Ac 20:52.35 178
190 Pangle, Cody Zion Christi 20:54.36 179
191 Mcclain, Tyler Sullivan Central 20:55.56
192 Brown, Cameron Station Camp HS 20:59.69 180
193 Ni, Shen Hume-Fogg Academic 21:00.57 181
194 Moore, Lucas Livingston Academy 21:00.76 182
195 Suttle, Jacob Portland HS 21:01.84
196 Whaley, Gregory Donelson Chr 21:01.86 183
197 Russell, Taylor Ezell-Harding 21:05.53
198 Goode, Alex Merrol Hyde 21:06.53 184
199 Summers, Issac Macon County HS 21:07.58 185
200 Jones, Wes Goodpasture 21:08.57 186
201 Cook, Spencer Pope John Paul II 21:09.63 187
202 Hunzicker, David Middle Tn Christ 21:16.98 188
203 Middleton, Justin Forrest Rockets 21:18.59 189
204 Wallace, Jacob Harding Ac 21:19.43 190
205 Reddy, Naveen Webb School 21:20.78 191
206 Wadley, Matt Lexington HS 21:22.25
207 Maschmeyer, Luke Briarcrest 21:25.31 192
208 Ceraseolo, Brad Battle Grnd 21:26.29 193
209 Thurmond, Travis Lexington HS 21:31.96
210 Albrecht, Adam Briarcrest 21:36.46 194
211 Hines, Cameron Goodpasture 21:39.13 195
212 Nicks, Tyler Donelson Chr 21:40.93 196
213 Tucker, Bernabe Lexington HS 21:41.13
214 Ray, Jacob Obion County 21:43.38 197
215 Hawley, Lukas Obion County 21:45.64 198
216 Snodgrass, Anthony Lausanne 21:50.10 199
217 Bandy, Brandon Macon County HS 21:51.63 200
218 Hoover, Daniel Webb School 21:51.72 201
219 Morley, Doug Briarcrest 21:56.78 202
220 Levy, Dylan Lausanne 22:00.70 203
221 Barth, Alex Beech Sr HS 22:03.28 204
222 Shoenenberger, Daniel Pope John Paul II 22:05.88 205
223 Cheong, Eric Lausanne 22:06.58 206
224 Bakke, Erik Hampshire Un 22:06.92 207
225 Lopez, Richard Hampshire Un 22:07.11 208
226 Malone, Kyle Lausanne 22:08.46 209
227 Bowman, Mitch Goodpasture 22:10.84 210
228 Orr, Hayden Battle Grnd 22:10.89 211
229 Bojorquez, Roberto Hampshire Un 22:12.36 212
230 Yarbourgh, Drew Mont Central 22:16.88 213
231 Kennedy, Peter Lausanne 22:16.96 214
232 Foster, Josh Livingston Academy 22:20.10 215
233 Baggett, Kenneth Mont Central 22:25.09 216
234 Byers, BJ Livingston Academy 22:27.61 217
235 Messick, Ledon Forrest Rockets 22:30.14 218
236 Schreiner, Barrett Merrol Hyde 22:30.67 219
237 Castleberry, Greg Hampshire Un 22:30.73 220
238 Obrien, Alex Merrol Hyde 22:33.16 221
239 Rangel, Andrew Beech Sr HS 22:34.04 222
240 Sewell, Cody Station Camp HS 22:35.01 223
241 Gray, Marsel Mont Central 22:39.10 224
242 Hewitt, Daniel Trinity Christia 22:39.22
243 Crowell, Dustin Obion County 22:45.30 225
244 Holmes, Jacob Christian Ac 22:45.89 226
245 Engler, Dustin Zion Christi 22:47.33 227
246 Kissell, David Obion County 22:51.27 228
247 Wood, Cody Lexington HS 22:51.39
248 Coleman, Michael Mont Central 22:54.23 229
249 Goavec, Justin Hampshire Un 22:56.76 230
250 Gibbs, Zach Middle Tn Christ 22:58.27 231
251 Gilley, Paul Zion Christi 23:08.75 232
252 Key, David Portland HS 23:09.20
253 Mccrery, Eric Donelson Chr 23:20.97 233
254 Decamp, Will Ensworth HS 23:22.38 234
255 Connelly, Bryson Middle Tn Christ 23:25.39 235
256 Raney, Josh Macon County HS 23:33.82 236
257 Manci, Andrew Battle Grnd 23:41.62 237
258 Beaver, Connor Knox Catholic 23:41.64 238
259 Sloan, Alex Merrol Hyde 23:49.53 239
260 Davis, Kevin Ezell-Harding 23:54.88
261 Burress, Blake Obion County 24:18.39 240
262 Norris, William Nashville Ch 24:24.89
263 Rydings, Luke Battle Grnd 24:26.80 241
264 Sowell, Blake Obion County 24:50.36 242
265 Ballard, Brandon Ezell-Harding 24:50.37
266 White, Chris Goodpasture 24:55.80 243
267 Tucker, Ryan Mont Central 25:30.78 244
268 Sumner, Matt Mount Juliet 25:33.72
269 Mullikin, Cory Trinity Christia 25:34.75
270 Simon, Adam McEwen HS 27:29.57
271 Reed, Dan Zion Christi 28:43.21 245
272 Beirnes, Landon Zion Christi 29:21.75 246
273 Mccormick, Seth Mont Central 29:55.03 247
274 Moss, BJ Paducah Tilghman HS 32:12.46 248

Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Father Ryan HS 79 2 7 9 14 47 78 115
Total Time: 1:25:04.76
Average: 17:00.96
2 Baylor School 109 5 12 20 29 43 59 61
Total Time: 1:26:33.53
Average: 17:18.71
3 Montgomery Bell Academy 112 8 16 26 30 32 40 57
Total Time: 1:26:39.28
Average: 17:19.86
4 Page HS 183 1 21 34 52 75 80 113
Total Time: 1:27:49.62
Average: 17:33.93
5 Elizabethton HS 188 3 11 49 51 74 81 84
Total Time: 1:28:11.33
Average: 17:38.27
6 David Lipscomb 191 15 23 41 54 58 91
Total Time: 1:28:45.44
Average: 17:45.09
7 Evangelical Christian Sch 225 17 31 55 60 62 77
Total Time: 1:29:33.09
Average: 17:54.62
8 Chattanooga Christian 324 24 45 70 83 102 103 138
Total Time: 1:31:24.13
Average: 18:16.83
9 Christ Presbyterian Acade 324 46 64 66 69 79 132 136
Total Time: 1:31:34.39
Average: 18:18.88
10 Jackson Christian School 334 22 53 73 76 110 150 158
Total Time: 1:31:41.22
Average: 18:20.25
11 Beech Sr HS 341 4 44 71 106 116 204 222
Total Time: 1:31:36.70
Average: 18:19.34
12 Martin Luther King HS TN 357 18 42 63 100 134 168
Total Time: 1:32:20.84
Average: 18:28.17
13 Saint Benedict 359 25 65 68 92 109 111 175
Total Time: 1:32:13.84
Average: 18:26.77
14 Harding Academy Memphis 372 19 38 88 105 122 125 190
Total Time: 1:32:32.77
Average: 18:30.56
15 Christian Academy Of Knox 395 27 33 86 108 141 178 226
Total Time: 1:33:00.39
Average: 18:36.08
16 Univ School Johnson City 423 35 50 82 119 137 139
Total Time: 1:33:45.92
Average: 18:45.19
17 Pope John Paul II 466 87 89 90 93 107 187 205
Total Time: 1:34:15.02
Average: 18:51.01
18 Knoxville Catholic HS 470 6 28 95 170 171 238
Total Time: 1:34:32.34
Average: 18:54.47
19 Station Camp HS 487 39 48 127 129 144 180 223
Total Time: 1:35:11.58
Average: 19:02.32
20 Bowling Green HS 568 56 99 112 140 161 173
Total Time: 1:36:55.96
Average: 19:23.20
21 Paducah Tilghman HS 570 13 117 118 160 162 165 248
Total Time: 1:36:46.45
Average: 19:21.29
22 Hume-Fogg Academic 578 10 123 145 147 153 181
Total Time: 1:36:50.60
Average: 19:22.12
23 Livingston Academy 647 36 114 148 167 182 215 217
Total Time: 1:38:46.66
Average: 19:45.34
24 Macon County HS 653 96 97 98 177 185 200 236
Total Time: 1:38:51.93
Average: 19:46.39
25 Donelson Christian Academ 660 67 72 142 183 196 233
Total Time: 1:39:29.22
Average: 19:53.85
26 Merrol Hyde Magnet School 669 37 101 128 184 219 221 239
Total Time: 1:40:09.43
Average: 20:01.89
27 Briarcrest Christian Scho 733 94 120 133 192 194 202
Total Time: 1:41:12.24
Average: 20:14.45
28 Middle Tennessee Christia 778 124 126 166 174 188 231 235
Total Time: 1:41:47.52
Average: 20:21.51
29 Forrest Rockets 793 121 143 164 176 189 218
Total Time: 1:42:07.07
Average: 20:25.42
30 Battle Ground Academy 807 85 146 172 193 211 237 241
Total Time: 1:42:59.33
Average: 20:35.87
31 Webb School 807 131 135 149 191 201
Total Time: 1:42:58.17
Average: 20:35.64
32 Ensworth HS 816 104 156 159 163 234
Total Time: 1:43:39.62
Average: 20:43.93

33 Hampshire Unit School 909 130 152 207 208 212 220 230
Total Time: 1:46:22.82
Average: 21:16.57
34 Goodpasture 914 154 169 186 195 210 243
Total Time: 1:45:51.64
Average: 21:10.33
35 Lausanne 972 155 199 203 206 209 214
Total Time: 1:48:23.61
Average: 21:40.73
36 Obion County Central HS 999 151 197 198 225 228 240 242
Total Time: 1:49:19.17
Average: 21:51.84
37 Montgomery Central HS 1039 157 213 216 224 229 244 247
Total Time: 1:50:34.26
Average: 22:06.86
38 Zion Christian Academy 1129 179 227 232 245 246
Total Time: 2:04:55.40
Average: 24:59.08

Event 1 Girls 3 Mile Run CC Varsity Small Schools
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mankin, Alyssa Brentwood Academy 18:15.41 1
2 Fister, Angela Brentwood Academy 18:40.26 2
3 Beveridge, Glory Harpeth Hall 19:08.64 3
4 Holloway, Kristin Girls Prepar 19:23.52 4
5 Higham, Catherine Harpeth Hall 19:42.56 5
6 Duble, Jessica Chattanooga 19:53.30 6
7 Stuart, Emmie Christ Presb 19:59.64 7
8 Mckenzie, Kate Baylor 20:04.12 8
9 Sephel, Kara David Lipscomb 20:04.61 9
10 Newport, Brenna Harpeth Hall 20:08.53 10
11 Winter, Mollie Trinity Christia 20:08.92
12 Valenzuela, Carla Martin Luthe 20:09.77
13 Davenport, Stephanie Univ School 20:10.54
14 Ramsden, Ashley Harpeth Hall 20:18.93 11
15 Moody, Bradley Harpeth Hall 20:20.83 12
16 Mcamis, Lindsy Elizabethton HS 20:31.04
17 Stewart, Laura Father Ryan HS 20:34.13 13
18 Scherer, Kelly Father Ryan HS 20:34.39 14
19 Hackney, Annemorris Baylor 20:34.52 15
20 Stuart, Kathryn Christ Presb 20:35.04 16
21 Newman, Katherine St Agnes Academy 20:35.82 17
22 Nicholl, Caitlin Father Ryan HS 20:45.19 18
23 Anderson, Caitlin David Lipscomb 20:46.54 19
24 Griesbeck, Emily Evangelical 20:47.30 20
25 Campbell, Janeane Station Camp HS 20:48.20 21
26 Altizer, Elizabeth St Benedict 20:49.23 22
27 Ford, Hali Christian Ac 20:49.89
28 Freeman, Adelaide Ensworth HS 20:50.23 23
29 Connell, Anna Girls Prepar 20:56.71 24
30 Floden, Paloma Chattanooga 21:00.07 25
31 Wey, Brittany Station Camp HS 21:02.38 26
32 Nelson, Leah Univ School 21:03.89
33 Dove, Allison Brentwood Academy 21:04.52 27
34 Hill, Haley Girls Prepar 21:07.21 28
35 Wilson, Carissa Paducah Tilghman HS 21:10.09 29
36 Mitchell, Chelsea St Agnes Academy 21:13.01 30
37 Bryant, Maryshelton Baylor 21:13.82 31
38 Alexander, Marymorgan St Agnes Academy 21:14.34 32
39 Richards, Elizabeth Brentwood Academy 21:14.89 33
40 Blair, Charity Girls Prepar 21:17.12 34
41 Hall, Ashley Briarcrest 21:17.69 35
42 Miller, Lauren Evangelical 21:18.61 36
43 Lyles, Ariel Bowling Green HS 21:20.86 37
44 Bishop, Courtney Brentwood Academy 21:21.44 38
45 Boyle, Colleen Brentwood Academy 21:22.93 39
46 Spalding, Laura Chattanooga 21:23.26 40
47 Stem, Julie Evangelical 21:26.24 41
48 Howerton, Tracey Bowling Green HS 21:27.54 42
49 Davis, Jenny Harding Ac 21:28.78 43
50 Marshall, Katey Evangelical 21:29.60 44
51 Wright, Maureen Knox Catholic 21:36.37 45
52 Mayden, Samantha St Cecilia Academy 21:39.31 46
53 Halpin, Hayley Father Ryan HS 21:40.73 47
54 Stewart, Emily Father Ryan HS 21:41.72 48
55 Mosley, Audrey Baylor 21:41.88 49
56 Dice, Tori Donelson Chr 21:43.29
57 Henson, Lucy Girls Prepar 21:44.81 50
58 Webb, Heather Bowling Green HS 21:44.96 51
59 Wallace, Ansley Harpeth Hall 21:45.02 52
60 Moore, Christine St Cecilia Academy 21:48.95 53
61 Mankin, Erin Father Ryan HS 21:49.43 54
62 Foster, Hannah Christian Ac 21:51.19
63 Folk, Miller Briarcrest 21:52.10 55
64 Martin, Sammie Franklin Rd 21:53.25 56
65 Reeves, Biz Baylor 21:54.08 57
66 Brown, Audrey Chattanooga 22:00.19 58
67 Slaughter, Hillary Bowling Green HS 22:01.02 59
68 Kiskaddon, Alaina Merrol Hyde 22:02.09 60
69 Palazola, Brennan St Agnes Academy 22:02.88 61
70 Dunning, Suzanne Father Ryan HS 22:02.88 62
71 Browning, Leslie Briarcrest 22:06.53 63
72 Panozzo, Angela St Benedict 22:07.35 64
73 Baskin, Kalena Harding Ac 22:08.87 65
74 Stump, Jessica Martin Luthe 22:09.86
75 Ruffner, Alex Baylor 22:10.16 66
76 Smith, Rachel Girls Prepar 22:18.93 67
77 Perkins, Kendra Elizabethton HS 22:24.57
78 Sweeney, Kirstyn David Lipscomb 22:24.83 68
79 Prude, Whitney Evangelical 22:31.31 69
80 Scruggs, Devin Evangelical 22:34.47 70
81 Wall, Rachael Christ Presb 22:36.27 71
82 Huddleston, Lauren Franklin Rd 22:40.69 72
83 Rogers, Ashley Obion County 22:42.01 73
84 Laforce, Emily St Benedict 22:44.98 74
85 Golliher, Kayla Bowling Green HS 22:47.73 75
86 Hume, Maggi Merrol Hyde 22:50.31 76
87 Thompson, Sarah Merrol Hyde 22:51.16 77
88 Levine, Sybil Martin Luthe 22:51.16
89 Vaughan, Emily Ensworth HS 22:52.21 78
90 Haag, Rachel St Agnes Academy 22:53.07 79
91 Buckley, Elizabeth St Agnes Academy 22:57.24 80
92 Pitts, Callie Trinity Christia 22:59.41
93 Strain, Abby Station Camp HS 22:59.75 81
94 Basconi, Regina Elizabethton HS 23:03.32
95 Mcelroy, Kristen Paducah Tilghman HS 23:06.52 82
96 Sephel, Erin David Lipscomb 23:12.65 83
97 Behnke, Faith Harding Ac 23:14.57 84
98 Flynn, Linda Bowling Green HS 23:16.67 85
99 Hollis, Mary Brentwood Academy 23:17.07 86
100 Somers, Sarah Bowling Green HS 23:17.14 87
101 Taylor, Lauren Elizabethton HS 23:17.95
102 Buchanan, Sarah Martin Luthe 23:19.70
103 Booth, Lindsay Briarcrest 23:20.87 88
104 Sherrill, Christina Pope John Paul II 23:21.46 89
105 Newsom, Sarah Evangelical 23:21.46 90
106 Pioreck, Kirby Briarcrest 23:24.49 91
107 Farr, Genna Briarcrest 23:25.13 92
108 Jackson, Erin Jackson Chri 23:26.38 93
109 Austell, Jenna Briarcrest 23:30.26 94
110 Peeler, Emily Battle Grnd 23:31.29 95
111 Pounders, Jacqueline Pope John Paul II 23:31.65 96
112 Tatge, Blair St Benedict 23:32.76 97
113 Favazza, Amanda Harding Ac 23:33.49 98
114 Dyer, Ellie Baylor 23:36.72 99
115 Clarke, Allison Chattanooga 23:36.82 100
116 Galloway, Brittany Univ School 23:40.35
117 Mcclure, Shelby Paducah Tilghman HS 23:49.69 101
118 Collins, Olivia Forrest Rockets 23:50.90 102
119 Johnson, Michelle Mont Central 23:51.70 103
120 Boyd, Sarah Hampshire Un 23:52.46 104
121 Choate, Molly Hume-Fogg Academic 23:54.20 105
122 Patterson, Olivia Paducah Tilghman HS 23:57.46 106
123 Oldham, Elizabeth St Benedict 23:58.51 107
124 Trammell, Monica Middle Tn Christ 24:02.19 108
125 Miller, Joedie Christian Ac 24:04.32
126 Campbell, Adrian Station Camp HS 24:04.58 109
127 Mcmeen, Natalie David Lipscomb 24:05.34 110
128 Shipley, Savannah Hampshire Un 24:05.41 111
129 England, Christina Merrol Hyde 24:08.30 112
130 Collins, Heather Forrest Rockets 24:13.68 113
131 Carpenter, Marie Chattanooga 24:16.43 114
132 Mello, Ginny Christ Presb 24:18.18 115
133 Huang, Eileen Hume-Fogg Academic 24:24.35 116
134 Morgan, Amber Beech Sr HS 24:25.29 117
135 Faulk, Karissa Jackson Chri 24:25.85 118
136 Walker, Jess Franklin Rd 24:26.85 119
137 Epps, Kayla Station Camp HS 24:27.32 120
138 Hall, Laura Chattanooga 24:27.94 121
139 Gilbert, Ashley Macon County HS 24:28.16
140 Raich, Leah Harding Ac 24:28.50 122
141 Waller, Leslie Hume-Fogg Academic 24:28.52 123
142 Beach, Meredith Jackson Chri 24:28.77 124
143 Davis, Brenna Pope John Paul II 24:29.58 125
144 Staggs, Hannah Mount Juliet 24:32.16
145 Brooks, Andrea Lexington HS 24:34.30
146 Moore, Sarah Franklin Rd 24:34.83 126
147 Lemire, Kayla Hampshire Un 24:34.85 127
148 Cardin, Jessica St Cecilia Academy 24:35.81 128
149 Dees, Whitney Harding Ac 24:36.07 129
150 Wallace, Lili Ensworth HS 24:42.24 130
151 Flatter, Cat Hume-Fogg Academic 24:44.17 131
152 Bentz, Camille Ensworth HS 24:46.68 132
153 Morton, Lori Hampshire Un 24:46.72 133
154 Dedman, Liz St Cecilia Academy 24:49.80 134
155 Weaver, Ryan St Agnes Academy 24:50.44 135
156 Pulley, Lauren Beech Sr HS 24:58.46 136
157 Wilkes, Melissa St Benedict 24:59.39 137
158 Printz, Christina Pope John Paul II 25:01.70 138
159 Koob, Kelsey Nashville Ch 25:04.13
160 Moon, Marianne Merrol Hyde 25:06.12 139
161 Wind, Laura David Lipscomb 25:09.54 140
162 Starnes, Amy Portland HS 25:11.01 141
163 Buckner, Lauren Zion Christi 25:17.76 142
164 Roberts, Ashley Sullivan Central 25:22.20
165 Barrett, Samantha Middle Tn Christ 25:23.01 143
166 Dunn, Katie Middle Tn Christ 25:24.23 144
167 Davis, Jenny Mont Central 25:24.45 145
168 Nimri, Erica Christian Ac 25:27.73
169 Fox, Danielle Knox Catholic 25:32.37 146
170 Fox, Madison Knox Catholic 25:40.44 147
171 Holbrook, Katie Ensworth HS 25:41.36 148
172 Bumgardner, Samantha Sullivan Central 25:42.70
173 Deloach, Brittany Lexington HS 25:48.59
174 Crews, Alyssa Obion County 25:53.64 149
175 Parker, Katherine Obion County 25:54.03 150
176 Feenstra, Paige David Lipscomb 25:54.08 151
177 Thornhill, Jordan Donelson Chr 25:54.22
178 Macarthur, Britt Battle Grnd 25:55.30 152
179 Horne, Danielle Paducah Tilghman HS 25:55.91 153
180 Lones, Meridith Obion County 25:56.79 154
181 Turner, Calista Donelson Chr 25:56.85
182 Greer, Kacie Portland HS 25:57.81 155
183 Mayberry, Katelynn Donelson Chr 25:59.79
184 Greer, Kaitlyn Portland HS 26:03.60 156
185 Garafine, Kara Forrest Rockets 26:04.40 157
186 Rahm, Elizabeth Jackson Chri 26:06.50 158
187 Ostland, Jessica Mont Central 26:08.88 159
188 Manis, Christian Station Camp HS 26:09.10 160
189 Dale, Mary Zion Christi 26:21.37 161
190 Jackson, Ashanti Beech Sr HS 26:23.46 162
191 Beesecker, Drew Paducah Tilghman HS 26:27.31 163
192 Sherron, Andrea Obion County 26:29.48 164
193 Johnson, Hillary Trinity Christia 26:29.52
194 Phipps, Lauren St Cecilia Academy 26:37.72 165
195 Mock, Jennifer Pope John Paul II 26:39.45 166
196 Eberhardt, Cara Pope John Paul II 26:39.90 167
197 Howard, Christina Sullivan Central 26:40.47
198 Tobin, Kristi Zion Christi 26:41.38 168
199 Morris, Majesta Middle Tn Christ 26:43.96 169
200 Starling, CassieAnne Middle Tn Christ 26:46.33 170
201 Martinez, Sarah Forrest Rockets 26:48.70 171
202 Roche, Haily Hampshire Un 26:55.81 172
203 Scales, Ashley Forrest Rockets 26:58.34 173
204 Blow, Jessica Lexington HS 27:02.72
205 Sewell, Maggie Knox Catholic 27:08.27 174
206 Connolly, Caitlin Station Camp HS 27:23.73 175
207 Mcbride, Jessica Obion County 27:31.24 176
208 Worrell, Jayda Obion County 27:33.31 177
209 Gregory, Lauren Portland HS 27:33.77 178
210 Stanford, Faith Ensworth HS 27:35.30 179
211 Lewis, Kayla Macon County HS 27:35.88
212 Waldo, Lizzie Hume-Fogg Academic 27:41.08 180
213 Incorvaia, Samantha Merrol Hyde 27:42.63 181
214 Smolen, Valerie Pope John Paul II 27:50.32 182
215 Russell, Ashley Forrest Rockets 28:08.36 183
216 Beard, Mariam Portland HS 28:15.94 184
217 Parker, Destany Hampshire Un 28:18.61 185
218 Walker, Kate Mount Juliet 28:20.03
219 Patterson, Lindsey Ezell-Harding 28:27.62
220 Wooten, Sarah Knox Catholic 28:30.85 186
221 Ford, Caitlin Franklin Rd 28:46.43 187
222 Morgan, Brittany Beech Sr HS 28:49.42 188
223 Anderson, Kayla McEwen HS 29:13.94
224 Wright, Katlyn McEwen HS 29:14.01
225 Williams, Dorothy Christ Presb 29:31.26 189
226 Mains, Dorian Battle Grnd 29:32.06 190
227 Carballo, Wendi Battle Grnd 29:35.65 191
228 Knowles, Toni Beech Sr HS 29:41.01 192
229 Preston, Stacey Middle Tn Christ 29:47.07 193
230 Wilson, Porsha Mont Central 29:49.77 194
231 Smith, Michelle McEwen HS 29:56.96
232 Mash, Blaine Hampshire Un 30:07.93 195
233 Yenawine, Ashton Jackson Chri 30:13.37 196
234 Fahey, Margret Battle Grnd 30:38.18 197
235 Mathis, Sarah Nashville Ch 31:03.68
236 Osterfeld, Mary-Kathryn Zion Christi 31:54.90 198
237 Kidd, Rachel Univ School 32:06.33
238 Mcknight, Louise Battle Grnd 32:56.83 199
239 Stanfill, Kristin Zion Christi 34:32.35 200
240 Hooper, Katherine McEwen HS 34:36.19
241 Kahler, Katie Middle Tn Christ 34:42.84 201
242 Sinks, Leslie Mont Central 34:54.16 202
243 Sumner, Kristen Mont Central 35:02.49 203

Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Harpeth Hall 41 3 5 10 11 12 52
Total Time: 1:39:39.49
Average: 19:55.90
2 Brentwood Academy 101 1 2 27 33 38 39 86
Total Time: 1:40:36.52
Average: 20:07.31
3 Father Ryan HS 140 13 14 18 47 48 54 62
Total Time: 1:45:16.16
Average: 21:03.24
4 Girls Preparatory School 140 4 24 28 34 50 67
Total Time: 1:44:29.37
Average: 20:53.88
5 Baylor 160 8 15 31 49 57 66 99
Total Time: 1:45:28.42
Average: 21:05.69
6 Evangelical Christian Sch 210 20 36 41 44 69 70 90
Total Time: 1:47:33.06
Average: 21:30.62
7 St Agnes Academy 219 17 30 32 61 79 80 135
Total Time: 1:47:59.12
Average: 21:35.83
8 Chattanooga Christian 229 6 25 40 58 100 114 121
Total Time: 1:47:53.64
Average: 21:34.73
9 Bowling Green HS 264 37 42 51 59 75 85 87
Total Time: 1:49:22.11
Average: 21:52.43
10 David Lipscomb 289 9 19 68 83 110 140 151
Total Time: 1:50:33.97
Average: 22:06.80
11 Briarcrest Christian Scho 332 35 55 63 88 91 92 94
Total Time: 1:52:01.68
Average: 22:24.34
12 Station Camp HS 357 21 26 81 109 120 160 175
Total Time: 1:53:22.23
Average: 22:40.45
13 St Benedict At Auburndale 364 22 64 74 97 107 137
Total Time: 1:53:12.83
Average: 22:38.57
14 Christ Presbyterian Acade 398 7 16 71 115 189
Total Time: 1:57:00.40
Average: 23:24.08
15 Harding Academy Memphis 412 43 65 84 98 122 129
Total Time: 1:54:54.21
Average: 22:58.85
16 Merrol Hyde Magnet School 464 60 76 77 112 139 181
Total Time: 1:56:57.98
Average: 23:23.60
17 Paducah Tilghman HS 471 29 82 101 106 153 163
Total Time: 1:57:59.67
Average: 23:35.94
18 Ensworth HS 511 23 78 130 132 148 179
Total Time: 1:58:52.72
Average: 23:46.55
19 St Cecilia Academy 526 46 53 128 134 165
Total Time: 1:59:31.59
Average: 23:54.32
20 Franklin Road Academy 560 56 72 119 126 187
Total Time: 2:02:22.05
Average: 24:28.41
21 Pope John Paul II 614 89 96 125 138 166 167 182
Total Time: 2:03:03.84
Average: 24:36.77
22 Hampshire Unit School 647 104 111 127 133 172 185 195
Total Time: 2:04:15.25
Average: 24:51.05
23 Hume-Fogg Academic 655 105 116 123 131 180
Total Time: 2:05:12.32
Average: 25:02.47
24 Jackson Christian School 689 93 118 124 158 196
Total Time: 2:08:40.87
Average: 25:44.18
25 Obion County Central HS 690 73 149 150 154 164 176 177
Total Time: 2:06:55.95
Average: 25:23.19
26 Knoxville Catholic HS 698 45 146 147 174 186
Total Time: 2:08:28.30
Average: 25:41.66
27 Forrest Rockets 716 102 113 157 171 173 183
Total Time: 2:07:56.02
Average: 25:35.21
28 Middle Tennessee Christia 734 108 143 144 169 170 193 201
Total Time: 2:08:19.72
Average: 25:39.95
29 Beech Sr HS 795 117 136 162 188 192
Total Time: 2:14:17.64
Average: 26:51.53
30 Montgomery Central HS 803 103 145 159 194 202 203
Total Time: 2:20:08.96
Average: 28:01.80
31 Portland HS 814 141 155 156 178 184
Total Time: 2:13:02.13
Average: 26:36.43
32 Battle Ground Academy 825 95 152 190 191 197 199
Total Time: 2:19:12.48
Average: 27:50.50
33 Zion Christian Academy 869 142 161 168 198 200
Total Time: 2:24:47.76
Average: 28:57.56


Event 4 Boys 3 Mile Run CC AAA Varsity Large Schools
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hubers, Ben McEachern 14:57.06 1
2 Smalling, Todd Science Hill 15:03.04 2
3 Hannah, Clay Lebanon HS 15:11.10 3
4 Berry, Chris Blackman HS 15:25.45 4
5 Sorrell, Rob Bolton HS 15:30.91 5
6 Potts, Brian McEachern 15:51.35 6
7 Adams, Clay Brentwood Academy 16:02.48 7
8 Mcclure, Donald Memphis Univ School 16:04.39 8
9 Chandler, Stuart Knoxville West 16:09.16 9
10 Gadberry, Adam McCallie School 16:11.52 10
11 Adams, Hunter Memphis Univ School 16:12.45 11
12 Schmidt, Eric Brentwood Academy 16:13.29 12
13 Kane, Chris Karns HS 16:16.33 13
14 Fassino, Steven Red Bank HS 16:18.45 14
15 Rodewald, Russell Franklin Rd 16:18.73 15
16 Haltom, Ken Memphis Univ School 16:20.44 16
17 Arnold, Stephen McEachern 16:21.15 17
18 Nelson, Sam , Rossview 16, :27.25 18
19 Read, Jarrad South-Doyle HS 16:28.34 19
20 Rahman, Haseeb Webb School 16:28.91 20
21 Vasquez, Josh Dobyns-Bennett HS 16:30.50 21
22 Ernst, Kendall Oak Ridge HS 16:31.78 22
23 Smith, Andrew Bolton HS 16:33.13 23
24 Shankles, Andrew Bearden HS 16:34.29 24
25 Cole, Chris Oak Ridge HS 16:34.96 25
26 Sonnenfeldt, Matthew Knoxville West 16:35.78 26
27 Gilmartin, Tom Farragut 16:40.36 27
28 Shappley, Patrick Cordova HS 16:43.90 28
29 Ellis, Mark McCallie School 16:44.96 29
30 Hultquist, Eric Webb School 16:46.34 30
31 Anderson, Tom McCallie School 16:47.05 31
32 Robinson, Ross Brentwood Academy 16:49.10 32
33 Humphreys, Don Cleveland HS 16:49.82 33
34 Mcgroom, Ethan Oak Ridge HS 16:50.42 34
35 Ray, Nick Hillsboro HS 16:52.33
36 Fennell, Ben Bearden HS 16:52.36 35
37 Stagg, Kyle Bartlett HS 16:53.84 36
38 Mcmillan, Robert McCallie School 16:54.46 37
39 Tipton, Spenser Maryville HS 16:54.78 38
40 Anderson, Brian McCallie School 16:55.79 39
41 Warden, Clay Bob Jones HS 16:57.27 40
42 Johnson, Bryan Riverdale HS 16:57.70 41
43 Clark, Jordan Daviess Co 16:57.94 42
44 Turner, James McMinn County HS 16:58.85 43
45 King, Brandon John Overton HS 16:58.87 44
46 Coneo, Joe Northwest HS 16:59.03 45
47 Peacock, Emerson Oak Ridge HS 17:00.71 46
48 Hill, Kelvin Siegel HS 17:01.33 47
49 Oswald, Aaron Oak Ridge HS 17:01.41 48
50 Campbell, Haden Siegel HS 17:01.75 49
51 Schneider, Eric Science Hill 17:03.28 50
52 Vaughn, Chad Bearden HS 17:03.95 51
53 Thompson, Drew Oakland HS 17:03.98 52
54 Marquardt, Justin McCallie School 17:05.07 53
55 Press, Bobby Webb School 17:05.51 54
56 Woerner, Peter Farragut 17:05.75 55
57 Payne, Jordan Daviess Co 17:07.15 56
58 Nau, Chris Franklin Rd 17:08.56 57
59 Williams, Jonathan Bearden HS 17:09.76 58
60 Gilreath, James Bartlett HS 17:10.73 59
61 Whitaker, Jimmy Bolton HS 17:10.96 60
62 Green, Oliver Memphis Univ School 17:11.22 61
63 Enicks, Will Red Bank HS 17:11.71 62
64 Steelman, Cody Siegel HS 17:12.09 63
65 Abe, Sugi McMinn County HS 17:15.93 64
66 Vieira, Josh Memphis Univ School 17:16.82 65
67 Kramer, Reed Webb School 17:17.64 66
68 Szlchetka, Paul Cordova HS 17:18.13 67
69 Smalley, Cannon Germantown HS 17:19.64 68
70 Mann, Bryan Farragut 17:19.79 69
71 Counce, Stephen Memphis Univ School 17:20.36 70
72 Malikiyal, Rajesh Science Hill 17:22.34 71
73 Cravens, Ryan Daviess Co 17:23.78 72
74 Shassere, Ben Oak Ridge HS 17:24.34 73
75 Demunbreum, Thomas Siegel HS 17:24.38 74
76 Peeden, Joe Webb School 17:25.24 75
77 Horn, Brad Daviess Co 17:25.85 76
78 Hills, Sean Tullahoma HS 17:27.28 77
79 Kirchoff, Eric Bolton HS 17:28.13 78
80 Patterson, Kyle Franklin Rd 17:29.52 79
81 Nuffio, Frankie John Overton HS 17:29.88 80
82 Loeppke, Austin Brentwood Academy 17:30.11 81
83 Robertson, Tyler Lebanon HS 17:30.58 82
84 Bounds, Garrett Sullivan South HS 17:30.97 83
85 Daniel, Kyle Franklin HS 17:31.34 84
86 Spurgeon, Hunter Bob Jones HS 17:32.43 85
87 Chandler, Kyle Bartlett HS 17:32.84 86
88 Barrow, Jonathan Cleveland HS 17:34.79 87
89 Overston, Rashaan Germantown HS 17:35.66 88
90 Leffel, Kyle Lebanon HS 17:36.15 89
91 Wolfe, Jonathan Ooltewah HS 17:36.21 90
92 Cowan, Will Franklin Rd 17:37.64 91
93 Dudkowski, Lance McEachern 17:38.35 92
94 Lattier, Drew Dobyns-Bennett HS 17:38.65 93
95 Dunaway, Jon Daviess Co 17:39.32 94
96 Cacaro, Justin Cordova HS 17:40.50 95
97 Hall, Ryan Cordova HS 17:41.13 96
98 Gibson, Jacob Farragut 17:41.26 97
99 Bratcher, Justin Daviess Co 17:41.30 98
100 Lynch, Jimmy Rossview 17:41.46 99
101 Bright, Nathan Knoxville West 17:42.36 100
102 Jones, Baker Knoxville West 17:43.68 101
103 Frisco, Evan Maryville HS 17:44.49 102
104 Janson, Joseph Farragut 17:44.75 103
105 Chapman, Kyle McEachern 17:44.95 104
106 Davis, Nolan Franklin Rd 17:45.42 105
107 Harper, Steven Collierville 17:47.53 106
108 Shelton, Brenton McEachern 17:47.77 107
109 Slutzker, Pete Knoxville West 17:48.33 108
110 Bailey, Michael Franklin Rd 17:48.85 109
111 Lane, John Centennial HS 17:49.37 110
112 Hagstrom, Sean Oak Ridge HS 17:50.66 111
113 Stokes, Rob Franklin HS 17:50.81 112
114 Dixon, Jefferds Cordova HS 17:51.05 113
115 Wright, Chris Farragut 17:51.38 114
116 Miller, Billy Bearden HS 17:52.25 115
117 Stein, Stein Science Hill 17:53.05 116
118 Scott, Evan Riverdale HS 17:53.48 117
119 Attkissan, Aaron Bearden HS 17:54.67 118
120 Holt, Chance Cleveland HS 17:56.15 119
121 Jehl, Andrew Memphis Univ School 17:56.30 120
122 Hodges, Jerry McMinn County HS 17:56.55 121
123 Burmaster, Erik McMinn County HS 17:57.40 122
124 Anderson, Ben Cookeville HS 17:57.81 123
125 Asquith, Steven South-Doyle HS 17:57.99 124
126 Nolen, Sam Sullivan South HS 17:59.64 125
127 Prichett, Ben Webb School 17:59.80 126
128 Warren, Will Bob Jones HS 18:00.46 127
129 Henes, Anthony Riverdale HS 18:00.84 128
130 Alexander, Josh Bob Jones HS 18:01.18 129
131 Holland, Chris Wilson Central HS 18:01.45 130
132 Blair, Matthew Sullivan South HS 18:02.80 131
133 Ivey, James Cookeville HS 18:03.20 132
134 Prim, Cory Brentwood Academy 18:04.03 133
135 Coode, Rett Maryville HS 18:04.78 134
136 Brasseale, John Bob Jones HS 18:04.97 135
137 Horton, Gabe Maryville HS 18:06.09 136
138 Cox, Chance Knoxville West 18:06.98 137
139 Fandrich, Cory Franklin County HS 18:08.19 138
140 Acevedo, John John Overton HS 18:08.66 139
141 Nowell, Terry Blackman HS 18:09.19 140
142 Eubanks, Rich Tullahoma HS 18:09.40 141
143 Hebda, Adam Clarksville HS 18:09.94 142
144 Trimble, Matthew Austin HS 18:10.89 143
145 Humpherys, Justin Tennessee HS 18:11.76 144
146 Berry, Zach South-Doyle HS 18:12.22 145
147 Reese, Daniel Blackman HS 18:12.68 146
148 Ochsenbein, Sean Cookeville HS 18:13.29 147
149 Serna, Antonio Creek Wood 18:14.15 148
150 Rainey, Zeek Clarksville HS 18:15.25 149
151 Anderson, Jp Bob Jones HS 18:15.45 150
152 Michael, Aaron Bolton HS 18:15.72 151
153 Kljucaric, Mike McEachern 18:16.01 152
154 Reed, Austin Rhea County 18:18.84 153
155 Walker, Bryson Science Hill 18:19.43 154
156 McKee, Justin Oakland HS 18:19.71 155
157 Dart, Taylor Northwest HS 18:20.18 156
158 Cowan-Banker, Chris Karns HS 18:20.81 157
159 Sturman, Nick Bearden HS 18:23.76 158
160 Treadway, Bobby Science Hill 18:24.04 159
161 Gawthrop, Luke Ooltewah HS 18:24.99 160
162 Wild, Justin Ooltewah HS 18:25.22 161
163 Powell, Shane Daviess Co 18:25.73 162
164 Wills, Matt Franklin HS 18:25.90 163
165 Gamble, Andrew Red Bank HS 18:26.64 164
166 Kitts, Tyler Knoxville West 18:26.87 165
167 Wilson, Josh Siegel HS 18:27.27 166
168 Ketron, Richard Dobyns-Bennett HS 18:28.18 167
169 Wooden, Nathan Sullivan South HS 18:28.75 168
170 Floyd, Wade South-Doyle HS 18:28.88 169
171 Anderson, Stephen Bob Jones HS 18:28.91 170
172 Thurman, Allen Red Bank HS 18:29.25 171
173 Romaine, Justin Bartlett HS 18:29.49 172
174 Poor, Noah Sullivan South HS 18:30.41 173
175 Tipton, Hunter Maryville HS 18:30.68 174
176 Galloway, Scott Siegel HS 18:31.14 175
177 Allison, John Cookeville HS 18:31.42 176
178 Roberts, Patrick Sullivan South HS 18:31.84 177
179 Calhoun, Ryan Hendersonville HS 18:32.49 178
180 Buffington, Zach Ooltewah HS 18:32.55 179
181 Bussey, Nick Bartlett HS 18:32.65 180
182 Kenny, Love Science Hill 18:32.95 181
183 Zimmerman, Daniel Rhea County 18:33.44 182
184 Ledford, Sam Cleveland HS 18:33.55 183
185 Ferguson, Joe Germantown HS 18:33.60 184
186 Hobbs, Jordan Bolton HS 18:34.17 185
187 Carter, Reed Bolton HS 18:34.54 186
188 Johnson, Neil South-Doyle HS 18:34.88 187
189 George, Stephen Sullivan South HS 18:35.30 188
190 Stampley, Blake Siegel HS 18:35.55 189
191 Bertasi, Anthony Germantown HS 18:35.59 190
192 Zartman, Kevin South-Doyle HS 18:36.70 191
193 Morris, Taylor Franklin HS 18:37.10 192
194 Mahan, Mike Tullahoma HS 18:37.48 193
195 Hutchens, Robert Bartlett HS 18:37.61 194
196 Meadows, Jack Maryville HS 18:40.52 195
197 Mitchell, Chris Webb School 18:41.31 196
198 Beal, Jolbert Oakland HS 18:44.57 197
199 Mccasslin, JohnAdam Franklin Rd 18:45.47 198
200 Phillips, Michael Germantown HS 18:46.01 199
201 Barker, Thomas Red Bank HS 18:46.35 200
202 Mather, David Dobyns-Bennett HS 18:47.08 201
203 Vondohlen, Ryan Brentwood Academy 18:48.45 202
204 Smith, Bruce Red Bank HS 18:49.20 203
205 Lee, Thomas McMinn County HS 18:50.20 204
206 Brandon, Ryan Tullahoma HS 18:53.75 205
207 Moser, Trey Hendersonville HS 18:56.02 206
208 Barnett, Jordan Cleveland HS 18:56.17 207
209 VanArsdale, Anthony Karns HS 18:56.32 208
210 Graham, Joe Rossview 18:58.28 209
211 Newton, Parker Brentwood Academy 18:59.18 210
212 Gerold, James Cookeville HS 18:59.82 211
213 Read, Ryan South-Doyle HS 19:00.32 212
214 Smith, Mitchel Collierville 19:00.94 213
215 Kite, Neil McMinn County HS 19:01.14 214
216 Bell, Greg Germantown HS 19:01.60 215
217 Hale, Kenny Tennessee HS 19:01.93 216
218 Caston, Paul Dobyns-Bennett HS 19:02.32 217
219 Jones, Antonio Germantown HS 19:02.64 218
220 Hayes, Dean Tullahoma HS 19:05.10 219
221 Groce, Justin Tullahoma HS 19:05.87 220
222 Meyers, Pendell Maryville HS 19:06.92 221
223 Hendy, Daniel Cleveland HS 19:07.25 222
224 McClintock, Matt Oakland HS 19:07.77 223
225 Eckel, Brad Cordova HS 19:08.57 224
226 Henderson, Jared Franklin HS 19:11.11 225
227 Byrd, Patrick Centennial HS 19:12.02 226
228 Mclellan, Michael Austin HS 19:13.79 227
229 Suarez, Raul Collierville 19:17.06 228
230 McPeak, Ryan Collierville 19:19.02 229
231 Campbell, Zach Lebanon HS 19:19.65 230
232 Best, Corey Ravenwood 19:19.94
233 Vetter, Hunter Cookeville HS 19:20.01 231
234 Novak, Jonathan Cordova HS 19:21.07 232
235 Kennedy, Kenny Rossview 19:26.14 233
236 Shackelford, William Rossview 19:26.73 234
237 Watkins, Dj John Overton HS 19:27.05 235
238 Hernandez, Daniel Rossview 19:28.05 236
239 Marr, Blake Collierville 19:28.55 237
240 Robinson, Jarrett Collierville 19:32.92 238
241 Collier, Luke Wilson Central HS 19:34.79 239
242 York, Haden Cleveland HS 19:37.28 240
243 Mckee, Cameron Oakland HS 19:37.63 241
244 Lamb, Chris Blackman HS 19:39.12 242
245 Ellis, Matt Riverdale HS 19:39.91 243
246 Vafinis, Alex Bartlett HS 19:41.46 244
247 Stapp, Ben Centennial HS 19:42.62 245
248 Holt, Scott Clarksville HS 19:42.73 246
249 Stevinson, Marc Ooltewah HS 19:43.16 247
250 Shelby, Micah Wilson Central HS 19:43.75 248
251 Allen, Brett Austin HS 19:44.00 249
252 Farris, Matthew Franklin County HS 19:46.67 250
253 Chapman, James Blackman HS 19:46.69 251
254 Bedock, Ben Centennial HS 19:49.46 252
255 Jones, Alex Blackman HS 19:49.59 253
256 Brown, Elliott Franklin HS 19:49.68 254
257 Smith, Cody Wilson Central HS 19:53.05 255
258 Nevels, Peter Austin HS 19:55.89 256
259 Nicoll, Alex Ooltewah HS 19:57.14 257
260 Sun, Wei Tennessee HS 19:57.33 258
261 Snyder, Kenny Franklin HS 19:57.96 259
262 Casner, Brian Wilson Central HS 20:00.34 260
263 Guzman, Seth Smyrna HS 20:00.81 261
264 Henderson, Brian Lebanon HS 20:02.62 262
265 Jervis, Tommy Centennial HS 20:03.07 263
266 Babb, Shane Northwest HS 20:04.52 264
267 Braschler, Anthony Riverdale HS 20:04.61 265
268 Ledet, Peter Centennial HS 20:05.27 266
269 Goddard, Jeremy Northwest HS 20:07.84 267
270 Davenport, Kirk Tullahoma HS 20:08.50 268
271 Hammrich, Branson Lebanon HS 20:08.76 269
272 Justice, Joseph Lenoir City HS 20:08.83
273 Killian, Colton Rhea County 20:10.00 270
274 Hutsell, David McMinn County HS 20:12.34 271
275 Richey, Stuart Hendersonville HS 20:15.35 272
276 Ragsdale, Cameron Dobyns-Bennett HS 20:16.42 273
277 Ladage, Brandon Creek Wood 20:17.38 274
278 Herzog, David Tennessee HS 20:18.65 275
279 Pritchett, Jelani Northwest HS 20:19.37 276
280 Miles, Bobby Springfield HS 20:20.21 277
281 Torres, Getsumani Oakland HS 20:20.64 278
282 Hensley, Billy Cookeville HS 20:20.71 279
283 Petry, John Franklin County HS 20:21.23 280
284 Mitchell, Nat Riverdale HS 20:25.86 281
285 Jenkins, Mitch Lenoir City HS 20:28.58
286 Verhegge, Ryan Tennessee HS 20:30.16 282
287 Wynn, Cody Austin HS 20:31.34 283
288 Morse, Ben Lebanon HS 20:32.71 284
289 Anderson, Aj John Overton HS 20:32.89 285
290 Strength, Benjiman Smyrna HS 20:33.32 286
291 Enicks, Andrew Red Bank HS 20:35.86 287
292 Sanchez, Emilio Ooltewah HS 20:36.68 288
293 Cooper, Michael Rhea County 20:37.45 289
294 Beazley, Miller Clarksville HS 20:38.90 290
295 Cox, Benton Ravenwood 20:42.66
296 Henley, Jacob Rhea County 20:44.38 291
297 Smith, Josh Karns HS 20:47.50 292
298 P:roctor, Caleb Blackman HS 20:48.01 293
299 Kell, Wes Hendersonville HS 20:48.87 294
300 Scales, Caleb Hillsboro HS 20:50.70
301 Cook, Jonathan Wilson Central HS 20:57.42 295
302 Brandon, Jesse Franklin County HS 20:58.49 296
303 Finley, Brendan Ravenwood 20:59.08
304 Mcdaniel, Chad Hendersonville HS 21:00.07 297
305 Hickey, Tristan Centennial HS 21:00.98 298
306 Holm, Jeff Austin HS 21:01.94 299
307 Powers, Brett Tennessee HS 21:07.63 300
308 Sommers, Michael Hendersonville HS 21:09.36 301
309 Cline, Alex Hendersonville HS 21:10.79 302
310 Thress, Jonathan Karns HS 21:13.93 303
311 Kimble, Shon McGavock HS 21:26.87 304
312 Hebda, Ben Clarksville HS 21:42.34 305
313 Barnes, Zac Rhea County 21:53.03 306
314 Khalifa, Akaram McGavock HS 21:56.32 307
315 Pederson, Minik Hillwood HS 21:59.04
316 Beazley, Reed Clarksville HS 22:00.56 308
317 Scoles, Jack Riverdale HS 22:01.57 309
318 Hyde, Dominique Maplewood HS 22:05.47
319 Meier, Joey Oakland HS 22:13.56 310
320 Parker, Adam McGavock HS 22:21.28 311
321 Carter, Drake Rhea County 22:26.17 312
322 Shelton, Nevada Lincoln County HS 22:33.41
323 Nolan, Jeremy Karns HS 22:41.09 313
324 Singleton, Randal Creek Wood 22:43.81 314
325 Prevatte, Carson Smyrna HS 22:46.24 315
326 Chittum, Jason Franklin County HS 22:46.74 316
327 Martin, Matthew Austin HS 22:49.83 317
328 Raley, Cody Creek Wood 22:51.89 318
329 Lunn, Brenden Ravenwood 23:00.36
330 Janusko, Maijic Hillwood HS 23:01.73
331 Shipp, Dakota McGavock HS 23:08.57 319
332 Dedmon, Pher Smyrna HS 23:23.95 320
333 Taylor, Princeton Lincoln County HS 23:28.23
334 Weakley, Brad Clarksville HS 23:29.08 321
335 Snyder, Jonathan Smyrna HS 23:29.50 322
336 Camron, Myaty Springfield HS 23:57.43 323
337 Roberts, Brandon Springfield HS 23:59.50 324
338 Cashion, Jared Smyrna HS 24:07.59 325
339 Bernard, Jeff Hillsboro HS 24:57.64
340 Boyd, Richard Maplewood HS 24:58.83
341 Cox, Matthew Lincoln County HS 25:38.98
342 Hendrix, Kramer Lenoir City HS 25:43.23
343 Cleek, Drew Franklin County HS 26:21.92 326
344 Jones, David Karns HS 26:24.63 327
345 King, Mark Springfield HS 27:03.34 328
346 Kirsch, Chris Springfield HS 27:10.97 329
347 Crosby, Spencer Creek Wood 27:57.24 330
348 Tucker, Travis Lincoln County HS 29:16.30
349 Moore, Lamont McGavock HS 29:18.56 331
350 Grissom, Nick Hillwood HS 29:38.85
351 Highsmith, Richard Springfield HS 30:45.58 332
352 Alexander, Will Springfield HS 31:17.98 333
353 Curry, James Maplewood HS 32:17.69

Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 McCallie School 146 10 29 31 37 39 53
Total Time: 1:23:33.78
Average: 16:42.76
2 Memphis Univ School 161 8 11 16 61 65 70 120
Total Time: 1:23:05.32
Average: 16:37.07
3 Oak Ridge HS 175 22 25 34 46 48 73 111
Total Time: 1:23:59.28
Average: 16:47.86
4 McEachern 220 1 6 17 92 104 107 152
Total Time: 1:22:32.86
Average: 16:30.58
5 Webb School 245 20 30 54 66 75 126 196
Total Time: 1:25:03.64
Average: 17:00.73
6 Brentwood Academy 265 7 12 32 81 133 202 210
Total Time: 1:24:39.01
Average: 16:55.81
7 Bearden HS 283 24 35 51 58 115 118 158
Total Time: 1:25:32.61
Average: 17:06.53
8 Bolton HS 317 5 23 60 78 151 185 186
Total Time: 1:24:58.85
Average: 16:59.77
9 Daviess County Kentucky H 340 42 56 72 76 94 98 162
Total Time: 1:26:34.04
Average: 17:18.81
10 Knoxville West 344 9 26 100 101 108 137 165
Total Time: 1:25:59.31
Average: 17:11.87
11 Franklin Road Academy 347 15 57 79 91 105 109 198
Total Time: 1:26:19.87
Average: 17:15.98
12 Farragut 351 27 55 69 97 103 114
Total Time: 1:26:31.91
Average: 17:18.39
13 Science Hill 393 2 50 71 116 154 159 181
Total Time: 1:25:41.14
Average: 17:08.23
14 Siegel HS 399 47 49 63 74 166 175 189
Total Time: 1:27:06.82
Average: 17:25.37
15 Cordova HS 399 28 67 95 96 113 224 232
Total Time: 1:27:14.71
Average: 17:26.95
16 Bob Jones HS 516 40 85 127 129 135 150 170
Total Time: 1:28:36.32
Average: 17:43.27
17 Bartlett HS 533 36 59 86 172 180 194 244
Total Time: 1:28:39.55
Average: 17:43.91
18 McMinn County HS 554 43 64 121 122 204 214 271
Total Time: 1:28:58.93
Average: 17:47.79
19 Maryville HS 584 38 102 134 136 174 195 221
Total Time: 1:29:20.82
Average: 17:52.17
20 Red Bank HS 611 14 62 164 171 200 203 287
Total Time: 1:29:12.40
Average: 17:50.48
21 Cleveland HS 629 33 87 119 183 207 222 240
Total Time: 1:29:50.48
Average: 17:58.10
22 South-Doyle HS 644 19 124 145 169 187 191 212
Total Time: 1:29:42.31
Average: 17:56.47
23 Lebanon HS 666 3 82 89 230 262 269 284
Total Time: 1:29:40.10
Average: 17:56.02
24 Sullivan South HS 680 83 125 131 168 173 177 188
Total Time: 1:30:32.57
Average: 18:06.52
25 Dobyns-Bennett HS 699 21 93 167 201 217 273
Total Time: 1:30:26.73
Average: 18:05.35
26 Germantown HS 729 68 88 184 190 199 215 218
Total Time: 1:30:50.50
Average: 18:10.10
27 Franklin HS 776 84 112 163 192 225 254 259
Total Time: 1:31:36.26
Average: 18:19.26
28 Blackman HS 783 4 140 146 242 251 253 293
Total Time: 1:31:13.13
Average: 18:14.63
29 John Overton HS 783 44 80 139 235 285
Total Time: 1:32:37.35
Average: 18:31.47
30 Cookeville HS 789 123 132 147 176 211 231 279
Total Time: 1:31:45.54
Average: 18:21.11
31 Rossview 793 18 99 209 233 234 236
Total Time: 1:31:59.86
Average: 18:23.98
32 Riverdale HS 794 41 117 128 243 265 281 309
Total Time: 1:32:36.54
Average: 18:31.31
33 Tullahoma HS 835 77 141 193 205 219 220 268
Total Time: 1:32:13.01
Average: 18:26.61
34 Ooltewah HS 837 90 160 161 179 247 257 288
Total Time: 1:32:42.13
Average: 18:32.43
35 Oakland HS 868 52 155 197 223 241 278 310
Total Time: 1:32:53.66
Average: 18:34.74
36 Karns HS 973 13 157 208 292 303 313 327
Total Time: 1:35:34.89
Average: 19:06.98
37 Northwest HS 1008 45 156 264 267 276
Total Time: 1:35:50.94
Average: 19:10.19
38 Collierville 1013 106 213 228 229 237 238
Total Time: 1:34:53.10
Average: 18:58.62
39 Centennial HS 1096 110 226 245 252 263 266 298
Total Time: 1:36:36.54
Average: 19:19.31
40 Wilson Central HS 1132 130 239 248 255 260 295
Total Time: 1:37:13.38
Average: 19:26.68
41 Clarksville HS 1132 142 149 246 290 305 308 321
Total Time: 1:38:29.16
Average: 19:41.84
42 Austin HS 1158 143 227 249 256 283 299 317
Total Time: 1:37:35.91
Average: 19:31.19
43 Tennessee HS 1175 144 216 258 275 282 300
Total Time: 1:37:59.83
Average: 19:35.97
44 Rhea County 1185 153 182 270 289 291 306 312
Total Time: 1:38:24.11
Average: 19:40.83
45 Hendersonville HS 1247 178 206 272 294 297 301 302
Total Time: 1:39:32.80
Average: 19:54.56
46 Franklin County HS 1280 138 250 280 296 316 326
Total Time: 1:42:01.32
Average: 20:24.27
47 Creek Wood 1384 148 274 314 318 330
Total Time: 1:52:04.47
Average: 22:24.90
48 Smyrna HS 1504 261 286 315 320 322 325
Total Time: 1:50:13.82
Average: 22:02.77
49 McGavock HS 1572 304 307 311 319 331
Total Time: 1:58:11.60
Average: 23:38.32
50 Springfield HS 1581 277 323 324 328 329 332 333
Total Time: 2:02:31.45
Average: 24:30.29

Event 3 Girls 3 Mile Run CC AAA Varsity Large Schools
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dunn, Jennifer Austin HS 18:48.72 1
2 Serna, Ashtin Creek Wood 19:15.99
3 Sneed, Caroline Farragut 19:43.53 2
4 Sneed, Margo Farragut 19:44.45 3
5 Scalf, Allie Science Hill 19:47.39 4
6 Jones, Laura Bob Jones HS 19:53.91 5
7 Palmer, Tiffany Cleveland HS 19:54.66 6
8 Carroll, Bekah LaVergne HS 19:58.20
9 Randolph, Jenny Bearden HS 20:00.98 7
10 VanWyhe, Renae Collierville 20:01.20 8
11 Latham, Lauren Maryville HS 20:04.70 9
12 Colvin, Ally Maryville HS 20:05.78 10
13 Covic, Cybil Cordova HS 20:06.03 11
14 Mook, Hannah Franklin County HS 20:07.28
15 Bishop, Julie Webb School 20:08.11 12
16 Hubbard, Lauren Dobyns-Bennett HS 20:08.69 13
17 Giffen, Gillian Karns HS 20:10.74 14
18 Miller, Ginny McEachern 20:11.87 15
19 Williams, Megan Tullahoma HS 20:13.39 16
20 Hicks, Sherell Collierville 20:24.12 17
21 Vaughn, Kristina Bob Jones HS 20:25.96 18
22 Wright, Phoebe Red Bank HS 20:28.62
23 Love, Jasmine McEachern 20:28.91 19
24 Rossi, Amy Austin HS 20:29.56 20
25 Strader, Katie Knoxville West 20:35.47 21
26 Ding, Grace Webb School 20:35.92 22
27 Gall, Kristen Dobyns-Bennett HS 20:36.04 23
28 Nwagbara, Whitney McEachern 20:36.07 24
29 Prall, Sharon Bob Jones HS 20:37.08 25
30 Greenwell, Haley Collierville 20:38.61 26
31 Earles, Emily Cookeville HS 20:39.38 27
32 Brandes, Jessica Maryville HS 20:39.69 28
33 Kane, Kelsey Knoxville West 20:40.84 29
34 Glenn, Caitlyn Bob Jones HS 20:47.10 30
35 Davis, Ginny Bob Jones HS 20:48.29 31
36 Proctor, Allie Rossview 20:48.72 32
37 Cain, Erica Austin HS 20:51.83 33
38 Zaldana, Lili Tennessee HS 20:52.19 34
39 Serna, Joslynne Creek Wood 20:52.45
40 Roddy, Katherine Webb School 20:53.58 35
41 Bowers, RachelH Science Hill 20:54.16 36
42 Elder, Caroline Knoxville West 20:56.92 37
43 Sampson, Lauren Webb School 20:57.32 38
44 Weakley, Rachel Clarksville HS 20:57.40 39
45 Pitman, Malorie Siegel HS 20:57.59 40
46 Fields, Rachel Science Hill 20:57.63 41
47 Maier, Jenny Science Hill 20:58.35 42
48 Bryan, Kayla Karns HS 20:59.68 43
49 Kulesz, Melanie Oak Ridge HS 20:59.98 44
50 Denney, Brooke Clarksville HS 21:01.81 45
51 Mcneal, Jessica McEachern 21:03.93 46
52 Turner, Khalia Hillsboro HS 21:05.48
53 Bero, Carolyn Bob Jones HS 21:06.65 47
54 Prioleau, Alyssa McEachern 21:08.13 48
55 Lindley, Meredith Farragut 21:08.43 49
56 Tae, Tara Oak Ridge HS 21:08.96 50
57 Terschan, Michelle McEachern 21:15.41 51
58 Xiang, Alice Dobyns-Bennett HS 21:16.34 52
59 Sasser, Molly Cookeville HS 21:19.24 53
60 Brinson, Sarah Farragut 21:21.20 54
61 Walter, Rachel Red Bank HS 21:21.33
62 Bowers, Hannah Science Hill 21:22.61 55
63 Gilliam, Katie Science Hill 21:25.25 56
64 Irby, Whitney Oak Ridge HS 21:25.33 57
65 Bowers, Emma Science Hill 21:25.39 58
66 Balsley, Dana LaVergne HS 21:29.15
67 Schorr, Erica Bob Jones HS 21:29.55 59
68 Lindley, Andrea Farragut 21:31.27 60
69 Biggs, Devin Cleveland HS 21:34.82 61
70 Hughes, Meghan Oak Ridge HS 21:37.44 62
71 Treasure, Carolyn Webb School 21:37.74 63
72 Waters, Lisa Maryville HS 21:40.28 64
73 Kitchens, Jessica Germantown HS 21:40.74 65
74 Balduf, Nicky Siegel HS 21:41.14 66
75 Powell, Katy Farragut 21:41.88 67
76 Whitney, Amber Karns HS 21:42.43 68
77 Sykes, Rachel Knoxville West 21:44.79 69
78 Crumpton, Camille Maryville HS 21:47.76 70
79 Smith, Natavia Riverdale HS 21:50.39 71
80 Jones, SarahHope Bearden HS 21:50.76 72
81 Topliss, Jennifer Austin HS 21:52.82 73
82 Matlock, Maddison Lenoir City HS 21:53.93
83 Wilson, Ann McEachern 21:54.71 74
84 Oswald, Lauren Oak Ridge HS 21:56.97 75
85 Landry, Katie Cookeville HS 21:59.81 76
86 Achelpohl, Sarah Bolton HS 22:00.85 77
87 Brown, Breonna Wilson Central HS 22:02.43
88 Mcgill, Erin Germantown HS 22:04.47 78
89 Mcclung, Brittany Riverdale HS 22:06.79 79
90 Mayhew, Allison McMinn County HS 22:07.22 80
91 Nunn, Lauren Tennessee HS 22:09.38 81
92 Bracey, Maggie Hendersonville HS 22:10.21 82
93 Lane, Sarah Austin HS 22:11.72 83
94 Summers, Mckenzie Knoxville West 22:12.46 84
95 Kelly, Kristin Collierville 22:12.98 85
96 Bishop, Anna Austin HS 22:13.39 86
97 Fuller, Kelly Bearden HS 22:16.12 87
98 Kobeck, Tiffanie Siegel HS 22:16.94 88
99 Odonnell, Laurel Oak Ridge HS 22:19.04 89
100 Beeson, Olivia Maryville HS 22:20.91 90
101 Williams, Jenni Knoxville West 22:23.80 91
102 Heikinnen, Kirsten Tullahoma HS 22:25.31 92
103 Weakley, Sarah Clarksville HS 22:26.15 93
104 Vogel, Connor Germantown HS 22:26.52 94
105 Andrews, Jessie Bartlett HS 22:26.66 95
106 Kelley, Katie Bartlett HS 22:27.85 96
107 Cinder, Erica Oak Ridge HS 22:28.91 97
108 Hawkins, Cara Siegel HS 22:29.18 98
109 Kent, Emily Siegel HS 22:34.52 99
110 Anderson, Sarah Tennessee HS 22:40.32 100
111 Dexter, Lauren Cordova HS 22:50.46 101
112 Skeins, Catherine Clarksville HS 22:53.30 102
113 Kuhl, Catie Lenoir City HS 22:54.03
114 Milam, Kelley Tullahoma HS 22:55.47 103
115 Johnson, Lane Webb School 22:56.24 104
116 Hanson, Rachel Rossview 22:56.84 105
117 Smith, Anna Riverdale HS 23:01.84 106
118 Masterman, Jodie Bearden HS 23:01.86 107
119 Croom, Lauren Bartlett HS 23:04.33 108
120 Ogg, Cameron Cordova HS 23:04.48 109
121 Poole, Abbie Farragut 23:04.85 110
122 Crawford, Chelsie Bearden HS 23:06.53 111
123 Rives, Tiffany Rossview 23:09.89 112
124 Kirkland, Lindsey Karns HS 23:11.10 113
125 Kmet, Sarah Cookeville HS 23:12.04 114
126 Kilzer, Leslie Germantown HS 23:13.12 115
127 Ivy, Katie Webb School 23:14.11 116
128 Martin, Michelle Karns HS 23:16.62 117
129 Mccracken, Reba Bearden HS 23:16.90 118
130 Kline, Janet Collierville 23:18.46 119
131 Kakos, Katy Centennial HS 23:20.49 120
132 Warden, Constance Tennessee HS 23:20.94 121
133 Richardson, Megan Riverdale HS 23:21.49 122
134 King, Ginny Tennessee HS 23:23.69 123
135 Jenkins, Holly Lincoln County HS 23:24.45 124
136 Gaskins, Lasca Tennessee HS 23:27.85 125
137 Kimmel, Christa Centennial HS 23:27.99 126
138 Skelly, Colleen Cleveland HS 23:30.49 127
139 Black, Julia Tullahoma HS 23:31.21 128
140 Baker, Amber Clarksville HS 23:31.85 129
141 Preston, Amber Dobyns-Bennett HS 23:31.98 130
142 Bacon, Anna Siegel HS 23:32.74 131
143 Klumpe, Heidi Riverdale HS 23:35.27 132
144 Cheverton, Lacey Karns HS 23:37.33 133
145 Livesay, Katie Rhea County 23:38.70 134
146 Magugian, Megan Siegel HS 23:41.48 135
147 Brown, Kara Riverdale HS 23:44.16 136
148 Carger, Yvonne Clarksville HS 23:45.70 137
149 Kernodle, Kelsy Bearden HS 23:46.36 138
150 Madero, Carolina Germantown HS 23:47.51 139
151 Summs, Hayley Cookeville HS 23:49.64 140
152 Mussard, Brooke Cookeville HS 23:53.53 141
153 Francis, Elizabeth Franklin HS 23:55.80 142
154 Radzyminiski, Kayee Cleveland HS 23:56.18 143
155 Robinson, Meredith Cleveland HS 24:00.92 144
156 Smith, Kim McGavock HS 24:09.85
157 Wales, Whitney Austin HS 24:17.89 145
158 Church, Hannah Clarksville HS 24:19.87 146
159 Thomas, Sarah Bartlett HS 24:24.04 147
160 Domico, Tori Ravenwood 24:30.15
161 Constantine, Alexa Franklin HS 24:32.73 148
162 Gupton, Katie Riverdale HS 24:33.28 149
163 Moore, Jessica McMinn County HS 24:33.88 150
164 Richardson, Rebecca Karns HS 24:34.98 151
165 Taylor, Mallory Cordova HS 24:36.14 152
166 Davis, Rachel Lenoir City HS 24:36.66
167 Pendergrass, Sara Rhea County 24:46.87 153
168 Keen, Marissa Rhea County 24:51.85 154
169 Trotter, Jordan Franklin HS 24:52.15 155
170 Terry, Michelle Bolton HS 24:52.18 156
171 Scott, Chelsey Collierville 24:56.25 157
172 Floyd, Erin Dobyns-Bennett HS 25:01.17 158
173 Windham, Emily Blackman HS 25:02.49
174 Werlien, Ashley Tullahoma HS 25:04.08 159
175 Swihart, Andi Collierville 25:06.19 160
176 Sutton, Jackie McMinn County HS 25:06.41 161
177 Simmons, Rebecca Cleveland HS 25:09.02 162
178 Doumanian, Anelga Hillwood HS 25:10.45
179 Sullivan, Kailyn Centennial HS 25:11.86 163
180 Ezell, Emily Ravenwood 25:15.28
181 Haynes, Alexandra Dobyns-Bennett HS 25:16.45 164
182 Robinette, Elise Tennessee HS 25:17.36 165
183 Collins, Courtney Lincoln County HS 25:18.49 166
184 Brunstad, Sarah Smyrna HS 25:19.36
185 Jordan, Lauren Lebanon HS 25:21.50
186 Williams, Brandi Lincoln County HS 25:22.20 167
187 Rookard, Amanda McMinn County HS 25:27.33 168
188 Sutton, Micheala McGavock HS 25:32.12
189 Ludwigsen, Jewell Ravenwood 25:39.19
190 Crook, Rochelle Cookeville HS 25:40.08 169
191 ewis, Catherine Bolton HS 25:43.43 170
192 Pounders, Meagan Bolton HS 25:43.73 171
193 Holt, Rebeccah Rossview 25:44.15 172
194 Mcnamara, Georgia Bartlett HS 25:47.60 173
195 Sanchez, Cassie Bolton HS 25:49.50 174
196 Hollingsworth, Kara Rhea County 25:51.53 175
197 Mccracken, Kaitlin Northwest HS 25:54.57 176
198 Heller, Brittany Centennial HS 25:58.43 177
199 Rutledge, Elizabeth Lincoln County HS 26:08.02 178
200 Hall, Jenny Centennial HS 26:12.04 179
201 Powers, Kayla Northwest HS 26:21.05 180
202 Sloan, Callie Lebanon HS 26:22.87
203 Jones, Emily Creek Wood 26:23.23
204 Patton, Leann Rhea County 26:23.56 181
205 Cork, Whitney Hendersonville HS 26:27.88 182
206 Lovell, Whitney Centennial HS 26:29.60 183
207 Parks, Libbie Cordova HS 26:32.43 184
208 Brown, Sarah McMinn County HS 26:39.91 185
209 Shock, Cara Rossview 26:42.72 186
210 Williams, Mallorie McGavock HS 26:44.19
211 Francis, Ellen Franklin HS 27:02.25 187
212 Pence, Grace Bartlett HS 27:07.37 188
213 Beyke, Christy Ravenwood 27:15.32
214 Ellis, Robin Lebanon HS 27:17.74
215 Graham, Emily Rossview 27:27.07 189
216 Owens, Kellie Springfield HS 27:30.45
217 Rupert, Brittney McMinn County HS 27:33.15 190
218 Bolton, Tayler Rhea County 27:42.02 191
219 Butler, Stefani Lebanon HS 27:43.47
220 Albritton, Shauna Oakland HS 27:44.70
221 Royal, Julie Smyrna HS 27:46.01
222 Prentice, Ashley Rossview 28:10.05 192
223 Hanson, Calah Cleveland HS 28:16.00 193
224 Dement, Deborah Maplewood HS 28:18.28
225 Hawkins, Clarice Bolton HS 28:34.95 194
226 Richardson, Briana McGavock HS 28:51.34
227 West, Leah Lenoir City HS 28:58.56
228 Louvin, Kim Hendersonville HS 29:03.65 195
229 Pingel, Christie Cordova HS 29:18.09 196
230 Sullivan, Megan Rhea County 29:34.03 197
231 Williams, Antoina Maplewood HS 29:36.32
232 Steifel, Jackie Centennial HS 29:43.74 198
233 Heriges, Emily Wilson Central HS 29:48.00
234 Lemonds, Bekah Franklin HS 30:08.17 199
235 Rivera, Namir Northwest HS 30:08.83 200
236 Woodruff, Lauren Hendersonville HS 30:27.61 201
237 Vaughn, Shaleshia Maplewood HS 30:32.37
238 Mueller, Allison Hillwood HS 31:49.25
239 Meeks, Nakita Northwest HS 31:56.36 202
240 Barto, Katelin Hendersonville HS 32:01.23 203
241 Bird, Mary Northwest HS 32:56.79 204
242 Sharp, Kristen Lincoln County HS 33:16.51 205
243 Mitchner, Carlita Cordova HS 33:34.18 206
244 Baumgardner, Michelle Hillwood HS 35:48.90
245 Whitehead, Ulonda Maplewood HS 36:02.87
246 Krystal, Arnold Hillsboro HS 40:30.19

Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Bob Jones HS 109 5 18 25 30 31 47 59
Total Time: 1:42:32.34
Average: 20:30.47
2 McEachern 152 15 19 24 46 48 51 74
Total Time: 1:43:28.91
Average: 20:41.79
3 Farragut 168 2 3 49 54 60 67 110
Total Time: 1:43:28.88
Average: 20:41.78
4 Webb School 170 12 22 35 38 63 104 116
Total Time: 1:44:12.67
Average: 20:50.54
5 Science Hill 178 4 36 41 42 55 56 58
Total Time: 1:44:00.14
Average: 20:48.03
6 Maryville HS 181 9 10 28 64 70 90
Total Time: 1:44:18.21
Average: 20:51.65
7 Austin HS 210 1 20 33 73 83 86 145
Total Time: 1:44:14.65
Average: 20:50.93
8 Knoxville West 240 21 29 37 69 84 91
Total Time: 1:46:10.48
Average: 21:14.10
9 Collierville 255 8 17 26 85 119 157 160
Total Time: 1:46:35.37
Average: 21:19.08
10 Oak Ridge HS 288 44 50 57 62 75 89 97
Total Time: 1:47:08.68
Average: 21:25.74
11 Karns HS 355 14 43 68 113 117 133 151
Total Time: 1:49:20.57
Average: 21:52.12
12 Dobyns-Bennett HS 376 13 23 52 130 158 164
Total Time: 1:50:34.22
Average: 22:06.85
13 Bearden HS 384 7 72 87 107 111 118 138
Total Time: 1:50:16.25
Average: 22:03.25
14 Siegel HS 391 40 66 88 98 99 131 135
Total Time: 1:49:59.37
Average: 21:59.88
15 Clarksville HS 408 39 45 93 102 129 137 146
Total Time: 1:50:50.51
Average: 22:10.11
16 Cookeville HS 410 27 53 76 114 140 141 169
Total Time: 1:51:00.11
Average: 22:12.03
17 Tennessee HS 459 34 81 100 121 123 125 165
Total Time: 1:52:26.52
Average: 22:29.31
18 Cleveland HS 481 6 61 127 143 144 162 193
Total Time: 1:52:57.07
Average: 22:35.42
19 Germantown HS 491 65 78 94 115 139
Total Time: 1:53:12.36
Average: 22:38.48
20 Tullahoma HS 498 16 92 103 128 159
Total Time: 1:54:09.46
Average: 22:49.90
21 Riverdale HS 510 71 79 106 122 132 136 149
Total Time: 1:53:55.78
Average: 22:47.16
22 Cordova HS 557 11 101 109 152 184 196 206
Total Time: 1:57:09.54
Average: 23:25.91
23 Rossview 607 32 105 112 172 186 189 192
Total Time: 1:59:22.32
Average: 23:52.47
24 Bartlett HS 619 95 96 108 147 173 188
Total Time: 1:58:10.48
Average: 23:38.10
25 McMinn County HS 744 80 150 161 168 185 190
Total Time: 2:03:54.75
Average: 24:46.95
26 Bolton HS 748 77 156 170 171 174 194
Total Time: 2:04:09.69
Average: 24:49.94
27 Centennial HS 765 120 126 163 177 179 183 198
Total Time: 2:04:10.81
Average: 24:50.17
28 Rhea County 797 134 153 154 175 181 191 197
Total Time: 2:05:32.51
Average: 25:06.51
29 Franklin HS 831 142 148 155 187 199
Total Time: 2:10:31.10
Average: 26:06.22
30 Lincoln County HS 840 124 166 167 178 205
Total Time: 2:13:29.67
Average: 26:41.94
31 Hendersonville HS 863 82 182 195 201 203
Total Time: 2:20:10.58
Average: 28:02.12
32 Northwest HS 962 176 180 200 202 204
Total Time: 2:27:17.60
Average: 29:27.52


SEC FOOTBALL: Standings/Results/Schedule

Dan Fleser: Vols Situation Following Bewildering Kentucky Loss Gets Even Weirder

PHOTOS: Cats Claw Vols In SEC Action


Southeastern Conference Football: Standings, Results, Schedule 2020 SEC Standings – East Won-Lost (4) Georgia 3-1 (10) Florida ... (click for more)

Tennessee’s 34-7 football loss to Kentucky on Saturday was bewildering in its nature and scope. The immediate fallout has done little to change the narrative. If anything, things got even ... (click for more)



Sports

SEC FOOTBALL: Standings/Results/Schedule

Southeastern Conference Football: Standings, Results, Schedule 2020 SEC Standings – East Won-Lost (4) Georgia 3-1 (10) Florida 2-1 Kentucky 2-2 South Carolina 2-2 Tennessee 2-2 Missouri 1-2 Vanderbilt ... (click for more)

Dan Fleser: Vols Situation Following Bewildering Kentucky Loss Gets Even Weirder

Tennessee’s 34-7 football loss to Kentucky on Saturday was bewildering in its nature and scope. The immediate fallout has done little to change the narrative. If anything, things got even weirder. After an offensive meltdown that featured almost as many turnovers (four) as points (seven), UT’s strongest first response was to fire its defensive line coach on Sunday. And Jimmy ... (click for more)

Breaking News

Man Who Shot East Ridge Officer Is Shot And Killed By Officers During Gunbattle In Woods Overnight; Corporal Prescott To Be Released

The man who shot an East Ridge Police officer during a traffic stop on Sunday afternoon was shot and killed by law enforcement during a gun battle in the woods on Sunday night. Meanwhile, Corporal Terry Prescott, who was shot on the traffic stop, was to be released from the hospital Monday afternoon. Chief Stan Allen said, "The East Ridge Police Department wishes to express sincere ... (click for more)

Tennessee Has Over 3,300 More COVID Cases; Hamilton County Has 85 New Cases

There were 3,317 new coronavirus cases in the state on Monday for a total of 232,061. Tennessee had 13 more coronavirus deaths bringing the total to 2,922, state Health Department officials said. Hamilton County had no new deaths from the coronavirus on Monday, as the toll remains at 105. There were 85 new cases, compared to 68 on Sunday, bringing the total to 11,289. ... (click for more)

Opinion

BBB Identity Protection Day Failure

I was truly disappointed in the BBB’s actions on Saturday. They advertised a Shred and Prescription Medication take-back day in order to help protect identity. It was advertised from 9 a.m.-noon. I arrived on Saturday before 11 a.m., more than an hour before the scheduled and advertised end. I found a line of cars going both ways on Lee Highway, blocking traffic in both directions. ... (click for more)

Roy Exum: Stewart Statue Will Stay

There is no doubt the Hamilton County Commissioners will respond negatively tomorrow when a petition that calls for the removal of a Civil War statue from the courthouse grounds is brought before the group. The nine-person board will likely defeat the petition by a very predictable 6-3 margin and, for what it’s worth, the Tennessee Historical Commission will almost certainly balk ... (click for more)